שתף קטע נבחר

לטובת הרכבת הקלה: נהרס מבנה בכפר שלם

בשכונה הדרום תל-אביבית נהרס לראשונה מבנה לטובת סלילת התוואי של הרכבת הקלה. זאת לאחר הסכם פינוי מרצון שעליו חתמו בעלי הנכס

 

חברת נת"ע, שבונה את פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן, הרסה הבוקר (ב') מבנה מגורים בשכונת כפר שלם בדרום תל אביב, שם עתיד לעבור מסלול הקו הסגול. חלק מתושבי השכונה הופתעו למראה הדחפורים: "מה הם עושים פה?", שאל אחד התושבים שתהה אם ביתו צפוי להיהרס. בשבועות הקרובים צפויות עוד הריסות בשכונה, בתוואי המסלול שצפוי לקשר בין רחוב ההגנה לדרך הטייסים.

מפה של מיקום הריסת המבנה בכפר שלם תל אביב במסגרת עבודות הרכבת הקלה ()
מיקום הריסת המבנה
 

 

זהו מבנה המגורים הראשון שהרסה נת"ע כחלק מעבודות הרכבת הקלה שהיא בונה במטרופולין גוש דן. הריסת המבנה יצאה אל הפועל לאחר שבין נת"ע לבעלי הנכס נחתם הסכם פינוי מרצון.

 

מפה תחבורה רכבת קלה נוסעים מטרו קו נסיעה נוסעים ()

מפת קווי התחבורה העתידיים  ()

המבנה הראשון בתוואי הרכבת הקלה שבונה נת
(צילום: מוטי קמחי)

המבנה הראשון בתוואי הרכבת הקלה שבונה נת
(צילום: מוטי קמחי)

המבנה הראשון בתוואי הרכבת הקלה שבונה נת
(צילום: מוטי קמחי)

המבנה הראשון בתוואי הרכבת הקלה שבונה נת
הריסת המבנה הראשון בתוואי הרכבת(צילום: מוטי קמחי)
 

בשבועות האחרונים פנו בנת"ע לעוד 27 בעלי בתים ומגרשים נוספים בשכונה, אולם הצדדים עדיין נמצאים במשא ומתן. בחברה המבצעת הוחלט להוציא את העבודות לדרך כדי לא לעכב את לוחות הזמנים.

 

"מה עושים כאן?", שאל אהרון שמתגורר בשכונה יותר מ-50 שנה. "כאן יעשו רכבת? מה יעשו עם הבית שלי? לאן אני אלך?". אחד מנציגי נת"ע שהגיע לפקח על העבודות אמר לדייר הוותיק כי אין לו ממה לחשוש. עם תחילת העבודות הגיעו למקום כמה תושבים סקרנים שהתעניינו במסלול הרכבת שתעבור בשכונה. "הגיע הזמן לעשות כאן קצת סדר", אחד התושבים הוותיקים. "אני גר בצד השני של השכונה אבל יש כאן בתים שצריך להרוס. צריך לשפץ את השכונה הזאת ולפתח אותה".

 

הקו הסגול של הרכבת הקלה צפוי לקשר בין תחנת "סבידור" מרכז בתל אביב, למרכז העיר ולדרומה, בתוואי שיעבור על דרך ההגנה ומשם להמשיך לנוע על מחלף אלוף שדה לכיוון רמת גן ותל השומר. מסלול הרכבת יארך כ-30 ק"מ וסמוך לתל השומר יתפצל הקו לחלק דרומי שינוע לכיוון צומת בני עטרות, וצפונה - לכיוון גבעת שמואל ופתח תקווה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
כפר שלם, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים