שתף קטע נבחר

סשה ברון כהן הפיל רפובליקני בפח: חשף ישבן נגד "הומואים מדאעש"

השפלה בארה"ב: הקומיקאי התחזה למדריך קרב מגע ישראלי והצליח לשכנע חבר קונגרס מג'ורג'יה להילחם בטרור ע"י תקיפת מחבלים בישבנו, קריאות "ניגר" נגד שחורים וחיקוי סינים עם מקלות סלפי – "בייג'ינג, סושי, צ'ופסטיק". הפוליטיקאי צפוי להתפטר

ג'ייסון ספנסר, חבר רפובליקני בבית הנבחרים של מדינת ג'ורג'יה בארצות הברית, צפוי להתפטר מתפקידו בעקבות סערה שחולל קטע בהשתתפותו בתוכנית המתיחות החדשה והפרובוקטיבית של הקומיקאי סשה ברון כהן "מי זו אמריקה?".

 

עוד סיפורים מרתקים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

 

בתוכנית המשודרת בארץ ב-yes מנסה סשה ברון כהן למשוך בלשונם פוליטיקאים אמריקנים כדי להוכיח את בורותם, והוא מגלם בין השאר דמות בשם "ערן מורד", יוצא צבא ישראלי המשמש כמדריך קרב מגע. בקטע ששודר בפרק האחרון של התוכנית ושבו מגלם ברון כהן את הדמות הזו הוא נראה מצליח לשכנע את חבר הקונגרס ספנסר לקלל שחורים, לחקות בלעג סינים ולרוץ לעברו בישבן חשוף כשהוא צועק "אני אהפוך אותך להומו!" – לכאורה משום שאלה דרכים יעילות להילחם במחבלים מדאעש.

חבר קונגרס מג'ורג'יה חשף ישבן בתוכנית של סשה ברון כהן מי זו אמריקה ()
בתחילת הקטע בהשתתפות ספנסר מסביר לו "ערן מורד" כי הישראלים פיתחו שיטה להבדיל בין מחבל הלובש בורקה כדי להתחזות לאישה תמימה לבין אישה מוסלמית רגילה הלובשת את כיסוי הגוף הזה. "אנחנו לוקחים מקל סלפי ומצלמים תמונה שלה מלמטה, כמו שאתה עושה עם מכונית", מסביר "מורד". אחר כך הוא מציג לספנסר "תמונות של לובשי-בורקה" שהוא עצמו צילם לכאורה: "אנחנו מעמידים פנים שאנחנו תיירים סינים כי הסינים תמיד מצלמים סלפי", הוא מסביר.

חבר קונגרס מג'ורג'יה חשף ישבן בתוכנית של סשה ברון כהן מי זו אמריקה ()
ספנסר חושף את ישבנו. רץ וצעק "אמריקה! ארה"ב!"

"מורד" מבקש מחבר בית הנבחרים ספנסר להעמיד פנים שהוא מנסה לשכנע אדם החשוד כמחבל כי הוא סיני. ספנסר בתגובה ממהר לחקות דיבור סיני – ועושה זאת בדרך לעגנית וסטריאוטיפית למדי: בין השאר הוא פולט את המילים "דרקון אדום", "הונג קונג", "בייג'ינג", "צ'ופסטיק" ו"סושי". בעודו עושה כן נראה ספנסר מכניס את מקל הסלפי אל מתחת לכיסוי הגוף של שחקן הלבוש כאישה בבורקה.

 

בקטע הבא נראה "מורד" מלמד את ספנסר למשוך תשומת לב של עוברי אורח בעת מתקפת טרור כדי לגרום להם להיזהר ולברוח. "איך אתה מושך תשומת לב?", שואל המדריך-הישראלי-לכאורה, "באמריקה יש מילה אחת שאסור לומר – ה-N-word (כינוי הגנאי "ניגר" לשחורים - ynet). אני אגלם עכשיו מחבל, ולך יש שלוש שניות למשוך תשומת לב. קדימה!". ספנסר לא מהסס, ומתחיל לצעוק שוב ושוב: "ניגר! ניגר!". כדי ללעוג לו עוצר אותו מורד ואומר לו "עצור! מה, אתה משוגע? ה-N-word היא Nooni, לא המילה הזאת. המילה הזו מחליאה". ספנסר משיב: "הבנתי".

חבר קונגרס מג'ורג'יה חשף ישבן בתוכנית של סשה ברון כהן מי זו אמריקה ()
חבר הקונגרס וסשה ברון כהן בתפקיד "מורד". יו"ר בית הנבחרים: "הוא ביזה את עצמו"

בקטע השלישי והאחרון עוברים השניים לפרק "איך להפחיד מחבל?". "המדריך מורד" אומר לספנסר: "אנשי דאעש פוחדים שיחשבו שהם הומואים. אתה יודע מה זה הומו?". ספנסר משיב בחיוב, ו"מורד" ממשיך: "אם העכוז שלך נוגע בהם פירוש הדבר שהם הופכים ל...". ספנסר משלים: "הומוסקסואל". בשלב זה מלמד אותו סשה ברון כהן להשתמש בישבן שלו כדי להפחיד את דאעש ומשכנע אותו להפשיל את מכנסיו. "קדימה!", צועק "מורד", וספנסר רץ לאחור בישבן חשוף, צועק "אמריקה!" ונתקע בו.

 

כיוון שבשלב זה ספנסר לובש עדיין את תחתוני הבוקסר שלו, סשה ברון כהן אומר לו: "במוסד אנחנו אומרים – אם אתה רוצה לנצח, תחשוף קצת עור". ספנסר מבין את המסר, חושף את הישבן – ושוב רץ לאחור בישבן חשוף וצועק "אני אגע בך! אני אגע בך עם התחת שלי! כדאי לך להפיל את הנשק או שאני אגע בך! ארה"ב!". "המדריך" עוצר אותו ואומר לו: "אתה צריך להזכיר לי ולהגיד 'אם אגע בך, תהפוך להומוסקסואל'". הוא עושה כדבריו.

מתוך
"אצלנו במוסד". סשה ברון כהן בתפקיד מדריך הקרב מגע "ערן מורד"

עמיתים של ספנסר במפלגה הרפובליקנית ובבית הנבחרים של ג'ורג'יה הזדעזעו מהקטע המשפיל ומיהרו לקרוא לו להתפטר. יו"ר הפרלמנט של ג'ורג'יה דייוויד רלסטון אמר כי ספנסר "השפיל את עצמו וצריך להתפטר מיד". אחר כך הודיע יו"ר הפרלמנט כי ספנסר אכן יתפטר. מושל ג'ורג'יה נייתן דיל מסר: "אין תירוץ להתנהגות מהסוג הזה, ואני עצוב ונגעל ממנה". גם ארגונים איסלאמיים קראו לספנסר להתפטר, והם מאשימים אותו באיסלאמופוביה. לפי דיווחים בארה"ב, ספנסר איים לנקוט צעדים משפטיים נגד יוצרי התוכנית של סשה ברון כהן ונגד הרשת המשדרת אותה.

 

חבר בית הנבחרים ספנסר כבר הסתבך בעבר בשערוריות גזעניות, בין השאר כשהציע לבטל חוק האוסר על חברי הארגון הגזעני קו-קלוקס-קלאן לעטות כיסויי ראש בפומבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספנסר חושף את ישבנו מול המצלמות. איים לתבוע
מומלצים