שתף קטע נבחר

חמאס לפעיליו: אל תפריחו בלוני תבערה

ההחלטה הטקטית של חמאס באה בעקבות לחצים כבדים שהפעילה מצרים על הארגון בימים האחרונים ובעקבות מסרים שהועברו לעזה על ידי גורמים נוספים ולפיהם הימשכות טרור הבלונים תוביל את ישראל לפתוח במערכה צבאית נגד רצועת עזה

סוף לטרור ההצתות שפגע קשות בעוטף עזה בחודשים האחרונים? חמאס הנחה ביממה האחרונה את פעיליו שלא להפריח עוד בלוני תבערה לעבר ישראל, זאת אחרי שהוא יזם, ארגן ושלט בתעשיית הפרחת הבלונים בשבועות האחרונים - שגרמו למאות שריפות בעוטף עזה. בנוסף, חמאס החל לעשות מאמצים ניכרים לבלום את הפרחת בלוני התבערה. רק אתמול בלון תבערה נחת בחצר גן במושב במועצה האזורית שדות נגב. הילדים שהיו בחצר לא נפגעו.

 

 

ההחלטה הטקטית של חמאס באה בעקבות לחצים כבדים שהפעילה מצרים על הארגון בימים האחרונים ובעקבות מסרים שהועברו לעזה על ידי גורמים נוספים ולפיהם הימשכות טרור הבלונים תוביל את ישראל לפתוח במערכה צבאית נגד רצועת עזה.

 

מצרים החליטה לתת לחמאס ארכה של כמה ימים להביא לסיום או לכל הפחות להפחתה משמעותית של הפרחת בלוני התבערה. המסר של חמאס שהועבר למצרים נותר בעינו ולפיו אין בידי הארגון את האפשרות להפסיק במכה אחת את הפרחת בלוני התבערה. "חמאס לא יכול להפסיק בפעם אחת את הפרחת הבלונים משום שזה ייפגע במעמד שלו מול תושבי רצועת עזה ומול תומכיו בכלל על כך שהוא מתקפל, ולכן הוא חייב לעשות זאת בצורה הדרגתית" אמר ל-ynet גורם ברצועת עזה המעורה בפרטים.

 

שיגור בלון תבערה הפגנה פלסטינים ב עזה הצתה אש נזק ל עוטף עזה שריפה (צילום: AFP)
בלוני תבערה(צילום: AFP)

 

במקביל, ברצועת עזה נתקלו בבעיה נוספת ולא צפויה ולפיה הנהגת חמאס בחו"ל הודיעה להנהגה בעזה כי היא לא תוכל עוד להמשיך ולממן את קמפיין צעדת השיבה. עד כה עלה הקמפיין על פי הערכות עשרות מיליוני שקלים והוא כולל מעבר למערך הארגון היקר גם את המענקים הכספיים שמעניק חמאס למשפחות ההרוגים ולאלפי הפצועים בקמפיין.

 

בעקבות סגירת מעבר כרם שלום להעברת דלקים וגז, מדווחים ברצועה על עלייה במחירים וחוששים מפני היווצרות משבר אנרגיה. ההערכה היא שמחר יאזל לחלוטין מלאי הגז ברצועת עזה. עם זאת, ההודעה הישראלית ולפיה מעבר כרם שלום יישאר סגור רק עד יום ראשון נועד לאותת לעזה כי ישראל עדיין מוכנה ומעדיפה לתת הזדמנות להרגעת השטח מאשר לפתוח בסבב אלים חדש. התיחום בזמן של סגירת המעבר כמו גם הארכה שמצרים נתנה לחמאס להפסיק את טרור הבלונים, מעידות על התיאום ההדוק בין ישראל למצרים בכל הנודע לניסיונות להביא לרגיעה מחודשת.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים