שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "לא נשתוק": מחאה בקלנסווה על חטיפת הילד
  מאות מתושבי קלנסווה הפגינו במחאה על חטיפת הילד כרים ג'ומהור בן השבע. אמו: "תודה לאל שעדיין יש אנשים טובים, המון גורמים רוצים לתמוך בנו". אחד התושבים אמר מוקדם יותר: "אם לא יחזירו אותו - נחסום כבישים". המשטרה: "פועלים מסביב לשעון כדי להחזיר את הילד בריא ושלם"

   

   

  מאות מתושבי קלנסווה, בהם ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת) הפגינו הערב (יום ה') במחאה על חטיפת הילד כרים ג'ומהור בן השבע, שלפי ההערכות נלקח לשטחי הרשות הפלסטינית כשהרקע לאירוע הוא סכסוך כספי. המפגינים חסמו לזמן קצר את כביש 444, סמוך לטייבה.  אמו של כרים אמרה: "תודה לאל שעדיין יש אנשים טובים. המון גורמים מנסים ליצור קשר איתנו ולתמוך בנו".

   

  הפגנה ליד תחנת קדמה כביש 444 ()
  הפגנת התושבים בכביש 444
   

  הפגנה ליד תחנת קדמה כביש 444 ()
  הפגנה בקלנסווה, הערב

   

  "חייבים להחזיר את כרים למשפחתו", אמר ח"כ עודה. "האלימות והפשיעה בחברה הערבית חצתה כל גבול בחטיפת הילד - והמשטרה מתמהמהת מלמלא את חובתה להחזיר את הילד הביתה ולהעניש את האחראים. אם המשטרה תיכשל בלמצוא את כרים - אף הורה לא יוכל יותר לשלוח את ילדיו בביטחון לבית הספר. כולנו יודעים שאילו היה זה ילד מכפר סבא ולא מקלנסאווה כל המשטרה וכל המדינה הייתה על הרגליים. אנחנו לא חצר אחורית, אנחנו דורשים ביטחון".

   

  בינתיים, במשטרה הדפו את הביקורת על תפקודה ואמרו כי היא "פועלת מסביב לשעון ומפעילה את מיטב הכוחות והאמצעים שברשותה - אמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים, צוותי משא ומתן ויחידות מיוחדות של המשטרה - הכול במטרה להחזיר את הילד בריא ושלם לחיק משפחתו ולהעמיד לדין את האחראים למעשה".

   

   

  כרים ג'ומהור ()
  כרים ג'ומהור

  עוד נמסר כי "מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות החקירה ומאמצי המשטרה להשיב את הילד לחיק משפחתו בריא ושלם". במשטרה ציינו כי האירוע, שמצוי תחת חקירה, גרר גל שמועות לגבי גורלו של הילד: "ברצוננו להבהיר ולהדגיש כי אין להתייחס לאף שמועה מגורם בלתי מוסמך. משטרת ישראל מבקשת מהציבור שלא להפיץ שמועות אלו שיכולות לפגוע בחקירה, כמו גם במאמצים לאיתורו והשבתו של הקטין לחיק משפחתו".

   

  ל-ynet נודע כי באופן מפתיע, מי שמנסה לסייע בחיפושים אחר ג'ומהור הם עבריינים שנחשבים "בכירים מאוד" - בעיקר מהמגזר הערבי - שהביעו גינוי לאירוע, שכן מבחינתם עצם העובדה שמדובר בילד היא חציית קו אדום.

   

   

   

  "לא נוגעים בילדים", אמר אחד מהם, "בטח לא לחטוף ילד מביתו בגלל סכסוך של אביו. זה לא מקובל. לא עושים דבר כזה". גורם המעורה בפרטי הפרשה אמר כי כעת קיים חשש בקרב התושבים "שהמשטרה תיכנס בכולם כדי להראות בשמדובר בחציית קו".

   

  אמו של ג'ומהור אמרה: "אני מבקשת מכל מי שיכול שיתמוך בנו, כדי שנוכל להחזיק את בני לחיק המשפחה. אני חוששת מאוד לגורלו - אבל אני לא יכולה לעשות דבר. אני רוצה לפחות לשמוע את הקול שלו". עם היוודע דבר החטיפה, הגיעו רבים כדי לתמוך בבני המשפחה המודאגים. "אני פונה לחוטפים", אמרה האם, "יש לכם נשים וילדים - האם אתם מוכנים לעבור את הסבל שאני עוברת? תחזירו לי את הבן שלי".

   

  מאהר ג'ומהור, דודו של הילד, אמר: "אנחנו מאוד מודאגים ועושים הכול כדי לנסות ולהחזיר אותו. החיים שלנו הפכו לקשים מאוד מאז המקרה. אנחנו לא ישנים, לא אוכלים ולא עובדים".

   

  דיאא תאיה, תושב קלנסווה, הביע גם הוא זעם על האירוע: "לא נשתוק על כך. אתמול הפגנו מול תחנת המשטרה נגד החטיפה והיום נמשיך במאבק. אם לא יחזירו את הילד - נחסום כבישים. בתים יודעים להרוס, אבל להציל את הילד לא. אם הילד היה יהודי - היו הופכים את העולם. היינו רואים הצהרות תמיכה מראש הממשלה שעד עכשיו לא התייחס למקרה. זאת אפליה, אבל לא נרים ידיים".

   

  מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון בשבעה ימים את מעצרו של אחמד נקיב, קבלן בן 41, שבמשטרה מגדירים אותו החשוד המרכזי בחטיפה. מעצרם של שלושה חשודים נוספים הוארך גם הוא בכשבוע. לפי בקשת המעצר, הארבעה חשודים בחטיפה למטרת רצח או סחיטה וכן בקשירת קשר לביצוע פשע.

   

   

  הארכת מעצר לחשודים בחטיפת כרים ג'ומהור בבית המשפט השלום בראשל
  אחמד נקיב, אחד החשודים, בבית המשפט(צילום: שאול גולן )
   

  נקיב נתפס במחסום לאחר יומיים של חיפושים. הקבלן חשוד שהזמין את החטיפה בגלל חוב כספי של אביו של כרים. בפתח דיון הארכת מעצרו הוא אמר: "אין לי יד ורגל. אין לי מושג למה התנפלו עליי. אני לא מכיר את הילד, סתם עצרו אותי". מפקד ימ"ר מרכז, נצ"מ דודו בואני, הגיע בעצמו לדיון הארכת המעצר. "אני אופטימי", אמר בואני כשנשאל אם ימצאו את הילד.

   

   

  רס"מ טל אדלר מימ"ר מרכז הציגה בפני השופטת אילה אורן מסמכים סודיים. "מדובר באירוע חמור ביותר של חטיפת ילד. אנחנו עובדים לילות כימים. ישנם פעולות רבות עדיין". סנגורו של הקבלן, עו"ד שוקרי אבו טביק, ביקש לקצר את ימי המעצר: "החשוד מסר גרסה מפורטת. מסר היכן היה בימים האחרונים והמשטרה יכולה לבדוק. אכן נעצרו מעורבים נוספים, אבל למרשי אין קשר איתם. אין שיחת טלפון בין החשוד לאבי הילד. כשנודע לו שהוא דרוש לחקירה, הוא הגיע מיוזמתו".

   

  עו"ד מוחמד ענבוסי, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את אסעד לולו, אחד החשודים במעורבות בחטיפה, אמר כי "מדובר באב לארבעה ילדים ללא עבר פלילי. הוא מכחיש את כל החשדות ומסר גרסת אליבי. אנו מקווים שהמשטרה תחקור בהקדם את גרסתו".

   

  כרים נחטף מפתח הבית - והוכנס לרכב שנמלט מהמקום

  מהחקירה עולה כי הקבלן ביצע בעבר עבודות עבור אביו של הילד שנחטף. במשך יומיים חיפשו אחריו בלשים בסביבת מגוריו. העובדה שלא היה בביתו הגבירה את החשד נגדו, ואתמול הוא נעצר במחסום ליד הכפר נעלין. הוא הובא למשרדי הימ"ר ברמלה, ושם הכחיש כל קשר לחטיפה וטען כי אינו יודע היכן הילד.

   

  חקירת המשטרה העלתה כי הילד נחטף מכניסת ביתו והוכנס לרכב שנמלט מהמקום. בתיעוד דרמטי של רגע החטיפה נראה כרים בעת ששיחק בחוץ עם קרוב משפחתו, כשרכב הגיע לכניסה לבית. הנהג קרא לשני הילדים ושאל אותם כמה שאלות, ולפתע הגיע אדם אחר, רעול פנים, והכניס בכוח למכונית את כרים. רגע לאחר מכן האיץ נהג הרכב ונמלט מהמקום. הילד הנוסף ברח במהירות לכיוון הכניסה לבית וצעק: "חטפו, חטפו".

   

  במשפחתו של ג'ומהור אמרו כי אם הילד הנוסף לא היה לצד כרים, הם לא היו יודעים כלל שהוא נחטף. אותו ילד סיפר ל-ynet כי אחד מנוסעי הרכב אמר להם כי במכונית יש כסף שמיועד לאביו של כרים, ג'אר ג'ומהור. "יש פה כסף לג'בר ויש משהו גדול מאחורה, תפתחו את הדלת", אמר להם אחד הנוסעים, לפי קרוב המשפחה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים