שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד: עימות בין יהודים לבעלי חנויות בעיר העתיקה
  קבוצת יהודים הגיעה לעיר העתיקה ועצרה להתפלל. לדברי עד ראיה שהיה במקום, אחד מחברי הקבוצה דחף דוכן של אחד הסוחרים וכל תכולתה נפלה על הרצפה. כוחות משטרה הפרידו בין המתעמתים

   

  העימות היום בעיר העתיקה

  העימות היום בעיר העתיקה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עימותים בין יהודים לערבים פרצו היום (א') בעיר העתיקה בירושלים. עשרות אלפי מתפללים הגיעו היום לעיר העתיקה כדי לציין את תשעה באב, ולטענת תחקירן של "עיר עמים" שהיה במקום קבוצת מתפללים יהודים שהגיעה מהר הבית עצרה בשוק קטנין (הכותנה) סמוך לאחת החנויות כדי להתפלל. "במהלך הליכתם בסימטאות הצפופות אחד מחברי הקבוצה דחף הצידה דוכן וכל תכולתה נשפכה על הרצפה", הוא סיפר. 

   

   

  עימותים בעיר העתיקה בירושלים ()
  כוחות משטרה במקום שבו פרץ העימות

  עימותים בעיר העתיקה בירושלים ()

  עימותים בעיר העתיקה בירושלים ()

  בשל כך, פרץ עימות אלים בין המתפללים במקום לבין בעלי הבסטות. המשטרה בתגובה הפרידה בין הניצים וכעת שקט במקום, אך המצב עדיין מתוח.

   

  אבו מוסא, בעל חנות סמוכה לבסטה שנהפכה, סיפר "קבוצה של יהודים התפללו בשוק מהבוקר והם לא איפשרו לשתי נשים מוסלמיות שצילמו לעבור, הם חסמו אותן. אז אנחנו בעלי החנויות התערבנו. אמרתי להם שלא יגעו בבנות ויתנו להן לעבור, ואז אחד מהקבוצה של היהודים העיף את כל הבסטה, ששייכת לחנות של צעצועים לילדים, והכל נפל על הרצפה. כשראינו את זה התחיל עימות בינינו עד שהמשטרה הפרידה".

   

  מוקדם יותר בשעות הבוקר עלו יותר מ-1,000 יהודים להר הבית. צעיר בן מיעוטים החליט להתריס ולהפר את הסדר והוא עוכב לחקירה. מלבד מקרה זה, הבוקר עשרה יהודים עוכבו על ידי המשטרה בהר הבית בחשד להפרת הכללים במתחם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תיעוד: עימות בין יהודים לבעלי חנויות בעיר העתיקה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים