שתף קטע נבחר

לפיד לנתניהו: "אתה הדלפת מהקבינט בזמן מבצע צבאי"

יו"ר יש עתיד תקף את ראש הממשלה, שאמר "אי אפשר לנהל קבינט בציוצים בטוויטר ובהדלפות". לפיד טען: "אתה הדלפת מהקבינט כשאני ישבתי שם בזמן מבצע צבאי ואתה מדליף היום". השר לוין הגיב: "ברור לגמרי שנתניהו אינו המדליף"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אחר הצהריים (יום ב') בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד בכנסת: "אי אפשר לנהל קבינט בציוצים בטוויטר ובהדלפות". זמן קצר לאחר מכן עלה יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, לדוכן הנואמים במליאה ואמר: "נתניהו, אתה הדלפת מהקבינט בזמן מבצע צבאי, מקבינט שבו אני ישבתי".

 

לפיד המשיך במתקפה על ראש הממשלה: "תבוא, תסתכל בעיניים שלי ותגיד לי שזה לא נכון. אני ואתה יודעים שזה נכון. אתה הדלפת מהקבינט כשאני ישבתי בזמן מבצע צבאי, ואתה מדליף מהקבינט היום בזמן מצב שבו אזרחי ישראל תחת איום, אתה וכל השרים שלך".

 

נושא ההדלפות עלה בעקבות פרסומים אתמול על חילופי דברים בישיבת הקבינט בין השר נפתלי בנט לרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט. בנט ביקש לתקוף כל חוליית משגרי עפיפוני או בלוני תבערה, והרמטכ"ל ענה: "זה מנוגד לתפיסתי המבצעית והערכית". היום תקף שר הביטחון אביגדור ליברמן ביראיון לאולפן ynet את בנט וטען כי "פוליטיקאי שעושה סיבוב על גב הרמטכ"ל - זה הכי מגעיל".

נתניהו ולפיד (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
נתניהו ולפיד(צילום: מוטי קמחי)
 

שר התיירות יריב לוין תקף בתגובה את לפיד. "חוצפה ממדרגה ראשונה. בצוק איתן היה קבינט והייתה ועדת משנה למודיעין שעמדתי אז בראשה. ישבו בה אלקין, דרעי, בן אליעזר ז"ל ועפר שלח. ובקבינט ישב לפיד", הוא אמר. "אין חולק על כך שמהקבינט היו הדלפות כל הזמן. מוועדת משנה למודיעין, ותשאלו את שלח - לא דלף משפט אחד מאינספור ישיבות. אדם אחד השתתף בשני המקומות - ראש הממשלה נתניהו. הוא ביקש לדווח מיוזמתו לוועדת המשנה ואמר שמשם הדברים לא יוצאים. נדמה לי שברור לגמרי שמקור ההדלפות מהקבינט זה לא הוא".

 

לוין הוסיף: "אני מציע ללפיד לקחת את הדברים המבישים והלא נכונים בחזרה. אני מציע לו לכבד את המעמד ואת ראש ממשלת ישראל, שאי אפשר לחלוק על המחויבות שלו לביטחון המדינה ועל הדרך הדיסקרטית והאחראית שבה הוא מנהל את ענייני הביטחון של מדינת ישראל".

 

עוד קודם לכן תקף לפיד את נתניהו בישיבת סיעת יש עתיד. "אתה יודע לעצור את טרור העפיפונים? למה לא עשית את זה לפני שלושה חודשים?", אמר לפיד בזמן שבעוטף עזה השתוללו שריפות ככל הנראה כתוצאה מבלוני תבערה. "עם מי עשית הפסקת אש? ארבע שנים לא עשו שום דבר, גם עכשיו לא עשו שום דבר. מר בטחון לא מביא בטחון. אין תכנית, אין אסטרטגיה, אין בטחון".

 

לפיד המשיך ואמר: "זוהי מכירת חיסול של ההרתעה הישראלית. החמאס שרף שטח יותר גדול מנתניה, ירה עלינו בשבת 200 רקטות, ואחר כך הכריז על הפסקת אש. מי מנהל את הביטחון שלנו? יחיא סנואר"?

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים