שתף קטע נבחר

טוויטר חושפת: מחקנו 58 מיליון חשבונות ב-2017

הרשת החברתית מסירה בשיטתיות מיליוני חשבונות במטרה לנקות את עצמה מבוטים, טרולים ו"פייק ניוז"

טוויטר עוברת תהליך ניקיון: הרשת החברתית לציוצים אישרה היום (ד') כי במהלך הרבעון האחרון של 2017, הסירה כ-58 מיליון חשבונות מזוייפים. זאת לאחר שבסוף השבוע שעבר דיווחה על מחיקת 70 מיליון חשבונות כאלה בחודשים מאי ויוני בלבד.

 

מתנקים. טוויטר (אילוסטרציה: Shutterstock) (אילוסטרציה: Shutterstock)
מתנקים. טוויטר(אילוסטרציה: Shutterstock)

 

פעולות אלה הן חלק ממהלך כולל של טוויטר, בניסיון לנקות את הרשת החברתית מחשבונות מזוייפים, בעקבות המעורבות הרוסית בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016. אז, נטען כי הרשתות החברתיות המובילות - טוויטר ופייסבוק, שימשו כפלטפורמות להפצת "פייק ניוז", וכי היה להן חלק משמעותי בתוצאות הבחירות. בטוויטר באופן ספציפי, פעלו "חוות טרולים", בהן בוטים אוטומטיים שדאגו לתפוצה רחבה של מידע בלתי מהימן.

 

לצד פעולות הניקיון הנרחבות, קיים חשש מפני השפעה על בסיס המשתמשים של טוויטר. הרשת החברתית נאבקת כל הזמן בגידול איטי במספר המשתמשים בה, והסרת מיליוני חשבונות עשויה להאט את התהליך עוד יותר, ולגרוע ממספר המשתמשים. כלפי טוויטר נטען כי הייתה צריכה להיערך ולהזהיר את המשקיעים מראש. בטוויטר סרבו להגיב באופן רשמי על המספרים.

 

בחודש אפריל האחרון דיווחה טוויטר על 338 מיליון משתמשים פעילים, כלומר - כאלה שהתחברו לרשת החברתית לפחות פעם אחת ב-30 הימים האחרונים. כרגע, תהליכי ההסרה עוד לא יצרו "חור" משמעותי במספר המשתמשים, אולם על פי אנליסטים - ייתכן שרק לאחר שהרווחים של טוויטר לשנת 2017 ייחשפו, אפשר יהיה להעריך את שווי הנזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה: Shutterstock
טוויטר
אילוסטרציה: Shutterstock
מומלצים