שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "רודף העפיפונים" ו"לוליטה": עונה חדשה בתיאטרון גשר
  עונת ההצגות הקרובה בתיאטרון תיפתח עם עיבוד מודרני ל"אוריסטיאה", תמשיך ביצירה של יחזקאל לזרוב שמשלבת בין הקלאסיקה של נבוקוב לפרוטוקלים ממשפטה של ז'אן ד'ארק, ותיחתם ב"העבד" על פי ספרו של יצחק בשביס זינגר

  "אוריסטיאה", הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה מודרנית, תפתח את עונת ההצגות החדשה של תיאטרון גשר. בהצגה, שמביים המנהל האמנותי של התיאטרון יבגני אריה, משתתפים בין השאר אפרת בן צור, דורון תבורי ומיקי ליאון.

   

  מתוך
  (צילום: ישעייה פיינברג)

  מתוך
  מתוך "אוריסטאה". עיבוד מודרני לטרילוגיה היוונית של אייסכילוס(צילום: ישעייה פיינברג)

  בספטמבר תעלה בבכורה ישראלית ההצגה "רודף העפיפונים", עיבוד בימתי לרב המכר של חאלד חוסייני, המתרחש בבירת אפגניסטן. נועם שמואל, שכבר ביים את ההצגה בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין, יביים, וישתתפו בין השאר הלל קפון, אבי אזולאי, דורון תבורי, פיראס נסאר, תום אפלבאום, גלעד קלטר ויולי סקר.

   

  העונה תימשך עם ההצגה "לוליטה / ז'אן ד'ארק" או "וידויו של זכר לבן אלמן והבתולה מאורליאן" בעיצובו, בימויו ועיבודו של יחזקאל לזרוב, ובכיכובם של ישראל (סשה) דמידוב ודורון תבורי. זוהי יצירתו הרביעית של יחזקאל לזרוב בתיאטרון גשר, לאחר ההצלחות הגדולות של "נופל מחוץ לזמן", "אליס" ו"אבות ובנים". היצירה החדשה של לזרוב משלבת את ספרו הווירטואוזי והשנוי במחלוקת של נבוקוב והפרוטוקולים ממשפטה של ז'אן ד'ארק, המצביאה הצרפתייה מאורליאן שמילאה תפקיד מפתח בשחרור צרפת במאה ה-15. ההצגה תועלה בבלאק-בוקס שבהאנגר המחודש של גשר, בפני מספר צופים מוגבל.

   

  את 2018 תחתום הההצגה המיתולוגית "העבד" על פי יצחק בשביס זינגר, בבימויו, עיבודו ועיצובו של יבגני אריה. את תפקיד בת

   האיכר שכבר הועלתה בעבר בתיאטרון, תגלם כוכבת התיאטרון הלאומי בוורשה ויקטוריה גורודצקיה, שתשחק בעברית, רוסית ופולנית. ישראל (סשה) דמידוב יגלם את יעקב, העבד היהודי, בהצגה שמגוללת רומן בלתי אפשרי בין יהודי לפולנייה בתקופה של פרעות ביהודי אוקראינה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים