שתף קטע נבחר

שעה וחצי בלי רכבת: הנכים חסמו את קו ת"א-חיפה

כ-20 מפגינים מארגון "הנכים הופכים לפנתרים" עלו על הפסים באזור רשפון ותנועת הרכבות נחסמה. הם פינו את המסילה רק אחרי כשעה וחצי. מפגינה: "לא יזרקו לנו פירורים. נוריד את הממשלה הזדונית הזו מהשלטון". מאוחר יותר הם חסמו גם את כביש החוף באזור יקום

 

 

הנכים ממשיכים במאבק, והפעם הם עלו על הפסים והובילו לחסימת תנועת הרכבות בקו המרכזי במדינה: כ-20 מפגינים מארגון "הנכים הופכים לפנתרים" עלו על פסי הרכבת באזור בית יהושוע, במטרה לחסום את תנועת הרכבות באזור. בעקבות זאת, הופסקה תנועת הרכבות בקו החוף בין בית יהושע לשפיים, לשני הכיוונים. רק אחרי כשעה וחצי פינו המפגינים את המסילה. מאוחר יותר המפגינים חסמו את כביש החוף לכיוון צפון באזור מחלף יקום.

 

צעירה נחמיאס, אחת המפגינות, אמרה: "אני עבדתי כל החיים שלי עם כל המחלות שיש לי ועם שלושה סוגי סרטן ושילמתי לביטוח הלאומי. היום אני מקבלת 2,833 שקלים ומזה אני אמורה לחיות. לא עוד. לא יזרקו לנו פירורים. אנחנו נוריד את הממשלה הזדונית הזאת מהשלטון".

חסימה של קו הרכבת תל אביב חיפה על ידי הנכים (צילום:
מפגינים על פסי הרכבת(צילום: "הנכים הופכים לפנתרים")

רכבת עוצרת בקו תל אביב חיפה בעקבות חסימת הנכים (צילום:
הנכים מפגינים, הרכבת מחכה(צילום:" הנכים הופכים לפנתרים")

חסימה של קו הרכבת תל אביב חיפה על ידי הנכים (צילום:
(צילום: "הנכים הופכים לפנתרים")

חסימה של קו הרכבת תל אביב חיפה על ידי הנכים (צילום:
(צילום: "הנכים הופכים לפנתרים")

"זו יריית הפתיחה", הוסיפו המפגינים. "הבוקר פתחנו את מופעי הקיץ ואנחנו מזמינים את כולם להצטרף. יש פה שני מיליון אזרחים שחיים מתחת לקו העוני וזה הולך להיגמר. אנחנו נוריד את הממשלה על הברכיים עד שתבין".

 

הנכים מקבלים כיום קצבה בסיסית של 3,270 שקלים, ועד ינואר 2021 קצבתם תעלה ל-3,700 שקלים על פי החוק שאושר בכנסת לפני כחצי שנה. הם דורשים כי הקצבה תועלה לגובה שכר המינימום, שעומד על 5,300 שקלים, ותוצמד לו.

 

 


פורסם לראשונה 24/07/2018 11:42

 

רועי רובינשטיין ורענן בן צור השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צעירה נחמיאס
אחד המפגינים
צילום: צעירה נחמיאס
מומלצים