שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בניגוד להצהרות בנט: פקולטה לרפואה לא תיפתח באריאל השנה

  לפני כשבוע הודיע בנט כי אושרה הקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטה, וזו תחל לפעול כבר בשנה הקרובה. בפועל בנייתה כלל לא הסתיימה. 70 סטודנטים אמורים היו להתחיל שם את לימודיהם

  למרות הצהרותיו של שר החינוך, נפתלי בנט, לא צפויה להיפתח פקולטה ללימודי רפואה באוניברסיטת אריאל שבשומרון. כך נודע היום (ד') ל-ynet.

    

  לפני כשבוע הודיע בנט כי בתום תהליך מול הוועדה לתכנון ותקצוב (ות"ת) של המועצה להשכלה גבוהה, אושרה הקמת פקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל. בהודעה נמסר כי הפקולטה צפויה להיפתח כבר בשנת הלימודים הקרובה. אך גורמים באוניברסיטה סיפרו כי בפועל האוניברסיטה כלל אינה מוכנה לפתיחת הפקולטה, ובין היתר בנייתה כלל לא הסתיימה. 70 סטודנטים היו אמורים להיות חלק מהמחזור הראשון ולהתחיל את לימודיהם בשנת הלימודים הקרובה.

   (צילום: יצחק שליסל) (צילום: יצחק שליסל)
  (צילום: יצחק שליסל)
   

  לכשתיפתח הפקולטה לרפואה, היא תצטרף לאוניברסיטה העברית, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת בר אילן והטכניון שמלמדים את המקצוע. בכך תהווה בית הספר השישי לרפואה בישראל. הכוונה מאחורי המהלך היא להגדיל בטווח הארוך את מספר הסטודנטים הלומדים רפואה בארץ.

   

  באוניברסיטת אריאל פועלת זה שלוש שנים התוכנית ללימודי קדם רפואה, שמטרתה להעניק כלים לקראת לימודי הרפואה, בין היתר בפקולטה העתידית שאמורה לקום. עם זאת, לסטודנטים לא ניתנה הבטחה שהלימודים במסלול יביאו לקבלה אוטומטית. בשנת הלימודים האחרונה סיימו הסטודנטים את שנתם השלישית במסלול.

   

  המהלך לפתיחת הפקולטה החל מול מל"ג יו"ש ובהמשך עבר לוועדה לתכנון ותקצוב. זו הודיעה יחד עם בנט כי אושרה הקמת הפקולטה. עם זאת, ההכנות לקראת פתיחת הפקולטה החלו עוד הרבה קודם. כאמור, כעת מודים גורמים המכירים את הפרטים ובאוניברסיטה כי חרף כל ההצהרות – האוניברסיטה פשוט לא מוכנה לפתיחת הפקולטה. לדחיית הפתיחה ישנה גם משמעות לאומית, זאת על רקע המחסור החמור ברופאים במערכת הבריאות. 

   

  מות"ת נמסר: "על פי החלטת ות"ת, אוניברסיטת אריאל רשאית לפתוח את הפקולטה לרפואה החל משנת הלימודים הקרובה (אוקטובר 18)".

   

  מאוניברסיטת אריאל נמסר כי היא "מברכת על אישור ות"ת לתכנית 4 שנתית ברפואה ל-MD שהתקבלה ביום רביעי שעבר. האוניברסיטה נערכה לפתיחת שנת הלימודים באוקטובר 2019".

   

  מלשכת השר בנט נמסר: "הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל מהווה צעד היסטורי ובשורה גדולה לסטודנטים, לעיר אריאל ולעולם הרפואה בישראל. האוניברסיטה קיבלה את מלוא האישורים להקמת הפקולטה, כך שתוכל לצאת לדרך כבר בשנת הלימודים הקרובה. השר בנט מברך על הצלחת המהלך ומאחל הצלחה רבה לסטודנטים שיבואו בשערי הפקולטה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים