שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השר גלנט: "טרור האש לא סימפטי, אבל צריך להתייחס אליו בפרופורציה"
  שר הבינוי יואב גלנט אומר על המתיחות בדרום כי "אם ישראל תחליט, היא תמעך את חמאס". לגבי הנוכחות האיראנית בסוריה אמר: "אם נהיה מספיק נחושים, נטאטא אותם מעבר לנהר הפרת, 1,500 ק"מ מאיתנו"

   

   

   

  "יחסי הכוחות בין ישראל לבין חמאס הם אלף לאחד. אם ישראל תחליט - היא תמעך את חמאס. השאלה היא רק האלטרנטיבה ומה אנחנו רוצים לעשות". שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, התראיין הבוקר (יום ד') והתייחס למתיחות בדרום, למצב בסוריה ולחוק הלאום, שצפוי להגיע הערב לאישור מליאת הכנסת.

   

  "בעשר השנים האחרונות, מאז עופרת יצוקה. חסמנו את הדרך של חמאס מעל הקרקע דרך היבשה, חסמנו את הצירים דרך סיני, המנהרות הולכות ונחסמות וכיפת ברזל נותנת מענה כמעט שלם לנפילות", אומר השר גלנט. "כתוצאה מזה חמאס מניע פרובוקציות כדי למשוך תשומת לב בינלאומית. בהתחלה זה התחיל בטרור הגדרות שהמשמעות שלו היא לשפוך דם פלסטיני כדי שהעולם יתעורר כביכול. זה נבלם בצורה יפה על ידי צה"ל ועכשיו זה הופך לטרור האש, שהוא דבר לא סימפטי אבל צריך להכניס את הדברים לפרופורציות".


  שיגור בלון תבערה הפגנה פלסטינים ב עזה הצתה אש נזק ל עוטף עזה שריפה (צילום: AFP)
  שיגור בלון תבערה מרצועת עזה לכיוון ישראל(צילום: AFP)

  בלון תבערה ()
   
  שריפה ליד נחל עוז (צילום: AFP)
  שריפה ליד נחל עוז שפרצה מבלון תבערה(צילום: AFP)

  השר גלנט אומר על ההתבטאויות ששמע אתמול בעקבות נפילת בלון תבערה בגן ילדים במושב תקומה בדרום, האחת מהן שחייבים לטפל במשגרי בלוני התבערה, והשנייה היא שבגלל בלונים לא פותחים במלחמה. "לחמתי כל חיי נגד מחבלים, צריך לעבוד בתחבולה ולהוציא אותם משיווי משקל. הפתרון שאתה תירה על מי שהם רוצים שתירה עליו, אלה שמפריחים את העפיפונים, זה פתרון לא טוב. צריך ללכת על מי שמכווין אותם, אותם ראשי חוליות, מרכזים, מחבלים מובילים, למצוא את הדרך לכל מפגע ולחסל אותו, אני חושב שהדבר הזה הוא אפשרי וכאשר אנחנו נחליט - גם נעשה את זה".

   

  צילום לווין של תקיפה בשדה תעופה בחלב סוריה (צילום: (ImageSat International (ISI)
  צילום לווין של תקיפה בשדה תעופה בחלב סוריה(צילום: (ImageSat International (ISI)

  על ההתמודדות הממושכת עם הטרור אומר השר גלנט: "אנחנו נמצאים במאבק שנמשך למעלה מ-120 שנה כנגד הטרור הפלסטיני כאן, זה התחיל טרם קום המדינה. הסיבה העיקרית לכך זה חוסר המוכנות של חלק גדול מהשכנים שלנו, בעיקר הגורמים הרדיקליים, להכיר בקיום של מדינה ציונית, יהודית, דמוקרטית. אם מישהו חושב שהדבר הזה הולך להיפסק מחר בבוקר, הוא שוגה. מי שעושה טרור על הגדרות לא מתכוון לשיפור התנאים בעזה, הוא מתכוון לזה שהוא רוצה ללכת ליפו, ליבנה ולאשקלון, ואת זה כידוע הוא לא יקבל".

   

  לגבי הנוכחות האיראנית בסוריה אמר השר גלנט: "אני יכול לומר שאם נהיה מספיק נחושים ונפעל נכון בחלון ההזדמנויות שיש לנו היום מול ארה"ב ורוסיה, אנחנו נטאטא את הנוכחות האיראנית בחזרה מעבר לנהר הפרת, 1,500 ק"מ מאיפה שהם נמצאים היום. אף אחד בעולם לא רוצה אותם כאן. לא המדינות הסוניות, מצרים, ירדן, סעודיה, טורקיה. לא האירופאים שמודאגים מזה שמיליוני סונים ימשיכו לנהור לאירופה מסוריה, ובוודאי שלא ארה"ב, אנחנו וגם הרוסים, שרוצים שליטה מלאה ורואים בהם מתחרה על משאבי הטבע".

   

  לדעתו של השר גלנט, חוק הלאום אשר יגיע הערב להצבעה במליאת הכנסת, הוא חוק טוב. "ראשית, אנחנו מצביעים במשמעת קואליציונית. שנית, חוק הלאום הוא חוק טוב. אין שום סיבה שבמדינת ישראל לא נגיד את האמת. צריך לזכור שהפיסקה שנמצאת כביכול במחלוקת קשורה ליישובים. אז אני מציע שתשאלו את כל מי שמתנגד, מי הקים ב-1909 את דגניה ומי הקים ב-1920 את עין חרוד, ואפשר להמשיך הלאה. הם הוקמו על ידי התיישבות ציונית-יהודית ומדינת ישראל היא מדינה יהודית דמוקרטית. אין מדינה יהודית אחרת. היות וזה המצב אז אני מציע שאנחנו נתמוך בצורה מלאה בהקמת התיישבות יהודית בגליל, בנגב, בבקעת הירדן, בערבה וביהודה ושומרון".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים