שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נתניהו הורה לצה"ל בקבינט להפסיק את טרור העפיפונים

  שרי הקבינט דרשו לשים קץ למדיניות ההבלגה, וראש הממשלה נענה לדרישה והנחה את הצבא להפסיק את טרור העפיפונים ובלוני התבערה. היום כובו שש שריפות שפרצו מבלוני תבערה

   

   

  נתניהו: "פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה"    (צילום: אלכס גמבורג)

  נתניהו: "פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה"    (צילום: אלכס גמבורג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה היום (א') בישיבת הקבינט את צה"ל להפסיק את טרור העפיפונים ובלוני התבערה.

   

  בשטח, טרור האש נמשך גם היום: שטח של שדה חומוס בגודל 50 דונמים נשרף בצהריים בסמוך לקיבוץ עלומים עקב בלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. במקביל פרצה בצהריים שריפה גם ביער "אסף שמחוני" ליד נחל עוז. שתי שריפות טופלו גם בשטח פתוח באזור קיבוץ בארי. בסך הכול טיפלו לוחמי האש בשש ששריפות שפרצו כתוצאה מבלוני תבערה. מדובר בירידה ניכרת לעומת ממוצע של כ-20 שריפות בימים שקדמו להסלמה בגבול עזה.

   

  בישיבת הממשלה השבועית אמר נתניהו כי "שמעתי שאומרים שישראל הסכימה להפסקת אש שתאפשר את המשך טרור העפיפונים והבלונים. זה לא נכון. איננו מוכנים לקבל שום התקפות נגדנו ונגיב בהתאם". בנוגע להסלמה בסוף השבוע אמר נתניהו כי "במהלך השבת פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה. צה"ל הנחית על חמאס את המכה קשה ביותר מאז צוק איתן, אני מקווה שהם יקלטו את המסר".

  שריפה בעוטף עזה (צילום: גומד)
  גם היום: שריפות בעוטף עזה בעקבות שיגור בלוני תבערה(צילום: גומד)

  שריפה ביד מרדכי כתוצאה מהפרחת בלון תבערה ()

  רוב שרי הממשלה אמרו כי יש להגיב על כל עפיפון או בלון תבערה לעבר ישראל ויש להפסיק עם מדיניות ההבלגה. השר גלעד ארדן אמר בדיון כי דין עפיפון תבערה כדין רקטה. השר נפתלי בנט אמר כי יש לחתור לתוכנית מקיפה ורחבה יותר בטיפול בטרור ברצועת עזה ואין להסתפק בטיפול נקודתי. שרי הממשלה ניסחו החלטה שלפיה צה"ל יגיב לעפיפוני תבערה מהרצועה ולא תינקט מדיניות הבלגה.

   

  בין השרים ישראל כץ ואביגדור ליברמן נרשמו חילופי דברים לאחר שכץ ביקר את התנהלותו של ליברמן בתקשורת. כץ האשים אותו שלא הניח תוכנית מסודרת לחיסול חמאס בעזה והוא טען שדווקא הניח, ושאל את כץ: "לא ראית?".

   

  סוללת כיפת ברזל בגוש דן    (צילום: דובר צה"ל)

  סוללת כיפת ברזל בגוש דן    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מוקדם יותר דווח כי צה"ל תגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום וגייס מילואים באופן נקודתי לתגבור מערך ההגנה האווירית. מצה"ל נמסר כי הוא "נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל וערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי". שרי הקבינט המדיני-ביטחוני, שהתכנסו היום, החליטו כי צה"ל יגיב לעפיפוני תבערה מהרצועה ולא תינקט מדיניות של הבלגה.

   

  צה"ל פרסם באופן חריג תיעוד מצולם מהפריסה של סוללת כיפת ברזל בגוש דן. ייתכן שזו עדות לכך שמדובר בניסיון להעביר מסר אזהרה לחמאס, ופחות לכך שקיימת התרעה מודיעינית לאפשרות של ירי לאזור המרכז.

   

  אלוף הפיקוד מדבר על ההסלמה בדרום    (צילום: דובר צה"ל)

  אלוף הפיקוד מדבר על ההסלמה בדרום    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי שוחח עם מפקדים במסגרת תרגיל "עוצבת הפלדה" לתרגול הלחימה ברצועת עזה: "הכנו את הדברים האלה בשבועות האחרונים. אנחנו מבינים שיש שינוי, כמות הערכות המצב שעשינו בחודש האחרון, הכלים, המטרות שבנינו, יכולות האש, יכולות המודיעין, החשיבה איך מתמודדים עם טרור השריפות, פיתחנו כאן כל מיני דברים כדי להרחיב את המענה שיש לנו, ייצרנו סל של כלים ואמרנו שאנחנו מתחילים לייצר מצב שחמאס תשלם מחיר הולך וגובר גם על השריפות. צה"ל ביחד עם כיבוי אש, עם קק"ל, מתמודד עם השריפות, הקטנו מאוד את כמות השטח הנשרף כי אנחנו מכבים מהר מאוד".

   

  במקביל, כלי טיס של חיל האוויר תקף הערב חוליית מפריחי בלוני תבערה באזור בית חאנון בצפון רצועת עזה. הפלסטינים דיווחו על שני פצועים בתקיפה.

   

  מדובר בתקיפה הרביעית היום של משגרי בלוני תבערה: לפני הצהריים הותקפה חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה ובמקרה זה לא היה מדובר בירי אזהרה, כפי שאירע לא פעם בתקופה האחרונה, אלא בתקיפה מדויקת.

   

  התקיפה נעשתה לאחר שהתקבלה אינדיקציה מודיעינית כי החוליה כוללת פעילי חמאס. בהמשך הותקפו שתי חוליות מפריחי בלונים נוספות. בצבא אמרו כי "צה"ל רואה בחומרה שיגור עפיפוני ובלוני תבערה וימשיך לפעול בעצימות גוברת והולכת כנגד מבצעי טרור זה".

   

  גם היום פעלו לוחמי האש בגזרת עוטף עזה והשתלטו בסיוע קק"ל ורשות הטבע והגנים על שש שריפות שנגרמו כתוצאה מבלוני תבערה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלכס קולומויסקי
  ראש הממשלה בנימין נתניהו
  צילום: אלכס קולומויסקי
  מומלצים