שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אבל למה שאשקיע בעצמי? אין לי בן זוג"
  זאת לא הפעם הראשונה שאני שומעת נשים משתמשות בתירוץ הזה, כאילו שללא בן זוג הן כלום ושום דבר. כאילו שללא זוגיות אין סיבה להיראות טוב, לטפח את עצמך ולחיות הכי טוב שאת יכולה. ובכלל, מי החליט שלעשות דברים כי את רוצה, או שהם נטו בשבילך, זה לא מספיק טוב?

  כאב גב קטן קטע את שנתי, ואילץ אותי להתעורר מוקדם מהרצוי. פקחתי בחוסר רצון זוג עיניים חומות ועייפות, ונוכחתי לגלות שאני נמצאת בקצה המיטה. כל צדו הימני של המזרן היה מסודר למשעי. נשכתי את השפתיים ברגזנות והתמקמתי במרכזו. למה לא התפרשתי על כל המיטה? סתומה, מלמלתי לעצמי. מיטה כל כך רחבה ואת מצטמצמת במקום.

   

  הימים בהם הסדינים הללו היו מקומטים והיה אפשר לחשוב שעד לפני רגע זוג רקם בהם עולם, כבר חלפו ועברו להם. זאת רק אני פה עכשיו, ואני לא מצליחה לחזור לישון. הסתכלתי על ארון הבגדים שלי ונזכרתי בפעם ההיא ששמעתי מישהי אומרת: "למה שאשקיע בעצמי? אין לי בן זוג", כשנשאלה על ידי אחרת מדוע היא מזניחה את עצמה כבר תקופה.

  גפן גיל (צילום: סלפי)
  גפן גיל. תטרפו את החיים גם כשאתן לבד(צילום: סלפי)
   

  להיות שלמה איתו ובלעדיו

  זאת לא הפעם הראשונה שאני שומעת נשים משתמשות בתירוץ הזה, כאילו שללא בן זוג הן כלום ושום דבר. כאילו שללא זוגיות אין סיבה להיראות טוב, לטפח את עצמך ולחיות הכי טוב שאת יכולה. ובכלל, מי החליט שלעשות דברים כי את רוצה, או שהם נטו בשבילך, זה לא מספיק טוב? אבל הבעיה הכי גדולה כנראה, היא שיותר מדי נשים מסתכלות על עצמן באופן הזה: לא בתור כאלו שמסוגלות לעמוד בזכות עצמן, לטרוף את החיים וליהנות מכל רגע, אלא כצללית של הגברים שנמצאים בחייהן, או צל של חסרונם. ותאמינו לי, אני לא יודעת מה מבין השניים גרוע יותר.

   

  תמיד מצופה מאיתנו, הנשים, קודם כל להיראות מעולה (וזה מכעיס לכשעצמו, אבל זה לא האישיו שבו אני רוצה להתמקד כרגע), וכשאנחנו מתרשלות במילוי חובתנו הראשונה ואכן נמצאות בזוגיות, זה מעלה שאלות בסגנון "מה הוא עושה איתה? היא מכוערת". אבל גם כשאיננו נראות במיטבנו ואנו בגפנו, הנימוק החברתי לזה בדרך כלל יהיה האשמת המראה החיצוני שלנו. "ברור שהיא לבד", נשים וגברים יצקצקו יחד ברחמים מעושים. "תסתכלי איך היא נראית".

   

  שרון שחף עם טיפ לאהבה עצמית

  שרון שחף עם טיפ לאהבה עצמית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אתם מבינים? לא רק שנשים מסוימות מתנות את הנראות שלהן בהימצאותו או היעדרו של בן זוג קבוע ואוהב בחייהן, זה גם הפקטור התואם שבו נשים זרות ישפטו נשים אחרות. אני לא מדברת על נתונים טבעיים ואם הם טובים או פחות, כי את הכל (טוב, הרוב) אפשר למנף בעזרת הקפדה על שגרת טיפוח, איפור בהתאם למבנה הפנים, ולבוש שיבליט את מה שכדאי ויטשטש מה שלא.

   

  אני מודה, לעתים יש ימים ואפילו שבועות שבהם אני לא משקיעה בעצמי כמו בדרך כלל, בעיקר כשאני עצובה. אבל זה עובר לי מהר, ואז אני משתדלת לשמור על שגרה שבה את היום שלי אני פותחת מול שידת הטואלט עם סדרת מוצרי פנים שאותם אני מעסה בזה אחר זה בעדינות לתוך העור, ולא שוכחת להזליף את הבושם הקבוע שלי, רגע לפני שאני יוצאת מהבית.

   

  זוהי שורה של פעולות שאני לא עושה כדי לרצות או לשמח אף אחד אחר, אלא נטו בשביל עצמי. זה גורם לי להרגיש טוב יותר. לכן, אם לא היה לך כוח לעשות שפם, לחדש גוונים, לסדר את הציפורניים או להבריש את השיער – תאמרי את זה. תגידי שלא היה לך כוח להשקיע. אבל אל תפילי את זה על הגבר שאיתך או שאיננו בנמצא, כי זה מקטין אותך בתור אדם ובתור אישה.

   

  כאב הגב הלך ונרגע. ישבתי במרכז המיטה וחייכתי לעצמי חיוך קטן שאף אחד לא ראה. איב סאן לורן אמר שכל מה שאישה צריכה כדי להיות יפה הוא אפודה שחורה, שמלה שחורה, ולהיות יד ביד עם הגבר שהיא אוהבת. שניים מהדברים הללו ברשותי, והם נמצאים במתלה הבגדים. את הדבר השלישי ידי איננה משגת. אבל אני עדיין יפה, וזה לא תלוי באף גבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוסף משפחתי
  גפן גיל. זאת רק אני פה עכשיו, ואני לא מצליחה לחזור לישון
  צילום: אוסף משפחתי
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים