שתף קטע נבחר

מעבר כרם שלום ייסגר, גם מעבר רפיח לא ייפתח

החל ממחר בבוקר ייסגר מעבר הסחורות בין ישראל לרצועת עזה. ממחר יועברו רק מזון ותרופות. הצעד נובע בשל המשך טרור ההצתות והמשך הירי לעבר ישראל. גם מעבר רפיח יישאר סגור

 

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (צילום: דובר צה
מעבר כרם שלום(צילום: דובר צה"ל)

לאחר עוד יום לא שקט בדרום, שכלל בין היתר ירי לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון, שיגור בלוני תבערה וגם לראשונה "בז תבערה", הודיעה הערב (יום ב') ישראל על סגירת מעבר כרם שלום. לפי ההחלטה, לא יועברו דלק וגז לרצועת עזה, אלא רק ומזון ותרופות.

 

מלשכת שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נמסר: "בשל המשך נסיונות הטרור מצד ארגון הטרור חמאס, החליט שר הביטחון אביגדור ליברמן, בהתייעצות עם ראש המטה הכללי, על סגירת מעבר כרם שלום להכנסת דלק וגז עד יום ראשון הקרוב. תימשך העברת מזון ותרופות שיאושרו באופן פרטני. כמו כן הוחלט על צמצום מרחב הדיג ברצועת עזה מטווח של שישה מיילים ימיים לשלושה מיילים ימיים".

 

בחמאס אמרו: "הסנקציות הישראליות משקפות את הכוונות הישראליות להכביד את המצור על עזה ולבצע עוד פשעים נגד תושבי עזה. על העולם להפסיק את שתיקתו על הפשעים נגד האנושות שמבצעת ישראל".

 

במקביל, הודיעה מצרים שהיא סוגרת באופן זמני את מעבר רפיח בשל תקלה טכנית, לטענת הצד המצרי. אוטובוס שהיה בדרכו במעבר נאלץ לשוב על עקבותיו בהנחיית המצרים, שהדגישו שהתקלה מקורה בצד המצרי וכי מדובר בצעד זמני. מעבר רפיח פתוח מאז חודש הרמדאן למעט בימי שישי ושבת.

 

יום לא שקט 

השקט היחסי בעוטף עזה הופר אחר הצהריים לאחר שזוהה שיגור רקטה מרצועת עזה והופעלה אזעקת צבע אדום בשני יישובים במועצה האזורית חוף אשקלון. כעבור זמן מה הודיע צה"ל כי הרקטה התפוצצה בשטח הרצועה. מדובר באזעקה הראשונה שהופעלה ביישובי עוטף עזה מאז הבנות הפסקת האש בלילה שבין שבת לראשון.

 

 

 

לאורך היום פעלו כוחות גדולים של כיבוי אש, רשות הטבע והגנים, קק"ל ותושבי עוטף עזה לכיבוי שריפה שכילתה שטחים בשמורת כרמיה בין הקיבוצים כרמיה ויד מרדכי. בלון תבערה שהופרח בשעות הבוקר מרצועת עזה גרם לפרוץ השריפה הגדולה.

 

בעקבות זאת דיווחו פלסטינים כי צה"ל תקף שתי עמדות תצפית באזור בית חאנון וג'באליה. מדובר בעמדות סמוכות לנקודה שממנה שיגרו מחבלים את בלוני התבערה. מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה לטרור האש שמוביל ארגון הטרור חמאס כנגד אזרחי ישראל וריבונותה.

 

כמו כן נראה שפלסטינים החלו להשתמש באמצעי חדש בטרור האש: בז שאליו קשור חבל עם חומר דליק התגלה מת סמוך לגדר עם רצועת עזה, מערבית לנחל הבשור.

 

אתמול פורסם כי צה"ל תגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום וגייס מילואים באופן נקודתי לתגבור מערך ההגנה האווירית. באופן חריג פורסם תיעוד מצולם מהסוללת בגוש דן. ייתכן שזו עדות לכך שמדובר בניסיון להעביר מסר אזהרה לחמאס, ופחות לכך שקיימת התרעה מודיעינית לאפשרות של ירי לאזור המרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מעבר כרם שלום
צילום: דובר צה"ל
מומלצים