שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צלם חתונות תקף חתן שנישא לילדה
  טורקיה מריעה לצלם חתונות שהגיע לאירוע והזדעזע כשראה את הכלה. הוא תקף את החתן ושבר את אפו. מאז הטלפון שלו לא מפסיק לצלצל
  בטורקיה מהללים צלם חתונות שניסה למנוע בכוח מגבר להתחתן עם בת 15, על רקע דיווחים על עלייה במספר נישואי הילדות.

   

  אונור אלבייראק הגיע לצלם את החתונה ב-5 ביולי במחוז מלטיה במזרח טורקיה. כשהוא ראה את הכלה הוא הבחין שהיא צעירה מאוד ורועדת מפחד. כששאל את החתן בת כמה הכלה, ושמע שהיא רק בת 15, אונור ניסה להפסיק את החתונה. אונור והחתן התקוטטו, והצלם שבר את אפו של החתן.

  צלם חתונות ב טורקיה תקף גבר שהתחתן עם ילדה ()
  אונור אלבייראק. "שום כוח בעולם לא יגרום לי לצלם ילדה מתחתנת"

  "כן. הדיווחים נכונים. נישואי ילדים הם ניצול של ילדים, ושום כוח בעולם לא יגרום לי לצלם תמונה של ילדה מתחתנת", כתב בפייסבוק. אונור אמר שכאשר פגש את החתן, שבועיים לפני האירוע, הוא הגיע לסטודיו שלו בלי הכלה. "ראיתי אותה בפעם הראשונה בחתונה. הרגשתי את הפחד שלה כי היא רעדה", סיפר. אונור הוסיף שהוא מקווה שהתופעה תיפסק, וקיבל שבחים על התקיפה.

   

  יומיים אחרי שכתב את הפוסט סיפר הצלם: "אני שמח שהצלחתי להעלות את המודעות לבעיה הזאת. הטלפון שלי לא מפסיק לצלצל כבר יומיים. אנשים מרחבי טורקיה מתקשרים להודות לי ולברך אותי על מה שעשיתי". הצלם סיפר שבעקבות האירוע יותר מ-100 מארגני חתונות הבטיחו לו שלא ייקחו חלק בחתונה של ילדה.

   

  יסמין חסן, שמנהלת את הארגון הבינלאומי "שוויון עכשיו", אמרה שלמרות העובדה שגיל הנישואים המינימאלי בטורקיה הוא 18 יותר נערות מתחתנות מבעבר. חסן אמרה שהתגובה של אונור לחתונה הייתה "אדירה".

   

  "לעיתים קרובות, מסיבות חברתיות, אנשים לא רוצים לעשות מזה עניין. אני מאוד שמחה שהוא עשה את זה. צריך להתייחס אליו כגיבור, אנחנו צריכים עוד אנשים כמוהו", אמרה חסן. "אני מקווה שהרשויות שמו לב למקרה ויעמידו לדין את החתן".

   

  לפי יוניצ"ף, סוכנות הילדים של האו"ם, שיעור נישואי הילדים בטורקיה הוא מהגבוהים באירופה. 1% מהטורקיות מתחתנות לפני גיל 15. 15% מהן מתחתנות לפני גיל 18.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים