שתף קטע נבחר

פורסמו הגבלות לתושבים בעוטף עזה; חמאס: "יצרנו מאזן אימה"

ארגון הטרור הודיע בתום לילה של תקיפות ברצועה ושיגורים לעבר העוטף כי המאזן שהוא יצר "מאלץ את ישראל לעצור את ההסלמה". בתוך כך, פורסמו הגבלות על התכנסות תושבים בעוטף עזה וחוף זיקים נסגר. בלילה צה"ל תקף שתי מנהרות התקפיות ומטרות שקשורות לבלוני התבערה - צפו בהדמיה

 

 

לאחר לילה של תקיפות ברצועת עזה ושיגורים לעבר עוטף עזה, ארגון חמאס פרסם הבוקר (שבת) הודעה ובה הצהיר כי יצר "מאזן אימה" שמאלץ את ישראל לעצור מהר את ההסלמה בגלל הירי המסיבי שלו לעבר ישראל. במקביל, בצה"ל הודיעו לתושבים כי כל התכנסות במרחב עוטף עזה (7-0 ק"מ) תהיה מוגבלת בשטח פתוח ל-100 אנשים והתכנסות בשטח סגור ל-500 אנשים. עוד הוחלט כי חוף זיקים נסגר לכניסה ולרחצה בצו אלוף.

 

חמאס, כך נראה, ממשיך לדבוק במדיניות ''אש תחת אש'' ולפיה הוא מגיב על כל תקיפה ישראלית ברצועת עזה בירי מסיבי לעבר יישובי העוטף. בהודעה שפרסם חמאס נאמר כי "הטיפול המהיר של ההתנגדות עם ההסלמה הישראלית והתגובה עליה בכוח משקפת את המודעות הגבוהה (של ההתנגדות) במסגרת ניהול הסכסוך. העברת המסר והבטחת יצירת מאזן אימה של תגובה מהירה (על התקיפות הישראליות) מאלצת את ישראל לעצור את ההסלמה ולא להמשיך בתקיפות".

 

מלבד ההגבלות על ההתכנסויות וסגירת חוף זיקים, ההנחיה לתושבים בעוטף עזה היא לשמור על השגרה. הבוקר פרצה שריפה באזור מעבר ארז בעקבות בלוני תבערה ששוגרו משטח עזה. צוותי כיבוי השיגו שליטה על האש. בהמשך פרצה שריפה גדולה בשטחים שבין קיבוץ אור הנר לקיבוץ גברעם, בעקבות בלון תבערה. צוותי כיבוי הוזעקו למקום.

סגירת חוף זיקים ()
הגבלות לתושבים בעוטף עזה. סגירת חוף זיקים
 

שרידי רקטה (צילום: רועי עידן)
שרידי הרקטה בשער הנגב(צילום: רועי עידן)

שרידי רקטה (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 

 

הלילה, שעות אחרי שקצין נפצע מרימון בגבול, תקף צה"ל יעדי חמאס ברצועה - בהם שתי מנהרות טרור ומקומות המשמשים להכנת בלוני תבערה. במהלך הלילה ועד שעות הבוקר נשמעו פעם אחר פעם אזעקות צבע אדום בשדרות וביישובים במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול, חוף אשקלון וכן באזור התעשייה באשקלון. המועצה האזורית אשכול הנחתה את התושבים לשהות במרחק שמאפשר להגיע בתוך 15 שניות למרחב המוגן, ולפעול לפי הנחיות צבע אדום.

 

מצה"ל נמסר כי זוהו 31 שיגורים, וכי מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות שש רקטות ששוגרו לעבר שטח ישראל. רקטה או פצצת מרגמה אחת התפוצצה בתוך קיבוץ שער הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ב-3:20 פרסם צה"ל את ההודעה הבאה: "הלילה תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב מנהרת טרור התקפית בדרום רצועת עזה ומספר יעדי טרור במתחמים צבאיים ביניהם יעדים המשמשים את ארגון הטרור חמאס להכנת בלוני התבערה וכן מחנה אימונים של ארגון הטרור חמאס.

 

קיפת מהרות התקפיות באיזור רפיח (צילום: דובר צה
תקיפת מנהרת הטרור ברפיח מהאוויר, הלילה(צילום: דובר צה"ל)

תקיפת צה
(צילום: דובר צה"ל)
 

תקיפת מנהרת טרור של חמאס בצפון רצועת עזה ()
עשן מתקיפת מנהרת טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, הבוקר

"התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב גדר המערכת שהתקיימו אמש והמשך טרור האש המבוצע על-ידי שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה לשטח הארץ. במהלך התקיפה זוהו 17 שיגורים לשטח ישראל, מתוכם חמישה שיגורים יורטו על ידי סוללות כיפת ברזל". בהמשך זוהו 14 שיגורים נוספים. לקראת 6:00 תקפו מטוסי חיל האוויר יעדי טרור נוספים בצפון הרצועה בתגובה לחידוש הירי לעבר יישובי עוטף עזה.

 

אתמול נרשם יום מתוח במיוחד בהפגנות בגבול רצועת עזה, כשבן 15 נהרג מאש צה"ל, וקצין צה"ל נפצע באורח בינוני מרימון רסס שהושלך לעברו בגבול. הבוקר מסר משרד הבריאות הפלסטיני כי צעיר מחאן יונס שנפצע אתמול בהפגנות בגבול הרצועה מת מפצעיו.

 

הקצין שנפצע אתמול, שהיה מפקד בכוח שהותקף, נפצע מרסיסים בפלג גופו העליון ופונה באמצעות מסוק לבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא בהכרה ומצבו יציב. הרסס התפזר ברדיוס נרחב יחסית אל מעבר לגדר שם פעל הכוח. בצה"ל מתחקרים את האירוע שהוא למעשה התקרית החמורה ביותר בגבול עזה מאז החל תחילת הפגנות הגדר מדי יום שישי, תחת הכותרת "צעדת השיבה", בסוף חודש מרץ. אתמול גם נמשך טרור ההצתות מהאוויר באמצעות הפרחת בלוני תבערה, ולפחות 15 שריפות פרצו באזורים שונים בעוטף עזה.

הפגנה על גדר המערכת (צילום: AFP)
הפגנה על גדר המערכת, אתמול(צילום: AFP)

הפגנה על גדר המערכת (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

שיגור בלון תבערה הפגנה פלסטינים ב עזה הצתה אש נזק ל עוטף עזה שריפה (צילום: AFP)
בלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה, אתמול(צילום: AFP)

בלילה נמסר עוד מצה"ל כי "ארגון הטרור חמאס ממשיך בפעולות הטרור נגד כוחות צה"ל ותשתיות הביטחון ובניסיונותיו לפגוע באזרחי ישראל. ארגון הטרור חמאס ממשיך להשתמש בתושבי עזה ככסות לטרור ושם אותם בסיכון.

 

"מדובר בהפרה בוטה של הריבונות הישראלית וסיכון אזרחי ישראל וחיילי צה״ל. כמו כן הפעולות מביאות לפגיעה בתושבי רצועת עזה על ידי חבלה במאמצים ההומניטריים שמאפשרת ישראל.

 

"ארגון הטרור חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה והוא שיישא בהשלכות לפעולות הטרור המופעלות על אזרחי ישראל. בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של ארגון הטרור חמאס. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים