שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הכוננות בדרום נמשכת: הקרב מול מפריחי העפיפונים והמסר לחמאס

  למרות היום השקט שעבר בעוטף, בצה"ל שומרים על כוננות גבוהה באוגדת עזה. המלחמה במשגרי העפיפונים תימשך וכך גם תקיפת החוליות. לפריסת כיפת ברזל במרכז הארץ יש ערך תודעתי ולא רק הגנתי - מסר לחמאס שישראל ערוכה לכל התפתחות

  למרות שאתמול (א') היה שקט יחסית, באוגדת עזה ובפיקוד הדרום תימשך בימים הקרובים הכוננות הגבוהה. אתמול תקף צה"ל לפחות ארבע פעמים חוליות משגרי עפיפונים.

   

  שריפה בעקבות בלון תבערה    (צילום: גומד)

  שריפה בעקבות בלון תבערה    (צילום: גומד)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במהלך התקיפות אתמול של מעיפי העפיפונים נפגעו כמה פלסטינים, אך לפי הדיווחים מהרצועה הם לא נהרגו. על פניו נראה שמדובר בהחרפה של תגובת צה"ל נגד המשגרים שמזוהים בעיקר עם פעילי חמאס. למרות הירידה היחסית בכמות השריפות בעוטף עזה, אחרי הסופ"ש האלים והפסקת האש, בצה"ל עדיין מתייחסים בזהירות להצתות שהיו אתמול, ולא מן הנמנע שבימים הקרובים כמות עפיפוני התבערה תגדל.

  כיפת ברזל בגוש דן (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

   

  שריפה ביד מרדכי כתוצאה מהפרחת בלון תבערה ()
  שריפות בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה

  שריפה בעוטף עזה (צילום: גומד)
  (צילום: גומד)

  בהתאם, המדיניות התקיפה נגד משגרי העפיפונים תימשך. בימים אלה החלו להשקיע יותר בפעילות נגד חוליות ההפרחה, בין היתר בחלק הקשה ביותר – זיהוי והפללת החוליות בזמן אמת.

   

  עיקר המאמץ הוא במישור המודיעיני והאיסופי, כלומר באמצעות יותר פעילות של מל"ט שצופים על השטח ממעל ומזהים את הנקודות שרחוקות יחסית מהגבול, בעומק השטח הפלסטיני, שמהן מתבצע שיגור העפיפונים והבלונים.

   

  פריסת כיפת ברזל בגוש דן    (צילום: דובר צה"ל)

  פריסת כיפת ברזל בגוש דן    (צילום: דובר צה"ל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  במקביל צה"ל פרס אתמול סוללת כיפת ברזל בגוש דן. מדובר במהלך שבוצע בתיאום עם הדרג המדיני. עצם חשיפת הפריסה, גם באמצעות הסרטון שפרסם דובר צה"ל, נועד לאותת לחמאס על היערכות ומכנות גבוהה של הצבא לעימות נרחב, למרות הרגיעה השברירית היום.

   

  במערכת הביטחון אומרים שישראל לא נקטה בשום ויתור כדי להשיג את הפסקת האש שחמאס דרש וכפה על שאר ארגוני הטרור ברצועה. העובדה שהיום הותרפו חוליות ההפרחה ללא תגובה במטחי רקטות מראה כי חמאס עדיין מורתע.

   

  עם זאת, המבחן הגדול ביותר יהיה בעימותי הגדר ביום שישי הקרוב. גם אם כמות המפגינים תהיה קטנה יחסית ותכלול רק כמה מאות שיגיעו לגבול, בצה"ל הזהירו את העזתים מפני חידוש החיכוכים ותקריות הטרור בגדר, בהן השלכות מטעני חבלה ורימוני רסס על הכוחות.


  פורסם לראשונה 15/07/2018 23:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים