שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עיריית ת"א דרשה מבית כנסת לא להשמיע שירי שבת: "מטרד של ממש"
  תושבי שכונת שפירא שבדרום ת"א זועמים על העירייה, שפקחיה הגישו מכתב התראה נגד בית כנסת - בשל הפעלת מערכת הכריזה בימי שישי: "נגד מואזין לא מתבצעת אכיפה, אבל לצופרי השבת מתנכלים". העירייה: "פועלים במסגרת הסמכויות החוקיות למניעת רעשים"

   

   

   

  פקחי עיריית תל אביב הגיעו הבוקר (ה') לבית הכנסת "ישועות ישראל" שבשכונת שפירא בדרום העיר, והגישו לגבאי במקום מכתב התראה לפני נקיטת הליכים פליליים. הסיבה: "עשיית מעשה שיש בו כדי לגרום ההפרעה, מטרד ואי נוחות של ממש ברחוב". בהמשך מצוין כי על בית התפילה להימנע לאלתר מהפעלת מערכת הכריזה - ונאמר כי מדובר ב"השמעה במשך של חמש דקות לערך של שירה ומנגינה שנשמעות למרחק של מאות מטרים ברחוב".

   

  מתפללי בית הכנסת ותושבי השכונה חשים כי כחלק מהקמפיין לבחירות המוניצפליות שיתקיימו בעוד כחודשיים וחצי - הוחלט להתנכל אליהם. "הדבר הזה כואב לנו מאוד, כי אין בזה שום פגיעה ואין שום דבר בלתי חוקי בזה", אמר בשיחה עם ynet רב בית הכנסת מיכאל ארבוב.

   

  "כל דבר שנודף ממנו ריח של יהדות - יש אנשים שזה מפריע להם. אנחנו ממש מרגישים נרדפים. אני מתחנן ומבקש לעזוב את הדת והיהדות בצד וכל מי שמתעסק בפוליטיקה - שיפסיק לעשות עלינו הון פוליטי. מחר, לפני שבת, הרמקולים יעבדו, וכל עוד שאין מניעה חוקית - נמשיך להשמיע מוזיקה. כולם כאן מרוצים ושמחים שיש כאן אווירה של שבת ויהדות".  

  בית הכנסת
  בית הכנסת "ישועת ישראל"

  בית הכנסת
  צופר בית הכנסת "ישועת ישראל"

  חבר מועצת העיר, נתן אלנתן (ש"ס), אמר כי "ראש העיר חולדאי נכנע לגחמותיו של השמאל הקיצוני ביותר ופוגע בציבור שומרי המסורת בכדי לזכות לאהדת אלה ששמו לעצמם למטרה לקעקע כל סממן יהודי מהעיר העברית הראשונה".

   

  לדבריו, "לא ייתכן שנגד המואזין - שמעיר אנשים בארבע לפנות בוקר - לא מתבצעת אכיפה, ולעומת זאת לצופרי השבת שמופעלים פעם בשבוע עם מנגינת 'שלום עליכם', מתנכלים. אני קורא לראש העיר להורות לגורמים הרלוונטיים לבטל את האיום על בית הכנסת, אחרת נאלץ לעתור לבית המשפט".

   

  גבי, תושב השכונה, סיפר כי הוא מחכה להשמעת המוזיקה מידי יום שישי, "אבל יש אנשים שזה מפריע להם רק כי הם עוכרי דת; הם גזענים. מדובר על חמש דקות בלבד של מוזיקה, אבל יש אנשים שמפריע להם שיש כאן בית כנסת, שיש שיעורי תהילים ושיש ילדים שאומרים תהילים בשבתות".

   

  מכתב ההתראה ()
  מכתב ההתראה
   

   

  תושב השכונה, יוסי מטטוב, סיפר גם הוא: "כשעליתי מבוכרה לא היו דברים כאלה, כי המוסלמים כבדו אותנו. אף פעם לא עשו לנו בעיות לפני שבת. אנחנו רוצים לשים מוזיקה לפני שבת כי אנחנו יהודים. מה מפריע שיגידו לכולם שנכנסת השבת?".

   

  מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "עיריית תל אביב יפו פועלת במסגרת סמכויותיה החוקיות למניעת כל מטרד רעש המהווה הפרעה לתושבים, בין אם הדבר נובע מכנסייה, בית כנסת או מסגד. במקביל לפעילות זו, ביקש ראש העירייה מיו"ר המועצה הדתית לפנות לנציגי בתי הכנסת שהתקינו כריזה על מנת להגיע לפתרונות המוסכמים על כלל התושבים.

   

  "על אף הניסיונות מצד גורמים פוליטיים לגרור את השיח הציבורי להקצנה, העירייה תמשיך לפעול בכל הדרכים העומדות לרשותה – בין באכיפה ובין בהידברות - כדי לדאוג לאיכות חיי התושבים ולשמור על רוח הסובלנות והחופש המאפיינים את העיר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים