שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: AFP
  ישראל כץ על ליברמן: "לא הניח מטרה של חיסול חמאס מאז שנכנס לתפקידו"
  שר המודיעין וחבר הקבינט מתח ביקורת על שר הביטחון כשנשאל אם הסבב הנוכחי יסתיים בהכנעת שלטון חמאס בעזה: "אם ליברמן היה מניח מטרה כזו והיו דנים בזה, אז היו מסקנות לכאן או לכאן". לפיד: "חמאס מסתכל על ישראל ואומר שהממשלה מפחדת"

   

  "גם שר הביטחון לא הניח מטרה של חיסול שלטון חמאס בעזה, לפחות מאז שנכנס לתפקידו". כך אמר הערב (שבת) במשדר ynet שר המודיעין והתחבורה וחבר הקבינט ישראל כץ, שמתח ביקורת על השר אביגדור ליברמן. "בסופו של דבר אתה עומד מול גורם. זה עניין של מאזן ומה המטרה. אם ליברמן היה מניח מטרה של חיסול חמאס והיו דנים בזה, היו מסקנות לכאן ולכאן".

   

  כץ חזר על המסר כי ישראל לא תאפשר את המשך שגרת העפיפונים ובלוני הנפץ. "אם אנחנו רוצים מלחמה בעזה, נעשה את זה בתנאים שלנו", אמר כץ. "נכה במי שצריך בזמן שצריך ונמשיך הלאה. הייתה כאן פעולה מאוד נרחבת ומאוד משמעותית ואנחנו לא לוקחים אחורה. אנחנו לא מקבלים את האבחנות בין סוגי הטרור לבין המיקום שבהם הם מנסים לפגוע וכרגע זה רגע מבחן בעניין הזה וצריכים להיות מאוד נחרצים. הפתרון האמיתי הוא לא מדיני, אין פתרון מדיני עם עזה, הפתרון הוא חד צדדי, אותה היפרדות ולעשות את זה בתנאים של בקרה ביטחונית ולנתק אותם מאיתנו ומאחריות.

  ישראל כץ אביגדור ליברמן (צילום: עמית שאבי, רויטרס)
  ישראל כץ ואביגדור ליברמן(צילום: עמית שאבי, רויטרס)

  עליית המדרגה, בעבר אמרת לפגוע בראשי חמאס, בדרגים שונים, האם לא הגיע הזמן לשוב לסיכולים ממוקדים של דרגים בכירים שיבינו שמי שנותן הוראות יחוסל?

  "אנחנו על סף הדבר הזה. אתם מדברים על מציאות של מערכה וזו כניסה למערכה, ואם זה מה שייגזר עלינו אז גם זה מונח על השולחן ובראש סדר העדיפויות".

   

  כשאתה אומר על הסף למה אתה מתכוון?

  "נפצעו אנשים ויש נפילות בכל מיני מקומות. זו לא מציאות שישראל תשלים איתה, כרגע הפעולה מעבירה מסר ברור, עד כאן. אם אכן המסר ייקלט נמשיך הלאה. אם לא המערכה תורחב".

   

  יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, התייחס גם במשדר למתרחש ותקף את הממשלה. "אנחנו משלמים מחיר על חדלון גמור. ישראל מעבירה מסר לא נכון מהיום הראשון. חמאס מסתכל על הממשלה ואומר שהיא מפחדת מהם. אנחנו לא צריכים לפחד מחמאס, הוא זה שצריך לפחד מאיתנו. לא הם צריכים לקבוע את עוצמת ההרתעה", אמר לפיד.

   

  הוא הוסיף ואמר כי "לא יכול להיות שילדים בעוטף עזה לא ישנים בלילות אבל איסמעיל הנייה ויחיא סינוואר ישנים בשלווה במיטתם. אנחנו צריכים לחזור לכל ארגז הכלים כולל סיכולים ממוקדים של ראשי חמאס".

   

  יו"ר מפלגת העבודה והמחנה הציוני, אבי גבאי, נאם בכינוס הסיעה הערב בקיבוץ בארי ואמר: "מה שאנחנו רואים בימים האחרונים זו תוצאה של חידלון של ארבע שנים שהקבינט לא מקבל החלטות. ראש ממשלה שעסוק בלכסת"ח בישיבות קבינט שאין מאחוריהן דבר. ראש הממשלה, נכשלת בלתת ביטחון לתושבי עוטף עזה – זה הזמן שלך ללכת".

   

  נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין אמר בצאת השבת: "אלה ימים לא קלים, ואנו לא נאפשר להם להפוך שגרה. העמידה האיתנה שלכם, הכוחות המופלאים שלכם, הם השראה עבור כולנו. גם בשעה שהצופרים רועמים והקרקע בוערת, אתם ממשיכים לחרוש, לעבד, להלך בשבילי חבל הארץ האהוב שבו אתם גרים. אנו נמשיך ונכה במבקשי רעתנו ולא נשקוט עד אשר ישוב השקט לדרום. אתם חומת המגן של כולנו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים