שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצחו וקצרו איברים: חטיפת ילדים מזעזעת את מצרים
  גופות מבותרות של ילדים קטנים שנחטפו למטרות סחר באיברים נמצאו בעיר גיזה. גורמים מצרים אומרים שמדובר בגל של חטיפות, ובמדינה מותחים ביקורת קשה על המשטרה של א-סיסי: "תשמרו על הילדים שלכם, למדינה אין זמן להתעסק בזה"

  שלשום בבוקר (יום ג') התעוררה מצרים לתמונות מזעזעות שהגיעו מהעיר גיזה. עוברי אורח הבחינו בשקיות שחורות במדרכה ליד בית מלון בעיר. במהרה התברר שהן מכילות גופות, חלקן מבותרות, של שלושה ילדים. השלושה, בני שנתיים עד ארבע, נמצאו עם סימני חיתוך בצוואר ובאזורים אחרים בגוף. בבדיקת הגופות התברר שחסרים להן איברים פנימיים, מה שמעיד כנראה על קצירת איברים לשם סחר בשוק השחור.

  גופות מבותרות של ילדים איברים נמכרו בשוק השחור גיזה מצרים ()
  הגופות שנמצאו במדרכה בגיזה
   

  בשל מצב הריקבון שבו היו הגופות לא הצליחו לזהות את הילדים והן נשלחו למכון לרפואה משפטית, שם ינסו לבדוק בין השאר אם יש קשר משפחתי בין הילדים. מקור במשטרת גיזה אמר בראיון לעיתון א-שרק אל-אווסט: "לפי הממצאים בשטח יש חשד שמדובר במקרה של גניבת איברים. המכון לרפואה משפטית יקבע אם זה המצב".

   

  גורמים במצרים טוענים שלא מדובר באירוע נקודתי, אלא בגל של חטיפות, בתקופה שבה הנשיא א-סיסי מנסה לשפר את ביטחון הפנים. לפני כמה ימים נחטף ילד ממשפחה נוצרית אמידה מחוץ לבית הוריו בשכונת יוקרה בקהיר, ומיד לאחר המעשה צלצלו החוטפים לסבא שלו.

  נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי (צילום: AP) (צילום: AP)
  נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי(צילום: AP)
   

  המשפחה התבקשה לשלם 2.5 מיליון לירות מצריות (כחצי מיליון שקלים) לחשבון בחו"ל. המשפחה נענתה לבקשה ושילמה את הכופר מבלי ליידע את כוחות הביטחון. בכל זאת הצליחו הכוחות לשחרר את הילד כעבור שלושה ימים, ולהחזיר אותו למשפחתו. המשטרה עיכבה שמונה חשודים לחקירה.

   

  אחרי המקרה היו ששיבחו את פעילות המשטרה, אך אחרים ציינו שייתכן שהמשטרה פעלה במהירות רק מכיוון שמדובר במשפחה אמידה. עמרו עבד אל-האדי, פוליטיקאי מצרי, אמר אחרי המקרה שלשום בגיזה: "זוכרים את הילד בן העשירים הנוצרים שהמשטרה החזירה, ואת הקרנבל שעשו על הביטחון בזמן א-סיסי. היום מצאו שלוש גופות מבותרות. בגלל שהם ילדים של עניים המשטרה בכלל לא חיפשה אותם עד שמצאו אותם מתים. דובר הצבא לא ידבר על זה. אל תדאגו. הרי הם עניים והוריהם עניים".

   

  ברשתות החברתיות מתחו גולשים ביקורת קשה על אוזלת ידה של המשטרה ועל מנגנוני ביטחון הפנים. "מצרים התעוררה לידיעה על מציאת שלוש גופות ילדים במטרה לגנוב את האיברים שלהם. תשמרו על הילדים שלכם, כי למדינה אין זמן להתעסק במשהו שהוא לא האופוזיציה ומתנגדים פוליטיים!", כתב אחד הגולשים.


  פורסם לראשונה 11/07/2018 20:29

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים