שתף קטע נבחר

עולים על ארבע: 20 כלבים וחתולים מאוקראינה

מאות עולים חדשים, מרביתם פליטים מאיזורי הקרבות באוקראינה, הגיעו אתמול לישראל בסיוע של משרד הקליטה והקרן לידידות. אליהם הצטרפו עשרה כלבים ועשרה חתולים שזכו לטיפול וסל קליטה מיוחד עם הגעתם לישראל. "רצינו להקל על העולים ולכל הפחות לאפשר להם לשמור על חבריהם הטובים ביותר", אמרו בקרן לידידות

 

 

כ-300 מאות עולים מאוקראינה נחתו אתמול (ג') בנתב״ג בשלוש טיסות מרוכזות שאורגנו על ידי הקרן לידידות. בשונה מטיסות רבות אחרות, מי שתפסו את רוב תשומת הלב היו הפעם דווקא העולים על ארבע: עשרה כלבים ועשרה חתולים.

 

כלבים וחתולים שעלו לארץ (צילום: נועם מוסקוביץ.)
(צילום: נועם מוסקוביץ.)

העולים הפרוותיים זכו לטיפול מיוחד במבצע לוגיסטי של אנשי הקרן, במסגרתו, סופקו לכל בעלי החיים כלובים בגדלים מותאמים (סל קליטה) וכן מזון מיוחד לדרך.

 

בימים שקדמו לטיסה עברו כל בעלי החיים בדיקות קפדניות על ידי וטרינרים והונפקו להם אישורי טיסה מטעם משרד החקלאות. מבין בעלי החיים, אלה הקטנים יותר הצטרפו לחבריהם ההולכים על שתיים בטיסה עצמה ואלה מעל גודל מסוים הורדמו ומוקמו באיזור מיוחד בתא המטען של המטוס, בהתאם לתקנות התעופה.

 

בכדי למנוע מבעלי החיים סבל מיותר בשהייה ממושכת בכלובים המיוחדים, הטיפול בעולים עם בעלי החיים תועדף על ידי משרד הקליטה והם שוחררו ראשונים.


כלבים וחתולים שעלו לארץ (צילום: נועם מוסקוביץ.)
(צילום: נועם מוסקוביץ.)

 

עולים יחד עם החברים הטובים על ארבע

בקרן לידידות מציינים כי ״העלייה ארצה קשה גם כך וכרוכה בפרידה מסביבה מוכרת, מחברים ומבני משפחה, יחד עם זה רצינו להקל על העולים ולכל הפחות לאפשר להם לשמור על חבריהם הטובים ביותר, הכלבים והחתולים. לשם כך עשינו הכל כדי שהעולים על ארבע יקבלו את הטיפול הטוב והמסור ביותר ואנו מקווים שגם הם יתאקלמו פה בישראל בהצלחה״.

 

את העולים קיבלו בשדה התעופה, שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר, שאף הצטלמה עם הכלבים והחתולים, ומנכ״ל הקרן לידידות ג'ף קיי. חבריהם של בעלי החיים, התרגשו אף הם. רבים מהם פליטים שברחו מאיזורי הקרבות באוקראינה וסובלים מהמצב הכלכלי הקשה השורר במדינה.

 

כלבים וחתולים שעלו לארץ (צילום: נועם מוסקוביץ.)
(צילום: נועם מוסקוביץ.)

 

אחד מהם, קונסטנטין (33) שהינו עו"ד במקצועו ועלה לארץ יחד עם אשתו ובנו מהעיר דונייצק, למודת הקרבות, סיפר כי "נכון להיום, תוהו ובוהו שולט באזור מגורינו. אנחנו נאלצים להשאיר מאחור את ביתנו, אותו לא הצלחנו למכור. החיים אינם בטוחים עוד באיזור ממנו אנחנו מגיעים. נוסף על כך, אני במקצועי עו"ד, מקצוע שאין לו תכלית בחבל ארץ ששרוי בלחימה ואין לשאר תושבי אוקראינה יכולת לממן את שירותי כעת, מה שמשאיר אותי ללא פרנסה כלל".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מוסקוביץ.
עולה מאוקראינה עם כלבו בשדה התעופה
צילום: נועם מוסקוביץ.
מומלצים