שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיוחד: רון בן ישי במסע משפחתי לארצו של קים
  במשך חמישה ימים טיילו פרשן ynet רון בן ישי, חתנו חגי ונכדתו אלה בצפון קוריאה, המדינה המסוגרת בעולם - ונחשפו לממדי הניתוק, הפרנויה והסגידה הקיצונית לשושלת הדיקטטורים | התיעוד המלא - בכתבות שיפורסמו בסוף השבוע ב-ynet

   

   

  רון בן ישי בצפון קוריאה

  רון בן ישי בצפון קוריאה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  לא ציפיתי להרבה מהביקור בצפון קוריאה. גם לא יזמתי אותו. חגי טל, בעלה של בתי אפרת, הוא שהציע לי לנסוע. הוא כבר יצר קשר עם חברה בריטית שמציעה טיולים פרטיים במדינות אקזוטיות, בהן צפון קוריאה ואיראן. כן, גם לבעלי דרכונים ישראלים, אמר והוסיף שבתו אלה, נכדתי, שסיימה לא מכבר שירות צבאי ומטיילת כעת באסיה, תצטרף אלינו. לא יכולתי לסרב.

  צפון קוריאה ()
  רון, אלה וידידה מהמשטר

   

  במשך חמישה ימים תחת פיקוח צמוד של שני מלווים – קים וצ'ה שחלק לא מבוטל מהמזמן היו עסוקים בחיטוט במכשירים הסלולריים שלנו – סיירנו בבירה פיונגיאנג ובעיר הנמל נאמפו, נסענו בכבישים האדירים והריקים של המדינה, הבטנו על הכפרים הנחשלים ועל שדות הכרוב הבלתי נגמרים.

   

  התחושה הייתה של מסע בזמן אל ימיה השחורים של ברית המועצות הסטליניסטית. צפון קוריאה, המדינה הסגורה ביותר על כדור הארץ, היא אי אנושי של סגידה למיליטריזם, פולחן אישיות לשושלת דיקטטורים אכזריים, איבה יוקדת למערב – לרוב לארה"ב אבל גם ישראל – ובעיקר פרנויה. הו, הפרנויה.

   

  הכתבה המלאה, התמונות והסרטונים מהסיור בצפון קוריאה יפורסמו בסוף השבוע ב-ynet.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים