שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הפנסיה שנעלמה: ביקש להעביר את החיסכון וגילה שחלק מהכסף אבד בדרך

  ח' החליט לעשות סדר בחיסכון הפנסיוני שלו ולהעביר את חשבונותיו הישנים לחשבון חדש. אלא שאז גילה שרק חלק מהכסף עבר. איפה היתר? אף אחד לא ידע. בהתערבות ynet נפתרה התעלומה

  ח' הוא עובד במגזר הציבורי. לפני כשנה הוא החליט לעשות סדר בחיסכון הפנסיוני שלו ולרכז את החסכונות בקרן פנסיה אחת.

   

   

  ח' פנה לסוכן הביטוח הפנסיוני הנותן שירות במקום עבודתו וביקש ממנו לאחד את קרנות הפנסיה שלו לקרן אחת פעילה ולהעביר את החסכונות שלו המנוהלים במיטב-דש לקרן הפנסיה של מגדל. "חתמתי על המסמכים הדרושים לבקשת הסוכן ולאחר זמן מה קיבלתי את אסמכתאות העברת הכספים", הוא מספר ל-ynet.

   

  אילוסטרציה קריירה (צילום: shutterstock)

  אלא שלאחר עיון קצר במסמכים הופתע ח' לגלות שרק חלק מהכסף עבר לקופה החדשה. בקופה הלא פעילה (מיטב דש) היה סכום של 25,067 שקל, בפועל, בקרן הפנסיה מקפת של מגדל התקבל סכום של 18,620 שקל. ח' מיהר לפנות אל שתי החברות לברר מדוע לא הועברו הכספים במלואם, אלא שאז חיכתה לו הפתעה – בשתי החברות הציגו אסמכתאות רשמיות ומפורטות שסותרות זו את זו.

   

  מיטב דש הציגו אסמכתא שהסכום במלואו עבר למגדל. במגדל הציגו אסמכתא שרק חלק מהסכום עבר אליהם. אז לאן נעלמו 6,644 שקלים?

   

  "פניתי למיטב–דש אבל שם הציגו לי שוב את האסמכתאות וטענו שהם לא הכתובת ואברר במגדל", מספר ח', "פניתי מספר פעמים לסוכן במגדל לצורך קבלת הסבר על הכסף הנעלם, תחילה הוא טען שזה בטיפול ולאחר מכן לא הצלחתי להשיג אותו. דיברתי עם שירות הלקוחות מספר פעמיים ושלחתי כמה מיילים לחברה. עד היום לא קיבלתי מהם תשובה".

   

  ח' נותר ללא מענה במשך כמעט שנה ועם חור בחיסכון של כ-6,400 שקל שנעלמו להם בלי להשאיר עקבות.

   

  בירור שערכנו מול החברות העלה כי טעות טכנית שהתרחשה במיטב-דש גרמה לכך שרק חלק מהכספים הועברו בסופו של דבר לקרן הפנסיה החדשה שפתח במגדל.

   

  בעקבות פניית ynet, מיהרו במיטב-דש להעביר את הסכום החסר לקופה במגדל.

   

  ממיטב דש נמסר בתגובה: "מדובר במקרה יוצא דופן שבו בקשת העמית לא בוצעה בשלמותה. מבדיקתנו אכן נפלו בעיות בתקשורת, בתום לב, שבין תפעול החברה המקבלת לחברה המעבירה ואנו מצרים על כך. יחד עם זאת לאחר בדיקות והפקת לקחים שערכנו, הועברו כל הכספים על פי בקשת הלקוח. נפעל בכדי לוודא כי טעויות דומות לא יישנו".

   


  פורסם לראשונה 18/07/2018 09:38

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים