שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בארץ האיסלאם: 80 מלקות להומואים, הקהל הריע
  אינדונזיה שוב מזעזעת את העולם: זוג הומואים ועוד 13 בני אדם שהורשעו בפשעים כמו שתיית אלכוהול או הבעת חיבה בפומבי הובאו לרחבת מסגד וספגו 80 מלקות. 1,000 צופים משועשעים, בהם תיירים, עודדו, צילמו וקיללו

  מחוז אצ'ה שבאינדונזיה, המתנהל על פי ההלכה האיסלאמית, הוכיח בסוף השבוע שוב את אכזריותו כשהומואים אולצו לספוג בפומבי 80 מלקות כעונש על "חטאיהם" – וכל זה קורה מתחת לאפה של מי שמכונה "הדמוקרטיה המוסלמית הגדולה בעולם".

   

  עוד סיפורים מרתקים מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: AFP)
  אחד המורשעים ביחסים חד-מיניים סופג מלקות, אתמול בבנדה אצ'ה(צילום: AFP)

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: AFP)
  הצלפות בגבר השני שהורשע ביחסי מין הומוסקסואליים, אתמול במסגד(צילום: AFP)

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: AFP)
  הקהל צילם והריע, גם התיירים. "יותר חזק!"(צילום: AFP)

  15 בני אדם הובאו אתמול למעמד ההלקאה הפומבית ליד מסגד בבירת המחוז בנדה אצ'ה, כדי להיענש על שלל מעשים המוגדרים עבירה לפי חוקי המחוז, בהם שתיית אלכוהול ומכירתו או הבעת חיבה בפומבי. שניים מסופגי ההצלפות הם שני גברים שהורשעו בקיום יחסי הומוסקסואליים. הם הולקו 80 פעם לפחות, ובעודם סופגים את ההצלפות הריעו הצופים מסביב וקיללו אותם.

   

  כ-1,000 בני אדם, בהם תיירים ממלזיה השכנה, התאספו כדי לצפות באירוע, צילמו אותו במצלמותיהם וצעקו "תצליפו בהם חזק יותר". רעולי פנים הצליפו בהם שוב ושוב בגבם.

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  זו הפעם השנייה השנה שזוג הומואים סופג מלקות במעמד שכזה בבנדה אצ'ה. שני ההומואים שספגו את העונש אתמול נתפסו על-ידי סיירים מהמשמר האזרחי בסלון יופי בבנדה אצ'ה קודם לכן השנה ונמסרו לידי המשטרה.

   

  מחוז אצ'ה, השוכן בקצה הצפוני של האי סומטרה, הוא המחוז היחיד באינדונזיה המתנהל לפי ההלכה האיסלאמית. הלקאה בפומבי היא עונש שכיח במחוז, והוא ניתן בגין שלל מעשים – החל מהימורים וכלה בקיום יחסי מין מחוץ לנישואים. השנה הודיע המחוז כי יחדל מהלקאה בפומבי – אך ימשיך להעניש בדרך זו בתוך בתי הכלא. המדיניות החדשה שהוכרזה טרם נכנסה לתוקף.

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  אינדונזיה מלקות הצלפה פומבית הומואים (צילום: EPA)
  אישה סופגת מלקות כעונש על כך שמכרה אלכוהול, אתמול בבנדה אצ'ה(צילום: EPA)

  ארגוני זכויות אדם ונשיא אינדונזיה ג'וקו ווידודו קראו לשים קץ למנהג ההלקאה בפומבי, אבל דרך הענישה הזו זוכה לתמיכה גדולה מאוד בקרב תושבי מחוז אצ'ה, שרובם מוסלמים. גם מושל המחוז, שנעצר בעצמו בשבוע שעבר בגין שחיתות, תומך בעונש המלקות.

   

  מחוז אצ'ה החל להתנהל לפי ההלכה האיסלאמית אחרי שקיבל מעמד אוטונומי מיוחד בשנת 2001. הממשלה המרכזית של אינדונזיה נתנה למחוז את המעמד האוטונומי במסגרת פשרה, שנועדה לשים קץ לתנועה הבדלנית שפעלה במחוז במשך שנים. בשאר מחוזות אינדונזיה יחסי מין הומוסקסואליים אינם אסורים בחוק, אבל ברחבי המדינה כולה היחס כלפי להט"בים הולך ומחמיר בשנים האחרונות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AFP
  נתפסו בסלון יופי ונמסרו למשטרה. ההלקאה אתמול
  צילום: AFP
  מומלצים