שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מוחמד נהרג בפיר בעומק 73 מטר; 3 נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות
  האחראים על הקמת האתר שבו נהרג מוחמד זיאדאת (19) ממוקייבלה - מסרו עדות במשטרה ושלושה מהם נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות. התאונה אירעה במהלך הורדת דוד בטון לצורך יציקה, בפיר אנכי בעומק של 73 מטרים. העבודות באתר הופסקו עד תום החקירה

   

   

  המקום שבו אירעה התאונה    (צילום:הפורום למניעת תאונות עבודה)

  המקום שבו אירעה התאונה    (צילום:הפורום למניעת תאונות עבודה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מוחמד זיאדאת (19) ממוקייבלה שבגלבוע הוא הפועל שנהרג הבוקר (יום ו') בתאונת העבודה בפרויקט אנרגיה שאובה בעמק המעיינות. בתאונה נפצעו עוד ארבע פועלים - שניים מהם במצב בינוני ושניים קל. הלווייתו של זיאדאת תיערך בכפרו בשעה 18:00.

   

  המשטרה ומשרד העבודה פתחו בחקירה ובינתיים הוחלט להפסיק את העבודות במקום עד תום החקירה. כל המעורבים האחראים על הקמת האתר מסרו עדות במשטרה. תשעה עוכבו לחקירה ובתום חקירתם הוחלט לעצור שלושה בחשד לגרימת מוות ברשלנות.

   

  ממשרד העבודה נמסר כי התאונה אירעה במהלך הורדת דוד בטון לצורך יציקה, בפיר אנכי בעומק של 73 מטרים. "הדוד הורד בעזרת עגורן להעמסה עצמית. במהלך ההורדה כשל כבל ההרמה של העגורן, והדוד נפל על העובדים שהיו בפיר", נמסר. במשרד אומרים כי אנשי צוות מינהל הבטיחות מסייעים למשטרת ישראל בחקירת המעורבים, והוצא צו הפסקת עבודות מיידי לאתר.

   

  מוחמד זיאדאת הרוג בקריסת מנהרה ברשפים ()
  מוחמד זיאדאת

  קריסת מנהרה ברשפים (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)
  הפיר שבו אירע האסון(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז צפון)

  קריסת מנהרה ברשפים (צילום: משרד העבודה והרווחה)
  (צילום: משרד העבודה והרווחה)

   

  הפרויקט מוקם על ידי שותפות אלקטרה-סולל בונה, באמצעות קבלנים שונים. על האתר שבו אירעה התאונה אחראית קבוצת אורון אחזקות. בהודעת החברה נאמר כי נסיבות האירוע בבדיקה. "עם היוודע דבר המקרה, סייעה החברה בפיקוח על פעולות החילוץ שנעשו בשטח ותוך סיוע לגורמי ההצלה. החברה עוקבת אחר מצב הפצועים שפונו מהשטח, ומתחקרת את האירוע גם בשעה זו. החברה משתתפת בצערה של משפחת ההרוג, מאחלת החלמה מהירה לפצועים ותמשיך לעקוב אחר בדיקת האירוע עד להתבררות הנסיבות באופן מלא".

   

  בפורום למניעת תאונות עבודה, המקדם חקיקה ואכיפת החוקים הקיימים על הקבלנים, אמרו היום כי הכתובת הייתה על הקיר. עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום, אמר: "באתר זה נהרגו בעבר שני פועלי בניין. במאי 2016 נהרג לימן פאייד, מפעיל דחפור תושב יפיע, בקריסת מנהרה באתר. במאי 2015 נקבר פועל זר ממולדובה, כבן ,35 בקריסת מנהרה. כעת קוברים את הפועל השלישי".

   

  עו"ד אסל הוסיף: "שרשרת התאונות מלמדת על שיטת עבודה מסוכנת, ללא הקפדה על הוראות בטיחות תוך זילות בחיי אדם. רשויות האכיפה ומשרד העבודה היו צריכים לפעול ולהגיש כתבי אישום כנגד האחראים מיד לאחר האסון הראשון, או לכל המאוחר לאחר האסון השני, אך חוסר האיכפתיות של הרשויות נמשך, ודבר לא נעשה על ידן. לכן אין להתפלא שהיום נאלצים לקבור פועל נוסף ולצערנו עוד יהיו אסונות גם בעתיד. באחריות רשם הקבלנים לפעול לשלילת רשיונות הקבלנים בהתאם לסמכותו החוקית, דבר שלא נעשה אף פעם".

   

  ראש המועצה האזורית גלבוע, עובד נור, אמר כי גם שניים מהפצועים הם תושבי אותו כפר, הנמצא בשטח המועצה. "אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת זיאדאת, ושולחים חיבוקים של נחמה", הוא אמר. "אנו שולחים איחולי החלמה למשפחות הפצועים, אשר לצערנו שניים מהם גם תושבי מוקייבלה.זהו אסון כבד הכואב לכולנו: דיברתי עם בני משפחת ההרוג ומשפחות הפצועים והבעתי את תנחומינו הכנים. מחלקת הרווחה של המועצה נכנסה במהירות לפעולה והעובדות הסוציאליות מלוות את המשפחות. נתמוך בהן ונעמוד לצידם ככל שיידרש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים