שתף קטע נבחר

מלח הארץ? "אתם לא יודעים מי אני באמת"

אחרי ששמר על שתיקה במשך ארבע שנים, השיל עשרה קילו וויתר על הטבעונות - עידן חביב חוזר עם שיר חדש, חשוף ורומנטי. בריאיון ל-ynet הוא מתייחס למציאות הישראלית ("בסוף צריך לכוון, לירות ולפגוע טוב"), ומנסה להתנער מדמות הקרבי שדבקה בו ("אני מלח הארץ בעל כורחי"). צפו

 

 

בגיל 38, אחרי הפסקה של ארבע שנים, עידן חביב חוזר לבמה עם שירים חדשים שמתנגנים ברדיו. הוא כבר לא טבעוני, השיל כעשרה קילוגרמים ממשקלו ("שרירי נוי" לטענתו) ולא, הוא לא רוצה לדבר על המקום התשיעי בהישרדות.

 

"יש נטייה לחשוב שאני איזשהו סוג של מלח הארץ", הוא אומר ומתייחס לפוסט בפייסבוק בו תמך בגיוס קרבי לצה"ל. "יש הרבה סוגי מלחים היום. ים המלח, ורוד, הימלאיה. ואני כל כך מתנער מהדבר הזה ולא לוקח אחריות על ההגדרה הזו מפני שמה זה מלח הארץ בעצם? מי שעשה צבא ונשאר לגור בארץ ישראל הוא מלח הארץ? הרי בכלל השארתם לנו אופציה אם לעשות צבא או לא? אנחנו עושים צבא כי אנחנו צריכים לעשות צבא. אתה מלח הארץ בעל כורחך, זה המצב".

 

האלבום השלישי שלו "הקולות הנושמים" נולד אחרי שנתיים וחצי של עבודה ופורקן. אחד השירים נכתב על האהבה הגדולה האחרונה של חביב. "היא יודעת שכתבתי את השיר עליה", הוא מספר. "רגע לפני שהשיר יצא, פגשתי אותה במקרה באיזו מסיבה ואמרתי לה שבקרוב ייצא השיר האחרון שלי ממנה".

 

חביב מעיד על השיר שהוא חשוף, רומנטי, ומושפע משנסונים צרפתים עליהם גדל ועל אמנים כמו שארל אזנבור וז'אק ברל. "לפני הופעות, כשאני מבצע את השיר הזה, אני לוקח אויר ואומר לעצמי: 'תהיה שם, תהיה שם, תהיה שם', תעשה את זה כמו שצריך. אני שמח שזכיתי להגיע לעומקים שבי ואני שמח לחשוף את זה בצורה כזאת, זה לא מפחיד בעיני, זו המטרה שלשמה אני חושב כותבים שירים", הוא מספר על השיר.

 

וזה לא קצת לחטט לעצמך בפצעים?

"זה כן, אז מה? זה בסדר. באיזשהו מקום זה טיפול מאוד טוב, אתה מוציא את זה ממך. מצד שני אתה נוגע בזה בכל פעם מחדש אבל אני בסדר עם זה".

 

עידן חביב יופיע עם אלבומו החדש ב-23 וב-24 ביולי בזאפה בתל אביב, ב-11 באוגוסט בזאפה בחיפה וב-15 באוגוסט בזאפה בהרצליה.

 

 

בימוי: אלי סגל | צילום: חגי דקל, אסף חן וניצן דרור | הפקה טכנית: עידן ארבל ואופיר גונן | סאונד: ניסו עזרן ויבגני קרוליק | תאורה: טל פריד | הגברה: מולטיביט | הפקה ראשית: רז גרוס | איפור: עדיה שיפמן | עריכת וידאו: אורי סתיו | מיקס: גלעד שמואלי

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי דקל, אסף חן וניצן דרור
עידן חביב באולפן
צילום: חגי דקל, אסף חן וניצן דרור
לאתר ההטבות
מומלצים