שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חייל חשוד שאנס חיילת בבסיס הקריה

  לילה בבסיס בת"א הוביל לתקיפה מינית בחדרה של החיילת. אחרי כמה שבועות היא התלוננה. כך נודע ל-ynet. מעצר החייל הוארך כמה פעמים. הוא מכחיש: "בהסכמה"

  חשד לאונס בבסיס הקריה: במשטרה הצבאית החוקרת עצרו לפני כשבוע חייל המשרת בשירות חובה, בחשד שאנס חיילת ששירתה איתו במחנה הקריה בתל אביב. כך נודע ל-ynet. מעצרו הוארך פעמיים בבית הדין הצבאי ביפו, ובפרקליטות הצבאית מתכוונים להגיש נגדו כתב אישום שיכלול את עבירת האינוס.

   

  האירוע התרחש לפני כחודש, כאשר החייל והחיילת העבירו יחד לילה בבסיס הגדול. לאחר שהייה חברתית משותפת עם חיילים אחרים, הם הגיעו באמצע הלילה לחדרה של החיילת, ושם לפי החשד, הוא תקף אותה מינית.

  הקרייה בתל אביב (צילום: דנה קופל)
  בסיס הקריה בתל אביב(צילום: דנה קופל)

  החייל טען בחקירתו כי המעשים היו בהסכמה מלאה והדדית ומרצונה החופשי של חברתו לבסיס, וכי האקט המיני עצמו היה קצרצר, מכיוון שהיא אמרה לו כי אינה יכולה לקיים עימו יחסי מין מלאים. לאחר מכן, לדבריו, הם המשיכו לקיים יחסים "חלקיים" בהסכמתה.

   

  החיילת התלוננה נגדו בחלוף כמה שבועות. בסביבת החייל טוענים כי מדובר ב"בן טובים" שחרב עליו עולמו "בגלל 4 שניות": "אין לו עבר פלילי ומשמעתי. הוא בהלם מוחלט. מדובר בחייל מצטיין ומוערך שהתנדב בתנועות נוער, סיים תואר ראשון באוניברסיטה בטרם גיוסו ומגיע ממשפחה נורמטיבית וערכית. הוא מיד הפסיק את האקט לאחר בקשת החיילת".

   

  החייל שחזר את האירוע והסכים להתעמת עם המתלוננת, ולפי גרסתו הוא סיפר למחרת האירוע בהתלהבות לאביו על חברתו ועל הכימיה והחיבור שנוצרו ביניהם במהלך בילוי אינטימי ורומנטי. עוד טען להגנתו כי שיחת טלפון שקיימה עימו החיילת כשבועיים לאחר האירוע מחזקת את טענותיו.

   

  בית הדין הצבאי נעתר לבקשת החייל לאסור את פרסום פרטיו המזהים, חרף התנגדות התביעה הצבאית לכך. עם זאת בית הדין קבע כי "ניתן לומר בבירור כי קיים חשד סביר בעניינו של החשוד שהצדיק את הארכת המעצר".

   

  עורכי הדין שגיא גרינפלד ויהונתן דנה מסרו בשם החשוד: "מרשינו מכחיש בתוקף את החשדות המיוחסים לו. אנו בטוחים כי גרסתו תוכח בקרוב והוא ישוחרר וינוקה מכל חשד".

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות תלונת החיילת נפתחה חקירת מצ"ח והחייל החשוד נעצר. מעצרו הוארך על-ידי בית הדין הצבאי ובמקביל נמשכה החקירה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים