שתף קטע נבחר

"אני היחידי שמחוייב רק לירושלים ורק לתושבים"

יו''ר תנועת התעוררות עופר ברקוביץ', המועמד המוביל בסקרים לראשות עיריית ירושלים, מודיע קבל עם ועדה "אני לא מחויב לאינטרסים פוליטיים זרים, תושבי ירושלים וקידומה של העיר הם הדבר היחיד שעומד לנגד עיני"

המירוץ לראשות עיריית ירושלים נמצא בשיאו, בעוד פחות מארבעה חודשים ייבחר ראש עיר חדש והציפיות גדולות. בין ששת המתמודדים נמצא גם עופר ברקוביץ' שמהווה סמל של תקווה ממש, עבור לא מעט ירושלמים. ברזומה של ברקוביץ' בין השאר, גם שתי מהפכות עיקריות שהתרחשו בירושלים בשנים האחרונות: האחת מהפכה בתחום ההייטק - ירושלים סוף סוף עלתה על מפת הסטארט-אפ והשנייה: הפיכת שוק מחנה יהודה משוק פשוט לאחד מאתרי הבילוי הבולטים בעיר. אחד הדברים העיקריים שינסה ברקוביץ' לעשות כראש עיר הוא להילחם במחירי הדיור בירושלים למען הצעירים ובינתיים, הוא הגיע לאולפן על מנת לענות על כמה שאלות:

 

 

מה החזון שלך? איך תוכל להוביל את ירושלים לעתיד טוב יותר?

"אני חושב שצריך לדבר על שלושה אתגרים גדולים של העיר: הראשון, הפיתוח הכלכלי היצירתי והאורבני. הדבר השני הוא דווקא האינטרסים הפשוטים של התושבים. תושב צריך להרגיש שמשקיעים בו. ניקיון למשל- העיר מלוכלכת, זו לא גזירת גורל. האתגר השלישי הוא החיים המשותפים. חילונים, דתיים, חרדים, יהודים, ערבים. איך חיים ביחד, איך יוצרים גשרים דרך תרבות, חינוך, ספורט, לאו דווקא ויכוח פוליטי זהותי אלא ממקום אחר שמאפשר לבנות את החברה בעיר".

 

מה לגבי מצוקת הדיור?

"מצוקת הדיור היא חריפה ביותר, נתחיל בהקפאה. ממשלה ימנית לאומית מקפיאה את ירושלים, מונעת בנייה של עשרות אלפי יחידות דיור. אלקין הוא שר ההקפאה, השר לענייני ירושלים. לא פותרים את המצוקה הזאת. אם הדבר הזה ישתחרר נוכל לבנות דירות חדשות לאלפי זוגות צעירים בירושלים. בנוסף, המלחמה בדירות הרפאים והנכסים הנטושים שמעיקים על היצע הדירות בעיר. אם הכפלנו את המס והארנונה על דירות רפאים, צריך לשלש אותם או לנקוט בצעדים חריפים יותר וצריך להשמיש 450,000 מטרים של נכסים נטושים ברחבי ירושלים. נמשיך גם לקדם דיור מסובסד, מושכר, לזוגות הצעירים בתחילת דרכם, יש פרוייקטים כאלה שמתקדמים ויש פרוייקטים נוספים בקנה. דבר נוסף הוא התחדשות עירונית.פינוי-בינוי, תמ"א 38, להשתמש בהם כאפיקים שיכולים ליצור מלאי דירות גדול בעיר, זה מה שאנחנו מתכוונים לקדם בכל הכוח"

 

ספר קצת על עצמך. מה בעצם מייחד אותך על פני שאר המועמדים?

"קודם כל אני המועמד היחידי שנולד, גדל, התעצב, חי ובנה את משפחתו בירושלים, בימים בהם כל המועמדים מעבירים כתובת. הדבר השני הוא שלמעשה אני המועמד היחידי שבנה תנועה בירושלים. תנועת התעוררות, עשר שנים, אלף מתנדבים פעלו בעשרות צוותים בכל התחומים. הדבר הנוסף והוא מאוד חשוב לתושבי ירושלים, אני לא נתון לאינטרסים פוליטיים זרים. לא של מרכז הליכוד, לא של פוליטיקאי ארצי כזה או אחר, אך ורק מחוייב לאינטרסים של תושבי ירושלים. ייחוד נוסף הוא העובדה שאני מועמד הצעיר ביותר. חשבתי שהגיל הוא חיסרון בתחילת הקמפיין, היום אני יכול להגיד: הלהט האנרגיה, היכולת להיות אמפתי לצרכים של תושבי 28 שכונות שונות, אולי אפילו ליצור שפה חדשה, זה אחד היתרונות הכי גדולים שלי". 

 

עופר ברקוביץ (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי )
עופר ברקוביץ(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי )

 

תאר את הפרופיל של התומך בך.

" אני מתחיל את הדרך מהציבור הכללי הציוני. חילונים, מסורתיים, דתיים לאומיים. התעוררות הוקמה כשותפות אסטרטגית בין הציבורים הללו ואני חושב שבתוך הציבור הזה אני המועמד הבכיר ואולי היחידי. בסוף זו שאלה של בחירות בין מועמד ממלכתי שיעבוד בשיתוף פעולה עם החרדים לבין שני מועמדים אחרים שהם יישלטו על ידי החרדים. החזון שאני מציג הוא חזון רחב , מכבד והוא נותן מקום גם למצוקות של הציבור החרדי. דיור, חינוך, תרבות, תעסוקה. אני חושב שיש היום זרם הולך וגדלשל חרדים ממלכתיים מודרניים שרוצים ללמוד ליבה, שרוצים להשתלב באקדמיה ובתעסוק- אני מייצג אותם ולכן אני מאמין שגם הרבה מאוד חרדים ימצאו את הדרך ויצביעו לי לראשות העיר.

 

מה בעצם הביא אותך לעולם הזה, מה גרם לך לקחת את "התיק" הזה?

"קודם כל אני חייב להגיד שירושלים היא לא תיק. ההחלטה בבסיסה היתה מאוד אמונציונלית. נולדתי והתעצבתי בירושלים, הרגשתי שאני חייב הרבה לעיר וב-2008, כשהשתחררתי, נוכחתי שהעיר במשבר גדול, הגירה שלילית, ייאוש מוחלט של התושבים. התעוררות באה לעשות משהו אחר: כשמה כן היא, מעבר מפסיביות לאקטיביזם. אנחנו לוקחים אחריות על ירושלים. אחרי עשר שנים של הישגים ועשייה והשפעה, הגיע הזמן ללכת על הדבר הכי חשוב והכי משפיע וזו עמדת ראשות העיר ירושלים ואני מאמין שאת הדברים הטובים שעשינו קודם נוכל להביא בהשפעה יותר גדולה מעמדת ראשות העיר".

 

אז מה הניסיון שאתה מגיע איתו למעשה?

"אני אמנם צעיר, אבל מגיע עם ניסיון צבאי משמעותי. סיימתי כסרן וביצעתי מגוון של תפקידים פיקודיים בשש שנים שבהן שירתתי בצה"ל. הובלתי את הקמת תנועת התעורררות שעסקה בעשרות תהליכים שונים בירושלים. כיהנתי הן כחבר מועצה והן כסגן ראש העיר. ציינת חלק ממהפכות בעולם ההייטק ובעולם התרבות, אנחנו אחראים גם על מהפכות בחינוך, קייטנות מסובסדות בגני הילדים באוגוסט, מהפכות בתחום התרבות, בתקציב מוסדות התרבות, באמנים הצעירים הצעיר נאבקים במלחמה קשה בתחום הדיור.

 

"אני חושב שבאמת הצלחתי להתנסות כמעט בכל תחום מוניציפלי. עם הידע הזה ועם ההיכרות העמוקה בעיר- מאה אחוז ניסיון ירושלמי, אני חושב שאפשר ואוכל להיות ראש העיר ירושלים ולהתמודד עם האתגרים בצורה הטובה ביותר"

 

אין ספק ששעון החול כבר התהפך, יש לא מעט אנשים שחושבים שיוכלו להוביל את ירושלים לעתיד טוב יותר, ב-30 באוקטובר ייבחר ראש עיר חדש לבירת ישראל וחובת ההוכחה תהיה עליו.

 

להצטרפות ופרטים נוספים על תנועת התעוררות בהובלת עופר ברקוביץ<<<

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון גבאי
עופר ברקוביץ
צילום: שרון גבאי
מומלצים