שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אראל מרגלית עם יזמים ובלונים

וגם: 2.5 מיליון אירו מגרמניה לת"א, טלבנק דיסקונטאי בדימונה, כוזהינוף - מונדיאל וברזילאיות, הון סיכון באלי"ן, לנג מתחיל לחסוך במים. רכילות עסקית

JVP לוקחת סיכון: סופו של כל בלון

קרן ההון סיכון הירושלמית JVP קיימה את מסיבת הקיץ השנתית המסורתית שלה, בדגש על ההייטק והיזמות הישראלית בהשתתפות כ- 600 מוזמנים. אורחי הכבוד היו קהילת היזמים של עוטף עזה. באירוע הציגו נציגי החממה הטכנולגית של שער הנגב SOUTHUP את ההאקתון: "סופו של כל בלון", שנועד למצוא פתרון יצירתי לעפיפוני ובלוני התבערה. יו"ר JVP, אראל מרגלית, הזמין לבמה את יוזם ההאקטון אלון אלשייך, והודיע לו ולנוכחים, כי בקרוב תצא משלחת יזמים ומשקיעים לתמוך ביוזמת חממת עוטף עזה. "במאמץ משותף נמצא פתרון יצירתי לעצור את הטרור", אמר.

רכילות עסקית אראל מרגלית במסיבת הקיץ ()
אראל מרגלית במסיבת הקיץ
 

 

2.5 מיליון אירו מגרמניה לת"א

שרת התרבות והתקשורת של גרמניה, מוניקה גרוטרס, פגשה את סגנית ראש עיריית ת"א, מהרטה ברוך רון, במרכז העיר הלבנה, לדיון בשת"פ של העירייה וממשלת גרמניה לחגיגות ה-100 לבאוהאוס ב-2019. על החגיגות אחראי משרד התרבות הגרמני שקיבל 2.5 מיליון אירו מהממשלה הגרמנית לציון האירוע, שיועברו לקרן ת"א-יפו לפיתוח לטובת החגיגות.

רכילות עסקית מוניקה גרוטרס ומהרטה ברוך רון ()
מוניקה גרוטרס ומהרטה ברוך רון
 

עידוד כלכלי לקיבוצי הדרום

איגוד התעשייה הקיבוצית פתח במבצע לעידוד הזמנה מאורגנת של מתנות לראש השנה ממפעלי הקיבוצים בעוטף עזה, לאות הזדהות והענקת זריקת עידוד כלכלית למפעלים, ששרויים בתקופה קשה בשל הטרור המתמשך. מנכ"ל האיגוד, אופיר ליבשטיין, מסר כי מפעלי הקיבוצים משקיעים מיליוני שקלים בקניית מתנות לחג לעובדיהם, ולמהלך כזה תהיה תרומה כלכלית ישירה לקיבוצי עוטף עזה ואמירה ערכית של סולידריות תנועתית.

רכילות עסקית אופיר ליבשטיין (צילום: יח
אופיר ליבשטיין(צילום: יח"צ)
 

עידוד מתנ"סי לדרום

הנהלת החברה למתנ"סים הארצית ביקרה בבתיהם של עובדי המרכזים הקהילתיים ביישובי עוטף עזה, כשהיא עמוסה בדברי מתיקה ובמילות עידוד. מנכ"ל החברה למתנ"סים הארצית, רז פרויליך, עדכן כי מרכזים קהילתיים מכל הארץ התנדבו לארח ילדים להפעלות יומיות, ושהחברה תשמח להתגייסות חברות, ארגונים ופרטים לסיוע במימון הסעות אוטובוסים והוא ממתין להיענות.

רכילות עסקית החברה למתנ
החברה למתנ"סים בדרום(צילום: החברה למתנסים הארצית)
 

מוקדני דיסקונט בדימונה

בנק דיסקונט השיק בדימונה את מוקד "טלבנק דימונה". לאירוע הגיעו יו"ר דירקטוריון דיסקונט, יוסי בכר, מנכ"לית הבנק, לילך אשר-טופילסקי, מנהל מערך הטלבנק בדיסקונט, ניר פוליצר, מנהל המוקד מטעם הבנק, עופר גליק, ראש עיריית דימונה, בני ביטון.

 

בנוסף הגיעו: צביקה לבנת, מבעלי קבוצת תקשוב, גבי טרבלסי, יו"ר תקשוב, המנכ"ל דניאל ספיר ושגית פרץ בדש, מנהלת המוקד מטעם תקשוב. אשר-טופילסקי ציינה, כי ההחלטה לפתוח מוקד דווקא בדימונה הגיעה ממקום של רצון לאפשר לצעירים מהאזור להשתלב במגזר הבנקאות, ולקלוט עובדים. לבנת הזכיר במעמד את אביו, בונדי: "אבי ראה בעשייה העסקית חברתית את הדיבידנד הכי חשוב בפועלו".

רכילות עסקית עופר גליק, גבי טרבלסי, ניר פוליצר, שגית פרץ בדש, בני ביטון, לילך אשר-טופילסקי, צביקה לבנת, יוסי בכר (צילום: עזרא לוי)
עופר גליק, גבי טרבלסי, ניר פוליצר, שגית פרץ בדש, בני ביטון, לילך אשר-טופילסקי, צביקה לבנת, יוסי בכר(צילום: עזרא לוי)

משלבים עסקים ונגישות

בכירים בקרנות הון סיכון ומד טק הגיעו לאירוע שהתקיים ב-ALYNOVATION, מרחב החדשנות של בית החולים אלי"ן, שותף במסלול המדטק של מאיץ הסטארט-אפים הגלובלי MassChallenge . המפגש כלל פאנל בנושא נגישות ועסקים וחשף יזמים לנושא הנגישות ושילובו בבניית עסקים חדשים. בנוכחים: יובל וגנר, נשיא ומייסד נגישות ישראל, ודנה הוכשטיין מאן, מנהלת ALYNnovation באלי"ן.

רכילות עסקית אירוע חדשנות באלי
אירוע חדשנות באלי"ן (צילום: בית החולים אלי"ן)
 

נאמסטה לאנג'ו ונילש

לרגל סיום תפקידם של הנספחת המסחרית של הודו בישראל, אנג׳ו קומר, ובעלה נילש, ראש המחלקת הקונסולרית בשגרירות הודו, ארגנה לכבודם לשכת המסחר ישראל-אסיה מפגש בביתם של עו"ד ענת ברנשטיין-רייך, יו״ר לשכת המסחר ישראל-הודו, ובעלה, פרופ׳ זיו רייך ממכון ויצמן.

 

במפגש ציינו את העובדה, שבמהלך שירותם של השניים נחתמו בין המדינות עסקאות ענק. בנוכחים: דני קטריבס - מנהל החטיבה הבינלאומית בהתאחדות התעשיינים, עו"ד גלעד טפיאס - מנכ״ל לשכת המסחר ישראל-אסיה, רביב בירון - נשיא הלשכה, וגם פרימה זילברמן – מנכ"לית כנס תערוכות, ובעלה משה זילברמן - מאדריכלי השת"פ בין הענקית ההודית טאטא והתעשיה האווירית.

רכילות עסקית דני קטריבס, אנג׳ו קומר, ענת ברנשטיין-רייך, גלעד  ()
דני קטריבס, אנג׳ו קומר, ענת ברנשטיין-רייך, גלעד טפיאס
 

אצל כוזהינוף על הדשא

משפחת כוזהינוף אירחה כ-400 אנשי עסקים במתחם בראשית בשכונת בבלי. את ההקרנה ליוו אוכל טוב, אלכוהול ולהקת רקדניות ברזילאיות. בנוכחים: הנדל"ניסט יוסי אברהמי, ג'קי בלגה – מתמודד ליו"ר לשכת רואי החשבון, ירון שורק – מנכ"ל אלקטרה בנייה, ישראל רייף - יו"ר קבוצת שלמה, סילבן אדמס - אלוף העולם ברכיבה על אופניים, שהביא את תחרות הגירו ד'איטליה לישראל ואת רעייתו לאירוע, ואיש הספורט שייע פייגנבאום.

רכילות עסקית סילבן אדמס ורעייתו, מוטי כוזהינוף.  ()
סילבן אדמס ורעייתו, מוטי כוזהינוף
 

הגמר של סלקום

נדב אמסלם, סמנכ"ל אגף לקוחות עסקיים בסלקום, ערך ערב חוויתי לכ-500 לקוחות עסקיים גדולים של הקבוצה בשותפות עם צ'ק פוינט וסיסקו, במרכזו עמד משחק הגמר של המונדיאל. נכחו, טעמו ועודדו: ניר שטרן - מנכ"ל סלקום, ליאור גולדגרבר - מנהל מכירות ישראל של צ'ק פוינט, ואורן שגיא - מנכ"ל סיסקו.

רכילות עסקית ()
נדב אמסלם, אורן שגיא, ניר שטרן. צילום: סיון פרג׳

 

אתגר לאומי

כ-500 עובדי בנק לאומי התנדבו לסייע למדריכים במחנה קיץ ייעודי לצעירים עם צרכים מיוחדים שערכה עמותת "אתגרים", העוסקת בשילוב והעצמה של אנשים עם מוגבלויות. במחנה בשדה ציפורי קק"ל השתתפו כ-1,600 חניכים.

רכילות עסקית עובדי בל
עובדי בל"ל במחנה אתגרים(צילום: כפיר סיוון)
 

המקורות של לנג

דירקטוריון "שח"מ מקורות ביצוע", חברת בת של "מקורות", אישר את מינויו של עמית לנג למנכ"ל החברה, במקומו של שמעון אלמליח, שהיה בתפקיד בשלוש השנים האחרונות ופורש לגמלאות. לנג (48), ששימש מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, בעל תואר שני במדיניות כלכלית-ציבורית ובמינהל עסקים, יעמוד בראשות הזרוע הקבלנית והביצועית של הקבוצה, המקדמת בימים אלה פרויקטים לאומיים לנוכח שש שנות הבצורת הרצופות איתן מתמודד משק המים הישראלי.

רכילות עסקית עמית לנג. ()
עמית לנג

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים