שתף קטע נבחר

התגלו חלקי אסטרואיד קטן שהתפוצץ בשמי אפריקה

בתחילת החודש שעבר נראה כדור אש בשמי דרום יבשת אפריקה. חוקרים שחיפשו אחר חלקי האסטרואיד מצאו כמה מהם בשמורת הטבע מרכז קלהארי

חוקרים, שחיפשו אחר חלקי האסטרואיד הקטן שהתפוצץ בתחילת חודש יוני מעל שמי בוטסואנה ותועד בכמה מצלמות אבטחה, מצאו לאחרונה שרידים של הסלע שהגיע מהחלל.

 

 

האסטרואיד 2018 LA זוהה רק כמה שעות לפני שחלקו הגדול נשרף באטמוספירה של כדור הארץ. אורכו הוא רק שני מטרים, אך למרות העובדה הזו הגדירו אותו בסוכנות החלל האמריקנית כאסטרואיד.

 

מאז שנראה כדור האש מעל שמי דרום יבשת אפריקה, חיפשו חוקרים בבוטסואנה, דרום אפריקה, פינלנד וארצות-הברית אחרי חלקים של האסטרואיד. לאחרונה הם מצאו כמה חלקים בשמורת הטבע מרכז קלהארי.

 

חלק מהאסטרואיד שנשרף באטמוספירה (צילום: Peter Jenniskens)
חלק מהאסטרואיד שנשרף באטמוספירה(צילום: Peter Jenniskens)

 

באוניברסיטת הלסינקי, ששלחה חוקרים לאתר את חלקי האסטרואיד, אמרו: "החשיבות של הממצא היא כפולה: יש לו ערך מדעי עצום והוא מאפשר להבין טוב יותר את מה שמכונה 'הגנת כדור הארץ מפני פגיעה של אסטרואידים'".

 

אסטרונומים במצפה באריזונה היו הראשונים לזהות את האסטרואיד הקטן, כמה שעות לפני שפגע בכדור הארץ. בנאס"א אמרו כי סלע החלל לא היה יכול לגרום נזק בשל גודלו וכי עוד לפני שפגע בכדור הארץ, העריכו החוקרים כי רובו יישרף עם כניסתו לאטמוספירה.

 

בנאס"א אמרו כי מדובר באסטרואיד השלישי שמזוהה זמן קצר לפני שהוא מתנגש בכדור הארץ. ב-7 באוקטובר 2008 התפוצץ אסטרואיד מעל סודן. האסטרואיד, שאורכו היה 4 מטרים, התגלה כמה שעות לפני שפגע בכדור הארץ. ב-1 בינואר 2014 זוהה אסטרואיד כמה שעות לפני שהתפוצץ מעל האוקיינוס האטלנטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Peter Jenniskens
חלק מהאסטרואיד
צילום: Peter Jenniskens
מומלצים