שתף קטע נבחר

הר הגעש בהוואי: 22 תיירים נפגעו מלבה

האירוע החמור ביותר מאז תחילת ההתפרצות של הר הגעש קילוואה בחודש מאי: לבה נחתה על סירה של תיירים שהתקרבו כדי לחזות בה נשפכת לים

לבה שהתפרצה מהר הגעש קילוואה נחתה על גג של סירת תיירים באי הגדול של הוואי ולפחות 22 בני אדם נפצעו. כך דיווחו אמש (יום ב') הרשויות במדינה. מדובר באירוע החמור ביותר מאז תחילת ההתפרצות לפני כחודשיים וחצי.

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

הוואי התפרצות הר געש לבה (צילום: AP)
התפרצות הר הגעש קילוואה בהוואי(צילום: AP)

הר הגעש קילוואה ב הוואי (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

לבה הוואי הר הגעש קילוואה ארה
(צילום: AP)

לבה התפרצות הר געש קליוואה הוואי (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

אחת הנוסעות, צעירה בת 20, ספגה פגיעה קשה ברגלה, ונוסעים אחרים סובלים מכוויות. הנוסעים נפגעו כשהיו על סירה המקרבת תיירים אל האזור שבו נשפכת אל הים לבה מהר הגעש. כמה חברות בהוואי מפעילות סיורים מסוג זה.

 

הרשויות בהוואי הזהירו בשבועות האחרונים שוב ושוב כי התקרבות אל הלבה הנשפכת אל הים היא מעשה מסוכן. בחודש מאי הכריז משמר החופים האמריקני על רצועת ביטחון באזור שבו נשפכת הלבה אל הים, מול חופי האי הגדול, ולאזור זה אסור להיכנס.

לבה התפרצות הר געש קליוואה הוואי (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

התפרצות הר געש הוואי (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פירוש הדבר שלסירות מותר להתקרב לכל היותר עד למרחק של כ-300 מטר מהמקום שבו נשפכת הלבה לים. לחברות שיש להן ניסיון עשיר בשירותים מסוג זה מתירה הסוכנות – ברישיון מיוחד – להתקרב עד למרחק של כ-50 מטרים מהלבה.

 

מאז תחילת התפרצותו של הר הגעש קילוואה במאי נפגעו כבר יותר מ-700 בתים מהוואי, ואלפים נאלצו להתפנות מבתיהם. עד לאירוע החמור היום, רק אדם אחד ספג פציעה קשה – גבר שישב מחוץ לביתו ולבה פגעה ברגלו. אנשי הרשויות הגיעו לבית החולים שאליו פונו הנוסעים הפצועים, והם מתשאלים אותם.


פורסם לראשונה 16/07/2018 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
התפרצות הר הגעש בהוואי
צילום: EPA
מומלצים