שתף קטע נבחר

הנתונים נחשפים: מהו אפיק החיסכון הסולידי והנזיל שמנצח את מדדי האג"ח והפיקדונות?

תחום ההלוואות החברתיות תופס תאוצה מסחררת בשנים האחרונות, אך כעת ההבטחות הגדולות למהפכה מגובות גם בנתוני התשואות בפועל. לאחר קרוב ל-6 שנות פעילות, בלנדר מפרסמת את סיכום נתוני התשואה שקיבלו לקוחותיה על ההלוואות שנתנו באמצעות בלנדר ובהשוואה לאפיקים סולידיים אחרים, כמו תל בונד, אג"ח ממשלתי וכמובן פק"מ, ההשקעה בהלוואות חברתיות באמצעות בלנדר היתה אטרקטיבית יותר.

אם השקעתם בשנה האחרונה באפיק העוקב אחרי מדד תל בונד 60 התשואה שקיבלתם עמדה על 0.08% או לחילופין אם השקעתם באג"ח ממשלתי, התשואה שקיבלתם עמדה על 0.6%.

 

מי שהחליט לחסוך בפק"מ באחד הבנקים, קיבל 0% ריבית (נתונים אלו נלקחו מאתר ביזפורטל).

 

המשקיעים בנדל"ן, עומדים בשנה האחרונה בפני אי ודאות בכל הנוגע לעתיד, על רקע הרפורמות ומגמת ההאטה בשוק, לצד שחיקה של התשואה על השקעה בנדל"ן על פי הערכות, עד לרמה של כ-3% שנתי,.

 

לא מפתיע לראות כי התשואות הנמוכות באפיקים הסולידיים ובנדל"ן שלחו את הישראלים לחפש אחרי חלופות ראויות לחיסכון בטוח ולא תנודתי, המבטיח שקט נפשי ונזילות.

כעת, עם פרסום הנתונים הכוללים של התשואה המשוקללת בפועל של בלנדר, מהחברות המובילות בתחום ההלוואות החברתיות, ניתן לומר באופן חד משמעי: ההשקעה בהלוואות בין אנשים הייתה יותר משתלמת. הוסיפו לכך את הביטחון והנזילות, ותקבלו אפיק סולידי שהכה רבים ממדדי האג"ח והנדל"ן בישראל.

  ( )

 

עבור מי שעדיין לא מכיר את הענף, זה הזמן להכיר.

 

בבלנדר התשואה השנתית הממוצעת עומדת על כ-5%

בבלנדר, סיכמו את סך הנתונים שהצטברו מאז 2014 ועד היום על מנת לנתח את הביצועים בפועל של לקוחות החברה. התשואה בפועל (ה-XIRR) על ההשקעות עמדה על כ-5% בממוצע לשנה בקרב משקיעים פעילים.

 

כאשר משווים נתון זה לתשואות שהושגו על ידי אג"חים מסחריים או ממשלתיים בשנים האחרונות, ואפילו קניית דירה, אפשר לראות בבירור שהשקעה דרך הלוואות חברתיות הייתה הרבה יותר משתלמת. 


האם מדובר באפיק מסוכן יותר? לא בהכרח. לבלנדר קרן ביטחון שכיסתה 100% מהסיכון

לצד התשואה, משקיעים סולידיים רוצים יחס סיכוי/סיכון גדול ככל הניתן– כלומר, תשואה גבוהה ובטוחה, לצד סיכון קטן ככל הניתן של הכסף.

 

בלנדר מפעילה לשם כך קרן ביטחון, המשמשת אמצעי הגנה מול פיגור בתשלומים. על פי הנתונים העדכניים ביותר שנבדקו על ידי בלנדר, קרן הביטחון מלאה בהצלחה את כל חובותיה מול המלווים. המשמעות היא שבשורה התחתונה, אף מלווה בבלנדר לא הפסיד כסף בהלוואה שנתן.


 

אין לראות באמור לעיל משום ייעוץ השקעות, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה במוצרים פיננסיים שונים או בצרכיו השונים של המלווה. המידע בכתבה זו אינו מהווה יעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה שונים ואין בו משום תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל מלווה. תשואת העבר אינה מעידה על תשואת העתיד.

 

אתם במרחק קליק אחד מחיסכון חכם, משתלם במיוחד, ובלי כאבי ראש מיותרים. לפרטים על בלנדר, היכנסו>>

 

 

 


פורסם לראשונה 17/07/2018 15:09
מומלצים