שתף קטע נבחר

מנכ"ל הכללית פורש לאחר שנה בלבד בתפקיד

הודעתו של נועז בר ניר התקבלה בהפתעה. בר ניר: "אי אפשר לתת לאזרח הישראלי את מה שמגיע לבריאותו". בין הסיבות לפרישה, לטענת גורמים במערכת הבריאות - מאבק העובדים נגד ההנהלה

נועז בר ניר, מנכ"ל כללית, הודיע היום (ג') לדירקטוריון על פרישה בתום שנה בלבד בתפקידו כמנכ"ל. הדירקטוריון, בראשותו של אלי אדמוני, הודיע על כינוסה של ועדת איתור לבחירת מנכ"ל חדש.

 

הודעת הפרישה התקבלה בהפתעה מוחלטת במערכת הבריאות, שכן בר ניר התמנה לתפקיד לפני קצת יותר משנה. מקורביו של המנכ"ל מסבירים שהחלטתו לעזוב התקבלה על רקע מצבה הקשה של מערכת הבריאות בישראל, והגירעונות של הקופה ובתי החולים שלה. על פי תפיסתו של בר ניר, נדרש איחוד בין הגופים השונים של מערכת הבריאות על מנת להבריא אותה.

 

לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

המנכ"ל הפורש, נועז בר ניר (צילום: דפנה טל) (צילום: דפנה טל)
המנכ"ל הפורש, נועז בר ניר(צילום: דפנה טל)

במכתב ששלח לדירקטוריון כתב המנכ"ל המתפטר: "אי אפשר לתת לאזרח הישראלי את מה שמגיע לבריאותו. מאז כניסת חוק הבריאות לתוקף ב-1994, נתח הבריאות בהוצאה הלאומית ירד מ-7.9% ל-7.3%, בעוד ששיעור צרכני הבריאות הכבדים, הקשישים, גדל ב-20%, תוך גידול בהוצאה הפרטית, תופעה שהיא חריגה מאוד יחסית למדינות ה-OECD".

 

מנגד, גורמים במערכת הבריאות טוענים שהסיבה בגללה פרש בר ניר היא חוסר היכולת שלו לשפר את מצבה הפיננסי של הקופה, ועל רקע מאבקי העובדים בהנהלה. רק לפני כשבועיים השתלטו אנשי הוועד על לשכתו של בר ניר, לאחר המינוי של סיגל רגב רוזנברג לתפקיד סמנכ"ל וראש חטיבת התכנון, המחקר והחדשנות בכללית.  

 

 

בר ניר (54), בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, עבד בבנק ישראל ככלכלן. בהמשך עבד במשרד האוצר, ובתפקידו האחרון שם שימש כרכז צוות בריאות באגף התקציבים. ב-1996 מונה לראש אגף תקציבים בשירותי בריאות כללית, ובשנת 2002 מונה לסמנכ"ל כספים בשירותי בריאות כללית. ביוני 2009 החל לכהן כמנכ"ל משרד התיירות, באפריל 2015 מונה למנכ"ל התאחדות המלונות, ולפני כשנה וחודש מונה למנכל כללית.

 

בעבר פעל בר ניר להקמת איגוד קופות החולים, במסגרתו יפעלו הקופות במשותף למען האינטרסים המשותפים שלהן מול הרגולטור. ליצמן מנע את המהלך בטענה שהדבר יגרום לקרטל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים