שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  קריאות תיקון: קיה, פיז'ו וקרייזלר למוסך

  מוביל הנוסעים הגדול של קיה, צמד רכבי הפנאי של פיז'ו ושני דגמים של קרייזלר יוזמנו למוסכים המורשים. הקוריאני לתיקון במנגנון פתיחת הדלת החשמלית, הצרפתים לצורך עדכון תוכנת ניהול מנוע והאמריקאים בשל חשש לדליפת דלק

  חברת טלקאר, יבואנית דגמי קיה לישראל, תזמין 1,736 בעלי קרניבל, מוביל הנוסעים של היצרנית. לדברי היבואנית, בכלי רכב שיוצרו מאז 2015 יש לבצע עדכונים בתוכנה השולטת על מנגנון פתיחת דלתות הצד החשמליות.

   

   (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
  (צילום: רועי צוקרמן)

   

  זמן הטיפול בכלי הרכב מוערך על ידי היבואנית בכחצי שעה ובעלי כלי הרכב הרלוונטיים צפויים לקבל הודעה בכתב בימים הקרובים. עם זאת, בעל קיה קרניבל המעוניין לבדוק אם גם כלי הרכב שברשותו יוזמן למוסך, מוזמן להתקשר למוקד שרות לקוחות בטל. 1-800-377-775 או לבדוק באזור קריאות התיקון באתר היבואנית.

   

  בקריאה נוספת לתיקון יוזמנו 59 בעלי מכוניות פיז'ו 3008 ו-5008 שנמסרו ללקוחות בין חודש ינואר ליוני השנה. בכולן יש צורך בעדכון תוכנת מחשב ניהול המנוע כדי לשפר את תהליך הקירור. בלובינסקי, יבואנית המותג לישראל, מעריכים את זמן העבודה הנדרש בכשעתיים.

   

  בלובינסקי אומרים כי הודעה לכל בעלי הרכב צפויה להשלח בהקדם, וכי בעלי מכוניות מדגמים אלה המעוניינים לבדוק אם גם רכבם צפוי להזמנה, יכולים להתקשר למוקד השירות בטל. 3038*.

  ריקול נוסף נוגע ל-14 כלי רכב של מותג קרייזלר, יחידה אחת מדגם PT קרוזר (מודל 2001-2002) ועוד 13 יחידות מדגם גרנד קראוון (מודל 1996), אם כי היבואנית חברת סמל"ת מציינת כי 12 מתוכן כבר אינן פעילות (ירדו מהכביש).

   

  ב-PT קרוזר מדובר על אפשרות לדליפת דלק במקרה של התהפכות הרכב העשויה לגרום להתלקחות, כאשר התיקון הנדרש הוא הוספת ספוג אטימה למשאבת הדלק. בגרנד קראוון מדובר על חשש לדליפת דלק מהמשאבה והתיקון הנדרש הוא החלפת אטם וטבעת הנעילה של מנגנון משאבת הדלק. זמן העבודה המשוער לתיקון בשני המקרים עומד על חצי שעה והוא יבוצע בכל אחד ממוסכי השירות המורשים של היבואנית.

   

  יש להזכיר כי תקנות הרכב בישראל קובעות כי בעל הרכב לא יישא בכל הוצאה הקשורה לקריאה חוזרת לתיקון. עוד קובעת התקנה כי חובה לבצע את התיקון תוך שישה חודשים, וכי מי שלא יעשה זאת לא יורשה לחדש את רישיון הרכב או להעביר עליו בעלות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רועי צוקרמן
  קיה קרניבל
  צילום: רועי צוקרמן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים