שתף קטע נבחר

שיתוף פעולה בין לימודי חוץ המרכז האקדמי ויצו חיפה ומוזיאון ינקו דאדא: סטודנטים מעצבים שפה גרפית

במסגרת הפרויקט "סטודנטים מעצבים שפה גרפית" התבקשו סטודנטים לעיצוב גרפי בשנה ב' בלימודי החוץ במרכז האקדמי ויצו חיפה, לעצב תדמית ל'מעבדאדא' – מרחב היצירה החווייתי במוזיאון, השוכן במרכז כפר האמנים עין הוד.

ה'מעבדאדא' הוקמה כדי להסביר ולהמחיש באופן חווייתי את עיקרי האמנות המודרנית בכלל ואת אלה של תנועת דאדא בפרט. במרחב קסום זה יכול כל אחד להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות היצירה המקובלים, לעוף על כנפי הדמיון ולחוות יצירה בין-תחומית. היה זה אך טבעי שה'מעבדאדא' תוקם במוזיאון ינקו-דאדא, המוקדש ליצירתו של מרסל ינקו, מקים כפר האמנים עין הוד, וממייסדי תנועת דאדא בציריך ב-1916.

ויצו תוכן פרסומי (צילום: מיטל מילברג)
(צילום: מיטל מילברג)

מנחת הפרויקט, המעצבת רייצי סרנוף וולפיש אתגרה את הסטודנטים לפתח שפה גרפית הכוללת עיצוב לוגו, ניירת, כרטיס ביקור, מעטפה, נייר מכתבים, כרזה וערכת הפעלה בנושא תנועת דאדא. התהליך כלל מחקר-למידה שביצעו הסטודנטים על תנועת ה'דאדא' שכלל ביקור בכפר האמנים, במוזיאון ינקו דאדא וב'מעבדאדא' והסתיים בעיצוב התוצרים הגרפיים.

 

ויצו תוכן פרסומי (צילום: נועה בלטר)
(צילום: נועה בלטר)

22 סטודנטים הגישו הצעות, שמתוכן בחר צוות משותף של המוזיאון ושל לימודי החוץ של ויצו חיפה את המיתוג שעיצבה נועה בלטר. נועה היטיבה לבטא את רוח המקום מבחינת החיבור בין החפצים לבין קהל היעד בצבעוניות שמזכירה מסמכים ישנים.

 

ד"ר גילה דנינו-יונה, מנהלת לימודי חוץ: "כחלק מתהליך הכשרת המעצבים הגרפיים הם נדרשים להתמודד עם פרויקטים משמעותיים ומציאותיים שיאתגרו אותם וידמו את תהליך עבודתו של מעצב גרפי. שיתוף הפעולה עם ה'מעבדאדא' היה אתגר מבחינה עיצובית והוא אפשר לסטודנטים להתנסות בתהליך בהשראת אמני ה'דאדא', שכן הפרויקט קרא להם לשבור את הכלים ולהתנסות בעיצוב לא שגרתי בטכניקות מגוונות. על העובדה שהתהליך היה משמעותי מעידות העבודות המגוונות ואני מזמינה את הקהל בחום לצפות בהן".

 

ויצו תוכן פרסומי (צילום: בתאל לברן)
(צילום: בתאל לברן)

הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה בין לימודי חוץ בויצו חיפה ומוזיאון ינקו-דאדא, שנמשך מספר שנים ושבמסגרתו קיבלו הסטודנטים הזדמנות לעצב את השפה האמנותית לתערוכה המרכזית שציינה את שנת המאה לתנועת דאדא, ועוד.

 

ויצו תוכן פרסומי (צילום: רייצ'י סרנוף וולפיש)
(צילום: רייצ'י סרנוף וולפיש)

ביום שישי, 27.7.18 בשעה 12:00 תיפתח תערוכה שתציג את כל 22 ההצעות שהוגשו לתחרות וכמובן את הפרויקטים הזוכים בשלושת המקומות הראשונים. התערוכה תוצג במרחב הטבעי ביותר להצגתה – 'המעבדאדא', שהיא חלק ממוזיאון ינקו דאדא.

 

מועדי פתיחת התערוכה: מיום 27.7.18 ועד 3.8.18.

 

בימים א'-ה' 15:00-10:00; ביום שישי 14:00-10:00; ובשבת 15:30-10:00.

 

למידע נוסף - לחצו כאן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים