שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חמש שנות מאסר למאיר אברג'יל בפרשת 512
  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר את דינו של מאיר אברג'יל, שהורשע בין השאר בעבירות סמים במסגרת ארגון פשיעה ובהלבנת הון. מוטי חסין נידון גם הוא לחמש שנות מאסר

   

   

   

    

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ד') את דינם של העבריינים מוטי חסין ומאיר אברג'יל, במסגרת פרשה "512", בה עומדים לדין בכירי עולם הפשע הישראלי: אברג'יל נידון לחמש שנות מאסר בפועל, לאחר שהשופט התחשב בזמן שבו ישב בכלא בארצות-הברית. חסין נידון לחמש שנות מאסר בפועל ולשנתיים על תנאי.

   

  ב-24 ביוני הרשיע בית משפט המחוזי בת"א את אברג'יל וחסין במסגרת פרשת ענק שעוסקת ברציחות עסקאות סמים ועוד. אברג'יל הורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, בעבירות סמים במסגרת ארגון פשיעה ובהלבנת הון. הפרקליטות וסניגורו יעתרו במשותף לעונש של 8.5 שנות מאסר בפועל, מתוכן 3.5 ירוצו בחופף לעונש שריצה בארה"ב (כך שלמעשה הצדדים מבקשים חמש שנות מאסר), מאסר על תנאי, פיצוי בסך 150 אלף שקל, קנס בסך 350 אלף שקל וחילוט בסך שני מיליון שקל. לפני כעשרה ימים התקיים דיון בבית המשפט, לגבי הסדר הטיעון שמתגבש עם אברג'יל.

   

  מוטי חסין ו מאיר אברג'יל (צילום: מוטי קמחי)
  מאיר אברג'יל (מימין) ומוטי חסין, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי)

   

  יצחק אברג'יל בבית המשפט בשנה שעברה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  יצחק אברג'יל בבית המשפט בשנה שעברה(צילום: מוטי קמחי)

  אברג׳יל אמר היום לבית המשפט: "אני מבקש להשתחרר בוועדה מוקדמת כי יש לי לשלם קנס. שילמתי מחיר יקר ואני מבקש לתת לי לעבוד ולשלם את הקנס למדינה, כי אני באמת מתכוון לשלם ואני מבקש שתעזרו לי בזה".

   

  חסין הורשע בסופו של דבר בקשירת קשר לביצוע פשע, לאחר שהואשם תחילה ברצח. הצדדים סיכמו לבקש מבית המשפט לגזור עליו חמש שנות מאסר בלבד. על פי כתב האישום, בו הודה חסין במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך, בשנת 2003 דוד ביטון ז"ל, המכונה "דיידונה", גר בתל אביב ועסק בניכיון שיקים. חסין קשר עם אחרים לפגוע בדיידונה ולגרום לו, בצוותא חדא, פגיעה פיזית חמורה. ביטון נרצח ביריות בידי מתנקש. היום נגזרו על חסין חמש שנות מאסר ושנתיים על תנאי.

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  שרון זלינגר, משה יוחאי, רצון דרחי, אליקה לוין, יוגב נרקיס (צילום: שאול גולן)
  מימין: עוה"ד זלינגר, יוחאי, דרחי, לוין ונרקיס(צילום: שאול גולן)

  השיקולים להגעה להסדר עם חסין היו קשיים ראייתיים, שכללו סתירות בעדות של שלושה עדי המדינה בנושא הרצח, בהם גרסת עד המדינה בפרשה 1131, לפיה שמע התוודות של אדם אחר ברצח המנוח; חלקו היחסי של הנאשם באירוע; היעדר עבר פלילי של הנאשם בעת ביצוע המעשה וקבלת האחריות מצידו.

   

  פרשה 512 עוסקת בעיקר בארגון הפשיעה של העבריין יצחק אברג'יל, על פי כתב האישום, 17 מעורבים בפשיעה חמורה עומדים לדין בפרשה. למרות שיצחק אברג'יל כבר הסכים להצעה לרצות 30 שנות מאסר, עדיין לא נחתמו הסדרי טיעון עמו ולא עם שאר 14 הנאשמים שעוד נותרו והמשפט כרגע נמשך כסדרו. התיק מנוהל על ידי צוות פרקליטים מפרקליטויות מחוז ת"א ומחוז מרכז, בראשות עו"ד ניסים מירום. את חסין מייצג עורך הדין רצון דרחי יחד עם עורכי הדין אליקה לוין ושרון זלינגר. את אברג'יל מייצגים עורכי הדין משה יוחאי ויוגב נרקיס.

   

  מהפרקליטות נמסר היום: "בית המשפט גזר היום על הנאשמים מאיר אברג'יל ומוטי חסין עונשי מאסר בפועל בגין מעורבותם בפרשה 512. הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדרי טיעון בעבירות חמורות שבוצעו כחלק מפעילות ארגון פשיעה. מערכת אכיפת החוק בישראל תמשיך לבוא חשבון עם נאשמים שביצעו עבירות, גם לאחר חלוף זמן ממושך, על מנת להגן על שלום הציבור וביטחונו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  אברג'יל בבית המשפט, היום
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים