שתף קטע נבחר

אתר ראפטינג הציב משגיח: אין כניסה לנשים בלבוש "לא צנוע"

באתר "אבוקייק" שבנהר הירדן בודקים בכניסה את לבוש הנשים. מדריך טיולים: "לגברים הותר להיכנס בגופיות, חלקם הסתובבו בלי חולצות". "אבוקייק" בתגובה: "95% מאורחינו - דתיים"

 

נשות המשפחה שלא הורשתה להכנס (צילום: באדיבות המשפחה)
נשות המשפחה לא הורשו להיכנס לאתר(צילום: באדיבות המשפחה)

נשים נשלחו הביתה: באתר הראפטינג "אבוקייק" בפארק נהר הירדן לא התירו לנשים שהתלבשו באופן "לא צנוע" להיכנס ולנפוש. ההנהלה הציבה בכניסה למקום שילוט וכן "משגיח" שביקש מהאורחות הנכנסות לאתר להיכנס בלבוש צנוע, וזאת, על פי האתר, "לרווחת הקהל הדתי".

 

עופר רום, מדריך טיולים שהגיע למקום עם משפחת טולסון מארצות הברית סיפר: "פנה אלינו נציג של המקום ואמר לנו 'הנשים לא לבושות מספיק צנוע'. אחת מהן לבשה בגד ים ומעל חולצה ומכנס קצר, ובתה לבשה גם היא בגד ים ומעליו מכנס קצר וחולצה. שאלתי אותו: 'מי קובע מה צנוע ומה לא?' והוא לא ענה לי. ניגשתי לקופות כדי להתלונן והם הפנו אותי להנהלה. בסופו של דבר לא אפשרו לנו להיכנס לאתר, החזירו לנו את הכסף, ונסענו למקום אחר".

 

רום מספר כי האיסור חל רק על נשים שמגיעות למקום. "לגברים הדתיים שהיו שם הותר להיכנס במכנסיים קצרים ובגופיות, ואפילו חלקם הסתובבו שם ללא חולצות". לפי המדריך, זוג שהגיע לאתר נאלץ גם הוא לשוב על עקבותיו, לאחר שהתבשרו כי לבושה של האישה לא צנוע מספיק.

 

האתר של
האתר של "אבו קייאק"
  

באתר האינטרנט של "אבוקייק" נכתב: "במהלך חודשי הקיץ הקרובים אנו מקיימים מספר ימים אשר יהיו בשמירה על לבוש צנוע לרווחת הקהל ולטובת הלקוחות מהציבור הדתי הרחב. באתר יועמדו מספר עובדי השגחה על מנת לשמור על הצינעה בלבוש".

 

גולשים ברשת הגיבו להודעה בזעם: "אם מישהו דורש שבמקום ציבורי אנשים זרים יתלבשו בצניעות הוא מוזמן להזמין מראש אירוע פרטי ולשלם בהתאם. ושמקום ציבורי ישתף עם זה פעולה? בושה וגועל נפש. כף רגלי ושל עוד המון חילונים לא תדרוך אצלכם יותר".

 

ב"פורום החילוני" אמרו: "מסתבר שההקצנה בציבור הדתי הגיעה לשלב שאינו מאפשר בילוי משותף של ציבור מעורב במרחב הציבורי. לא ירחק היום שבו אנו עלולים למצוא את עצמנו במציאות בה יפעלו אתרי תיירות, תרבות וטבע נפרדים לדתיים וחילוניים. צר לנו שאתר 'אבוקייק' נותן יד לאפליה בוטה ומגלה יחס מזלזל בציבור לקוחותיו החילוני. אנו קוראים לציבור החילוני לבדוק היטב את מקומות הבילוי אליהם הוא מגיע על מנת לוודא שלא מדובר במקומות המדירים או מפלים ציבור זה או אחר".

 

מ"אבוקייק" נמסר בתגובה: "משפחת התיירים שהגיעה בליווי מורה דרך לאתר בימים אשר פורסמו לפני כחודש ימים כמוגדרים בהשגחת לבוש צנוע לרווחת הקהל הדתי אשר פוקד בימים מוגדרים אלו את המקום בהמוניו. הפרסום בוצע באתר האינטרנט של המקום, בעמוד הפייסבוק הרשמי וכדומה. אתר אבוקייק הינו עסק פרטי אשר 95% מאורחיו בימים אלו הינם בעלי צביון דתי ועל מנת לארח את הציבור הרחב הוחלט להציב אדם אשר יבקש מהאורחים המגיעים לאתר, בנוסף לשילוט במקום, לפרסומים במדיה ועוד, להיכנס למקום בלבוש צנוע.

 

"הפנייה למשפחה לא בוצעה על רקע מגדרי ו/או גזעי אלא על בסיס לבוש בלבד, במהלך היום התבקשו גם גברים וגם נשים בכל גיל להתלבש בלבוש מלא וצנוע בהתאם להוראות המוצגות בשילוט. אנו מאמינים כי יש ניסיון של גורמים אשר מחפשים 'קרש קפיצה' לביצוע שיימינג והעלאת נושאים חשובים לסדר היום אך לא בדרכים כאלו אשר עלולים לפגוע בשמו הטוב והותיק של אתר אבוקייק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
לא הורשו להיכנס לאתר
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים