שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בטוחים בעצמם: מספר שיא של אמריקאים מתפטרים מהעבודה
  העובדים בארה"ב מראים בטחון בשוק העבודה ואינם חוששים לעזוב את עבודתם כדי לחפש עבודה טובה יותר. לפי נתוני משרד העבודה האמריקאי, שיעור העובדים שהתפטרו הוא הגבוה ביותר ב-17 השנים האחרונות. עם זאת, השכר הממוצע עולה בקצב איטי יחסית

  נכנסים למלחמת סחר עם שוק עבודה חזק: האמריקאים מתפטרים מהעבודה שלהם בקצב שיא, ושיעור העובדים שעזבו את העבודה הגיע לנתון הגבוה ביותר שלו ב-17 השנים האחרונות, כך עולה מנתונים שפורסמו אתמול (ג') על ידי משרד העבודה האמריקאי.

   

  למרות הירידה הקלה במספר המשרות הפתוחות, יש עדיין בארצות הברית יותר משרות פתוחות ממובטלים – בפעם השנייה בלבד בשני העשורים האחרונים.

   

  דונלד טראמפ (צילום: AP)
  נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ. מלחמת סחר עם שוק עבודה חזק(צילום: AP)

  על פי נתוני המשרד, חברות פרסמו 6.64 מיליון משרות בחודש מאי, בעוד שמספר המובטלים בחודש זה הגיע ל-6.1 מיליון אמריקאים בלבד. 3.56 מיליון עובדים בארה"ב עזבו מיוזמתם את מקום העבודה בחודש מאי האחרון.

   

  שיעור העובדים שעזבו את מקום העבודה הגיע ל-2.4% מכוח העבודה במאי, הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2001. עזיבה של עובדים נחשבת בתור סימן חיובי לכך שהעובדים בטוחים שהם יכולים למצוא עבודה אחרת, ורוב העובדים שעוזבים עושים זאת כדי לעבור לעבודה עם שכר גבוה יותר.

   

  עם זאת, נראה שהשכר לא עולה בהתאם להנחה הזו. בחודש יוני, השכר השעתי הממוצע עלה ב-2.7% לעומת שנה קודם לכן. נתון זה עומד בהשוואה לעליות בסדר גודל של כ-4% הנרשמות לרוב כאשר הביקוש לעובדים עולה בשיעור דומה.

   

  הנתונים משקפים שוק עבודה חיובי בארצות הברית, שמונע על ידי מעסיקים השואפים להרחיב את כוח העבודה שלהם. מדו"ח התעסוקה שפורסם בשבוע שעבר עולה כי העסקים בארצות הברית גייסו עובדים בקצב בריא, וכי שיעור האבטלה עמד על נתון נמוך מאוד של 4%.

   

  במצב זה החברות הופכות להיות מעט פחות בררניות בגיוס, לדברי ג'וש הווארת', נשיא המחוז האטלנטי-מרכזי של חברת הגיוס Robert Half International אמר כי "חברות מבינות באיטיות אך באופן ברור, כי אין להן ברירה אלא להיות גמישות יותר". לדבריו, אם מועמד מתאים לתרבות של החברה ועם הרבה מוטיבציה ללמוד, עסקים יהיו מוכנים  יותר להשקיע בו על מנת לעזור לו לרכוש את המיומנויות הנדרשות.

   

  עם זאת, לדברי הווארת' החברות פועלות באיטיות יותר ממה שפעלו בשוק העבודה המשגשג האחרון, בסוף שנות ה-90. לדבריו, איטיות הזו משקפת את הזהירות שעוד נותרה מהמיתון האחרון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים