שתף קטע נבחר

שלושה חודשים אחרי פרוץ טרור העפיפונים: נתניהו ביקר בעוטף עזה

ראש הממשלה נפגש בשדרות עם ראשי רשויות בדרום. "אמרתי להם שאנחנו במאבק ממושך", סיפר נתניהו בתום הפגישה. "הנחינו את צה"ל למגר ולעצור את טרור העפיפונים ובלוני האש". הוא ביקש להעביר מסר להורים בעוטף עזה: "אנחנו לא מתעלמים מדבר, זה לא נגמר במכה אחת"

 

 

"אנחנו נחושים לנצח, זה כרוך בחילופי מהלומות, הם עוד לא נגמרו". כך אמר הבוקר (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום פגישה עם ראשי רשויות בדרום שנערכה בשדרות. מדובר בביקור הראשון של נתניהו באזור עוטף עזה מאז תחילת טרור העפיפונים ב-19 באפריל.

 

בפגישה עם ראש הממשלה השתתפו ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש המועצה האזורית שער הנגב אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שדות נגב תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני וראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון.

תגובת נתניהו על המצב בדרום (צילום: רועי עידן)
"חשוב שחמאס יבין שהוא עומד מול קיר פלדה". נתניהו בשדרות, היום(צילום: רועי עידן)

"אמרתי להם שאנחנו במאבק ממושך", סיפר נתניהו על אודות הפגישה עם ראשי הרשויות שהתמודדו בסוף השבוע עם מטחים בלתי פוסקים של פצצות מרגמה ורקטות מהרצועה. "כשם שאנחנו משלימים עכשיו את בלימת המנהרות וכשם שאנחנו פעלנו והצלחנו לעצור את ההסתערות ההמונית אל הגדרות - כך הנחינו את צה"ל למגר ולעצור את טרור העפיפונים ובלוני האש".

 

נתניהו אמר עוד כי "אנחנו פשוט בעיצומו של תהליך, חשוב שחמאס יבין שהוא עומד מול קיר פלדה והקיר הזה מורכב קודם כל מממשלה נחושה, ממנהיגות מקומית איתנה, מהתיישבות ציונית שאנחנו נמשיך לחזק אותה וכמובן מצה"ל. אנחנו גאים בהם ואני גאה גם בתושבי העוטף הנפלאים שעומדים מול ימים לא קלים, אבל משוכנע שבעוצמה המשותפת שלנו להדוף ולהרתיע, נוכל בסופו של דבר גם להכריע את הטרור הזה של עזה".

 

"כדאי שיקשיבו לי, במיוחד בצד השני" 

על השאלה מה הוא אומר להורים בעוטף, שילדיהם ישנים כבר יותר מ-100 ימים במקלטים, השיב ראש הממשלה כי "אנחנו לא מתעלמים משום דבר. הייתי עכשיו בגן ילדים, ראיתי פה ילדים קטנים, אנחנו מחויבים לחמודים האלה וזה מהלך ממושך. אני לא רוצה להגיד לאף אחד שהדבר הזה נגמר. שלשום פעלנו בעוצמה אדירה אל מול חמאס במכה החזקה ביותר שהם ספגו מאז צוק איתן. צריך להבין שכל מי ששואל אותי את השאלות האלה - צריך להיות ערוך להמשך המאבק".

נתניהו מבקר ילדים הגן בשדרות (צילום: חיים צח, לע
"מחויבים לילדים החמודים". נתניהו בביקור בגן ילדים בשדרות(צילום: חיים צח, לע"מ)

ראש הממשלה הוסיף כי "יש כאן חילופי מהלומות, זה לא נגמר במכה אחת, ואינני יכול לנחם את מי שספג את האבידות הקשות ביותר. זה דבר שקשה לספוג, אבל אנחנו יודעים שאנחנו בתוך מאבק נמשך של הציונות. 100 שנים אנחנו נלחמים בטרור, נלחמים בו בעוצמה, והמקום הזה כרגע הוא קו החיכוך בין הטרור האיסלאמי למדינת היהודים, ואנחנו נחושים לנצח".

 

בנוגע להמשך הפרחת בלוני התבערה והשריפות בשדות העוטף אמר נתניהו כי "הנחינו את צה"ל לעצור את זה. איננו מקבלים את זה, אמרתי את זה אתמול בצורה הכי ברורה, וכדאי שיקשיבו לי, במיוחד בצד השני. אין דבר כזה מבחינתנו הפסקת אש שמחריגה את עפיפוני האש ובלוני האש. אין דבר כזה. אגיד את זה בפעם השביעית ואני מקווה שזה יחדור, אבל אם זה לא מובן על ידי המילים שלי – זה יובן על ידי המעשים של צה"ל". 

 

ראש העיר שדרות: "סומכים על ראש הממשלה"

ראש העיר שדרות דוידי אמר לאחר הפגישה: "אני מודה לראש הממשלה שהגיע לשדרות, נפגש עם ילדי העיר ושמע את רחשי לבנו על המצב. שמענו ממנו אמירה ברורה כי המערכה טרם הסתיימה ותסתיים רק לאחר שייפסקו כל סוגי הטרור באזור והשקט ממנו נהנינו בארבע השנים האחרונות יחזור לכאן. אנחנו סומכים עליו שכפי שעשה בעבר הוא יחזיר את השקט לאזור".

 

דוידי אמר עוד כי "דבר לא יעצור את הצמיחה וההתפתחות של העיר שהם הניצחון החשוב במערכה נגד חמאס. החלטות הממשלה לאחר 'צוק איתן' הובילו לשגשוגה ופיתוחה של העיר ונמשיך יחד עם הממשלה בדרך זו גם בשנים הבאות".

 

במקביל, איתן דינר, ילד בן 7 מקיבוץ סופה במועצה האזורית אשכול, סיפר הבוקר בריאיון לאולפן ynet על החופש הגדול בצל ההסלמה באזור: "הגענו בשבת לקיבוץ בצהריים, ואחרי כמה דקות הייתה אזעקת צבע אדום", סיפר איתן. "אני חושש, זה ממש לא נעים. ההורים רצים לממ"ד וקוראים לי ללכת לממ"ד".

 

אתה מרגיש שההורים לחוצים?

"כן, אני מרגיש ואני רואה. זה מאוד מפחיד, למרות שאף פעם בחיים שלי לא ראיתי עפיפון. זה מפחיד בגלל שבכמה ימים באים אליך רסיסים, נפץ, בלון ועפיפון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
ראש הממשלה נתניהו בשדרות
צילום: רועי עידן
מומלצים