שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  התוכנית שעשויה להביא את האירוויזיון לאילת

  באילת לא מוותרים על האפשרות לארח את האירוויזיון וכדי להתגבר על היעדר אולם שעומד בקריטריונים, העלו פתרון יצירתי. ראש העיר מאיר יצחק-הלוי, התראיין לאולפן ynet והציג תוכנית מפורטת: "מדובר ברעיון חדשני, שייתן מענה אקוסטי ויידע להכיל את מספר האנשים כפי שהארגון מבקש". צפו

   

   

   

  בעוד קצת פחות מחודשיים תאגיד השידור האירופי ה-EBU יכריז רשמית מי תהיה העיר שתארח את האירוויזיון בישראל. בינתיים אילת עושה הכל בכדי שתיפול בחלקה הזכות לארח את התחרות היוקרתית. ל-ynet נודע כי ראש העיר, מאיר יצחק-הלוי הציג תוכנית מפורטת שתאפשר להקים מבנה מיוחד וזמני שיעמוד בקריטריונים של תאגיד השידור, וכך תתן מענה לשאלת האולם שיארח את התחרות. כזכור בירושלים האולם העונה על צרכי התחרות הוא הארנה ובתל אביב מדובר בגני התערוכה ובהיכל מנורה מבטחים.

   

  מתוך ההדמייה ()
  הדמייה הראשונית. כך ייראה האירוויזיון באילת

   

  "יש לנו פתרון יצירתי ופורץ דרך", אמר ראש העיר אילת, יצחק-הלוי בריאיון לאולפן ynet, "יש מרחב גדול בשטח הנמל, הצענו שבמרחב הזה  אנחנו נחבר שני האנגרים דרך מכולות. קיימנו שם לא מעט אירועים כמו הפסטיבל הקלאסי. אנחנו רוצים לשדרג את הרעיון ובין שני ההאנגרים להציב מכולות וקירוי. זה משהו אחר, שונה וייחודי".

   

  ראש העיר הוסיף כי התוכנית מתגבשת כעת עם מהנדסים, ואם היא תאושר - הם ימתינו למימון המדינה. "אין ספק שמדובר ברעיון חדשני שלא היה כמותו עד היום, שייתן מענה אקוסטי ראוי וכמובן יידע להכיל את מספר האנשים כפי שהארגון מבקש. לקיים אירוע שכזה על חוף ים סוף כשפנינו רואות את סעודיה, ירדן ומצרים - אין יותר מתאימה מהעיר אילת לארח אירוע חשוב זה".

   

  אפשרות נוספת שעלתה מצד עיריית אילת, אף שהסיכוי להוציאה לפועל נמוך מאוד, היא אירוויזיון בסימן השלום. "להקים אוהל גדול שמכיל 15 אלף איש על הגבול, ולהעביר מסר של שלום", אמרו גורמים בעירייה.

   

  אם אכן הפתרון המרכזי המבוסס על מכולות יעמוד בקריטריונים הדרושים, גורמים בהפקת האירוויזיון אמרו ל-ynet כי אילת תהפוך להיות המועמדת הבכירה לאירוח התחרות. את ההחלטה יקבל, כאמור, תאגיד השידור האירופי ה-EBU יחד עם אנשי כאן, שאמונים על הפקת האירוויזיון בישראל.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים