שתף קטע נבחר

סופית: ישראל תארח גראנד פרי בג'ודו

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט, בעקבות ההצלחה הגדולה בקיום אליפות אירופה סוכם בין האיגוד הישראלי לעולמי ובפגישה של שרת הספורט מירי רגב ומריוס וייזר, כי התחרות תיערך בארץ החל מ-2019 ולמשך ארבע שנים. התלבטות בין היכל מנורה והיכל קבוצת שלמה. התקציב הרצוי: שישה מיליון שקל

עכשיו זה סופי. לאחר פגישה שקיים בשבוע שעבר בבודפשט, יושב ראש איגוד הג'ודו הישראלי משה פונטי עם נשיא איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר, נקבע כי ישראל תארח החל מ-2019 תחרות מסבב הגראנד פרי, במשך ארבע שנים, כפי שפורסם לראשונה ב-ynet ספורט.

 

הגראנד פרי בישראל מגיע לאחר ההצלחה הגדולה באירוח אליפות אירופה בג'ודו, שהתקיימה לראשונה בארץ באפריל האחרון, החל מרמת ההפקה, כמות הצופים ופיתוח הענף בארץ.

 

שגיא מוקי (צילום: אורן אהרוני)
בקרוב: גראנד פרי בג'ודו בישראל. שגיא מוקי(צילום: אורן אהרוני)

אלא שעד לחתימה הסופית ובדומה לאליפות אירופה, קיים עדין מכשול אחד וזה הכסף. וייזר דורש ערבויות לקיום התחרות, שנעמדות על סך שישה מיליון שקל, סכום נמוך כמעט בחצי מאירוח אליפות אירופה.

 

במידה ואכן יגיעו הערבויות ממשרד הספורט ומשרד האוצר, באליפות העולם הקרובה בבאקו צפויים הצדדים לחתום על החוזה, שם אמורה להיות גם שרת התרבות והספורט מירי רגב, שהיתה זו שפעלה להבאת התחרות לארץ, בפגישה בארבע עיניים עם וייזר לפני אליפות אירופה בתל אביב.

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא איגוד הג'ודו העולמי מריוס וייזר ויו
הגראנד פרי נסגר בפגישה עם רגב(צילום: מירי שמעונוביץ')

 

משה פונטי לצד מריוס וייזר (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
משה פונטי לצד מריוס וייזר(צילום: אורן אהרוני)

 

מתי?

הלו"ז הצפוף בלוח השנה של איגוד הג'ודו העולמי והרצון להגיע כמה שיותר מוכנים יאלץ את ישראל לוותר על הרעיון הראשוני לקיים אותו כבר בינואר והאופציה החלופית תהיה באפריל או מאי.

 

התאריך הסופי ייקבע בעוד שבועיים, כאשר פונטי יטוס בשנית להונגריה כדי לתאם זאת עם ועדת התחרויות באיגוד העולמי.

 

סיבה נוספת לשינוי בחודשים נעוצה בעובדה כי וייזר החליט לבטל בחודשים אלו שתי תחרויות גראנד פרי קיימות, עימם נגמר החוזה וכדי לחדש יעדים, החליט לתת אחת לישראל והיעד הנוסף יהיה בקנדה.

 

הצופים באליפות אירופה בתל אביב (צילום: אורן אהרוני)
ההצלחה באליפות אירופה עשתה את שלה(צילום: אורן אהרוני)

 

איפה?

ההחלטה היא להמשיך ולהתארח בתל אביב, גם לאחר הבטחה מהעירייה לעזור וגם מדובר ביעד מוכר בעולם, עם מספר אופציות של אולמות שיכולים לארח אירוע ספורט בסדר גודל כזה.

 

למרות המיקום הנוח וההצלחה בביתן 2 בגני התערוכה, העלויות הגבוהות של המקום (2.5 מיליון רק עבור ההקמות), והדרישה של המקום להפקיד את כל הכסף עוד לפני קיום התחרות, צפויים להוביל לכך שהגראנד פרי יתקיים ככל הנראה בהיכל מנורה מבטחים או בהיכל קבוצת שלמה, כשהדבר תלוי כמובן בתאריך הסופי שייסגר.

 

ארבעת המדליסטים הישראלים באליפות אירופה (צילום: אורן אהרוני)
התחרות צפויה לתת הזדמנות גם לצעירים. המדליסטים הישראלים באל' אירופה(צילום: אורן אהרוני)

 

המטרה

צריך לזכור, שסבב הגראנד פרי מעניק ניקוד רב לג'ודוקאים בדרך למשחקים האולימפיים

בטוקיו 2020, כאשר אירוח ביתי מאפשר הכנסת ספורטאים נוספים ואף לתת הזדמנות גם לצעירים, כפי שהיה למשל באליפות אירופה.

 

אם כל זה לא מספיק, קיום אירוע כזה לאורך זמן יאפשר להגיש בקשה להביא לכאן את אירוע השיא של הענף – אליפות העולם, כאשר המטרה המוצהרת היא לקיים אותו בישראל כבר ב-2021.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
בקרוב: גראנד פרי בישראל
צילום: אורן אהרוני
מומלצים