שתף קטע נבחר

היועמ"ש: דיון בתלונות נגד ריטמן עלול לפגום בחקירות נתניהו

מנדלבליט ביקש מהיועץ המשפטי של הכנסת לבטל את הדיון שאמור היה להתקיים בוועדת הפנים של הכנסת בנוגע לתלונות נגד ראש להב 433 לשעבר. "הישיבה עלולה להוות חציה של תחום עבודת מערכת אכיפת החוק", כתב

אביחי מנדלבליט (צילום: יאיר שגיא)
"הישיבה עלולה להוות חצייה של תחום עבודת מערכת אכיפת החוק". מנדלבליט(צילום: יאיר שגיא)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פנה היום (ד') ליועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד איל ינון, בבקשה לבטל את ישיבת ועדת הפנים שזומנה למחר במטרה לקיים בה דיון בתלונות נגד מפקד להב 433 לשעבר, ניצב רוני ריטמן, והשפעתן על חקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

היועץ קובע כי קיום הישיבה בעוד חקירות ראש הממשלה מתנהלות עלולה "לפגום בחקירות מתנהלות באופן שיכול להתפרש חלילה כניסיון להטות משפט".

 

היועץ מפרט במכתבו כי נמסר לו שלמחר נקבע דיון של ועדת הכנסת בראשות היו"ר, ח"כ יואב קיש (הליכוד), שעניינה "חשש לניגוד עניינים בעקבות הפרסומים על טענות ריטמן בהקשר התלונות נגדו והשפעתן על חקירות נתניהו".

 

ניצב ריטמן, מפקד להב 433 לשעבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ניצב ריטמן, מפקד להב 433 לשעבר(צילום: מוטי קמחי)

לדברי מנדלבליט, בהודעת הדוברות אשר קדמה לזימון הישיבה נכתב מפי היו"ר קיש כי הוא יבדוק "כיצד מתנהלת חקירה כלפי נתניהו כאשר החוקר האחראי מאמין שנתניהו מנהל נגדו קמפיין תלונות להטרדה מינית. הנושא יתברר בדיון בוועדה".

 

מנדלבליט מציין כי הגנה על טוהר החקירה הפלילית וגילוי האמת בחברה דמוקרטית שבשמו פועלת גם מערכת אכיפת החוק במדינת ישראל באופן עצמאי ונטול פניות היא ערך יסוד.

 

"לבדוק כיצד מתנהלת חקירה נגד נתניהו כשריטמן טוען שהוא מנהל נגדו קמפיין". ח"כ קיש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"לבדוק כיצד מתנהלת חקירה נגד נתניהו כשריטמן טוען שהוא מנהל נגדו קמפיין". ח"כ קיש(צילום: גיל יוחנן)
 

"מנושא הישיבה, כמו מהדברים אשר הובאו מפיו של חבר הכנסת בהודעת הדוברות שפרסם, עולה כי הישיבה המתוכננת עלולה על פניה להוות חצייה, ולו גם שלא במתכוון, של תחום עבודת מערכת אכיפת החוק", כתב מנדלבליט.

 

היועץ מבהיר כי טענות על אופן ניהול חקירות צריכות להתנהל בפני גורמים מוסמכים במערכת אכיפת החוק והוא מזכיר כי סנגורי ראש הממשלה נתניהו כבר פנו אליו בהקשר זה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט
צילום: עמית שאבי
מומלצים