שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו הורה לנזוף בשגריר האירופי: "שוחח עם ח"כים על חוק הלאום"
  שגריר האיחוד בישראל שוחח עם ח"כים והביע מחאה: "החוק מפלה ומרחיק את ישראל מהנורמות המקובלות". נתניהו הנחה לזמן לשיחת נזיפה שנייה את השגריר: "לא די בזה שהאיחוד האירופי מממן עמותות שחותרות נגד מדינת ישראל - כעת הוא גם מתערב בחקיקה"

   

  דגל האיחוד האירופי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  דגל האיחוד האירופי(צילום: AFP)

  באיחוד האירופי פנו לחברי כנסת בליכוד והזהירו אותם שלחוק הלאום עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת, וכי הוא "מדיף ריח של גזענות". כך פורסם הערב (ה') בחדשות 2. על-פי הדיווח, ראש משלחת האיחוד האירופי בישראל, עמנואל ז'ופרה, שוחח באופן חריג עם חברי הכנסת, אמר להם כי "החוק פוגע במעמדה של ישראל" והביע מחאה בשם האיחוד האירופי על חקיקתו.

   

  בתגובה על הצעד, הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את מנכ"ל משרד החוץ לזמן לשיחת נזיפה שנייה את שגריר האיחוד האירופי בישראל. עוד נאמר כי ראש הממשלה מתכוון לנקוט צעדים נוספים. "לא די בזה שהאיחוד האירופי מממן עמותות שחותרות נגד מדינת ישראל ומממנות בנייה בלתי חוקית, כעת הוא מתערב בחקיקה ישראלית", נמסר מטעם ראש הממשלה. "כנראה שהם אינם מבינים שישראל היא מדינה ריבונית". 

  עמנואל ז'ופרה (צילום: משלחת האיחוד האירופי בישראל) (צילום: משלחת האיחוד האירופי בישראל)
  עמנואל ז'ופרה(צילום: משלחת האיחוד האירופי בישראל)
   

  בנימין נתניהו (צילום: אלכס קולומויסקי)
  בנימין נתניהו(צילום: אלכס קולומויסקי)

   

  בדיווח צוטט אחד מחברי הכנסת שעמם שוחח ז'ופרה, שאמר כי "החוק מרחיק את ישראל מהנורמות המקובלות במדינות הדמוקרטיות. הוא מפלה קבוצות - במיוחד את ערביי ישראל - ופוגע בערכים שמדינת ישראל מנסה להקרין".

   

  חבר הכנסת שצוטט בדיווח אמר עוד כי השגריר מטעם האיחוד האירופי הפנה את תשומת לבם של חברי הכנסת לסעיף 7ב' בחוק - שעניינו התיישבות נפרדת - ורמז כי אירופה מצפה מישראל לעצור את הליך החקיקה. מהאיחוד האירופי נמסר בתגובה: "אנו לא מתייחסים לשיחות פרטיות שהשגריר מקיים באופן שגרתי במסגרת עבודתו עם מגוון בני שיח בשורה של נושאים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים