שתף קטע נבחר

נתניהו: נעביר את חוק הלאום. הוא חשוב כדי להבטיח את יסוד הקיום שלנו

ראש הממשלה אמר בישיבת סיעת הליכוד כי בכוונתו להעביר את חוק הלאום בימים הקרובים: "החוק מאוד חשוב כדי להבטיח את יסוד הקיום שלנו - ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי". על המצב בעוטף עזה אמר: "הצד השני צריך להכיר בזה שיש מולו קיר פלדה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח אחר הצהריים (יום ב') להעביר את חוק הלאום בשבוע הקרוב. "החוק חשוב כדי להבטיח את יסוד הקיום שלנו", אמר בישיבת סיעת הליכוד בכנסת. "התעכבתי עם חבריי דיכטר ואוחנה, שמובילים עבור הליכוד את חוק הלאום החשוב מאין כמוהו. אני מקווה מאוד שאם לא בשעות הקרובות - אז בימים הקרובים נעביר את החוק הזה, שהוא מאוד חשוב כדי להבטיח את יסוד הקיום שלנו - ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי".

 

 

הצבעה הוועדת חוק חוקה ומשפט על חוק הלאום (צילום:  אוהד צויגנברג)
הצבעה על חוק הלאום בוועדת חוק חוקה ומשפט, היום(צילום: אוהד צויגנברג)

בנימין נתניהו (צילום: עמית שאבי)
בנימין נתניהו בישיבת הסיעה, היום בכנסת(צילום: עמית שאבי)

ראש הממשלה התייחס גם למצב הביטחוני בעוטף עזה. "הייתי במפגש עם ראשי היישובים בעוטף עזה, פגשתי את הילדים הנהדרים שם", אמר. "אנחנו בתוך מהלך והוא כרוך בחילופי מהלומות, כוח רצון ובכוח. ואנחנו באים כשהצד השני צריך להכיר בזה שיש מולו קיר פלדה של ממשלה נחושה, מנהיגות מקומית איתנה, התיישבות ציונית שמחזקים ונחזק, וצבא חזק, צה"ל, שכולנו גאים בו וכולנו מצדיעים לו".

 

אתמול סיכמו ראש הממשלה ויו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, על נוסח פשרה לסעיף שעורר את מרב המחלוקת, ונגע לאפשרות להקים יישובים לקהילה לאומית. על פי הנוסח המתוקן, סעיף 7 ינוסח באופן הבא: "המדינה רואה בפיתוח התיישבות יהודית ערך לאומי ותפעל על מנת לעודד ולקדם הקמה וביסוס שלה". עם זאת, זה הדבר היחיד שיישאר בסעיף 7 שעורר את מרב המחלוקות. לדברי לוין, "מדהימה אותי ההתנגדות שהחוק מעורר בשני מקומות, במערכת המשפט ובאופוזיציה".

 

מליאת הכנסת מתכנסת השבוע בפעם האחרונה לפני היציאה לפגרת הקיץ, ולכן בקואליציה היו נחושים להעביר את החוק בוועדה המשותפת לחוק הלאום כדי שיעלה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית עוד במושב הזה. נוסח זה מוסכם גם על הגורמים המשפטיים והן על מפלגות הבית היהודי והליכוד. היום אושרו חלק מסעיפי החוק בוועדה המשותפת לענייני חוק הלאום, טרם ההצבעה במליאת הכנסת, ומחר אמורה הוועדה להשלים את ההצבעות.

 

לפני דבריו של נתניהו נודע כי חברי כנסת חרדים מבקשים לקיים התייעצות עם הרבנים בשל התנגדותם לכמה מהסעיפים בחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
ראש הממשלה נתניהו, היום בכנסת
צילום: עמית שאבי
מומלצים