שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נתפסתם רוכבים ללא קסדה? שלמו 250 שקל

  הקרב על בטיחות הרוכבים נמשך. ועדת הכלכלה מאשרת כי רוכב שייתפס ללא קסדה כנדרש בחוק, ישלם קנס בגובה 250 שקלים. איגוד האופניים: רק 2% מהאופניים החשמליים על הכביש תקניים

  אושר על-ידי ועדת הכלכלה: קנס של 250 שקל לרוכבים על אופניים ללא קסדה. משרד התחבורה ביקש מספר תיקונים, ועדת הכלכלה אישרה אותם ובעוד כחודש הם ייכנסו לתוקף: הקנס על רכיבה ללא קסדה על אופניים יעמוד על 250 שקלים, סכום זהה לקנס על רכיבה ללא קסדה על רכב דו-גלגלי ממונע (אופנוע וקטנוע). קנס זה מתייחס לרוכבים מתחת לגיל 18 בכל דרך, ולרוכבים בכל גיל בדרכים בין עירוניות. כמו-כן אושר לפקחים עירוניים לאכוף את החוק המתייחס לתקינות קורקינט ממונע ואופניים חשמליים, אושרו קנסות זהים לאופניים חשמליים לרוכבי גלגינוע.

   

   

  יו"ר הוועדה, ח"כ איתן כבל, אמר כי כל עוד לא קיימים בארץ מספיק שבילי אופניים, יש לשמור על אכיפה הולמת ולא דווקנית, המטפלת בסכנות שמייצרים הרוכבים. כבל אמר ל-ynet כי "השמירה על חיי אדם היא ערך עליון ומבחינתנו, חובת חבישת קסדה היא הדרך - בין היתר - להגן על הרוכבים, וכך גם לגבי שמירה על תקינותם של האופניים". כבל הוסיף ואמר כי "אני בעד עידוד הרכיבה על אופניים אך רק תוך שמירה קפדנית על החוק וחיי אדם. חובתנו כוועדה להחזיר את הסדר לרחובות".

   

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   

  לפי הממונה על האכיפה בעיריית תל אביב, שלומי שטיין, מאז החלה האכיפה ב-1 בנובמבר 2017, נרשמו יותר מ-12 אלף דו"חות לרוכבים, בעיקר אלה שעשו שימוש במדררה בניגוד לחוק ובעיקר ברחובות הראשיים. במהלך הדיון אמר אייל הרשטיק מאיגוד האופניים כי להערכת האיגוד, כ-98% מהאופניים החשמליים כיום אינם תקניים. יו"ר ועדת המשנה לבטיחות בדרכים, ח"כ יעקב אשר, הוסיף כי צריך ללוות את התקנות בקמפיין שיודיע לציבור על הקנסות החדשים. עוד הציע כי יבוצע "רישום מינימלי" של האופניים והכשרת רכיבה "מסוימת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  בלי קסדה? שלמי 250 שקל
  צילום: מוטי קמחי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים