שתף קטע נבחר

הקלה לחקלאים: קטע מכביש בגבול מצרים נפתח לתנועה

בקטע הצפוני בכביש 10 תתאפשר לחקלאים תנועה תחת אבטחת צה"ל. "במקום שעה וחצי ניסע 25 דקות"

 

כביש 10, לאורך גבול ישראל מצרים (צילום: מתן צורי)
כביש 10. חלקו נפתח לתנועה(צילום: מתן צורי)

הקלה לתושבים בגבול מצרים: כביש 10, מאזור כרם שלום ועד אילת, ייפתח בחלקו הצפוני - מאזור ניצנה לכיוון כרם שלום - אך לחקלאים בלבד. כך נודע ל-ynet.

 

את התנועה לאורך הכביש, שנסגר מאז שנת 2011 מחשש לפיגועים, יאבטחו חיילי צה"ל מחטיבת שגיא אשר מופקדת על הגזרה. את ההחלטה קיבל מפקד החטיבה, אלוף-משנה אבי רחמים, בשיתוף עם תושבי האזור, על רקע השקט היחסי בגבול בזמן שמצרים פועלת מול אנשי דאעש בסיני.

כביש 10, לאורך גבול ישראל מצרים (צילום: מתן צורי)
חיילים יאבטחו את הכביש(צילום: מתן צורי)

מפה כביש 10 גבול ישראל מצרים ניצנה כרם שלום ()
האזור שייפתח ויאובטח

תושבי האזור והחקלאים מקבלים שירותים ומשווקים סחורות חקלאיות לאזור חבל אשכול וכרם שלום. הנסיעה לשם דרך כביש 10 מסתכמת בכ-30 דקות לכל היותר, אולם בשנים האחרות לאחר סגירתו נאלצו התושבים להשתרך כשעה וחצי דרך כביש צאלים. "פתיחת הכביש מחדש היא בשורה משמעותית שיש לה השלכות חיוביות עבור כל תושבי האזור - ניצנה, כמהין, קדש ברנע, באר מילכה ועזוז", סיפר איציק צור, מרכז המשק של באר מילכה.

 

"את כל השירותים אנחנו מקבלים מאזור אשכול וכעת פתיחת הכביש הופכת את האזור לנגיש יותר. למשל, אם תושב היה רוצה לנסוע לרופא שיניים במושב ישע שבאזור אשכול, היה עליו לנסוע במשך שעה וחצי - ועכשיו אפשר בתוך 25 דקות להגיע. כביש 10 הוא עורק חיים חשוב עבורנו. עבור החקלאים יש לך משמעותיות כלכליות גדולות. פתיחת הכביש מאפשרת לנו גישה לשיווק התוצרים החקלאים לאזור נוסף בארץ", הוא הוסיף.

 

למרות פתיחת הכביש בחלקו הצפוני, הקטעים הדרומיים יישארו סגורים לתנועת אזרחים, ויאושרו רק בתקופת החגים. התנועה תהיה בתיאום עם חטיבת שגיא ואת השיירות ילוו כוחות צה"ל, שכן למרות הרצון הטוב - עדיין מדובר בגבול נפיץ שכמה עשרות קילומטרים ממנו מתנהלים קרבות בין צבא מצרים ומחבלי דאעש.

 

אל"מ אבי רחמים, מח"ט שגיא, מסר כי "חטיבת שגיא אחראית על הגנת הגבול המערבי ויישובי פתחת ניצנה. מתוך כך יצאנו במיזם משותף עם המועצה האזורית רמת נגב כדי לאפשר לחקלאים בגזרתינו ליהנות מנסיעה מתואמת וקצרה שאורכה 25 דקות במקום שעה וחצי. ניתן ליצור עמנו קשר לטובת תיאום נסיעה קצרה ובטוחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים