שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בעקבות הדיווחים על סיכום בין ארה"ב ואירופה: עליות בנעילה בוול סטריט

  נאסד"ק הוסיף לערכו 1.2%, דאו ג'ונס עלה ב-0.7% לאחר דיווחים על סיכום שעשוי למנוע מלחמת סחר בין ארה"ב והאיחוד האירופי. ג'ון מיליגן, מנכ"ל גיליאד שרכשה את קייט פארמה ב-11 מיליארד דולר, התפטר. מניית פיאט צנחה ב-13% לאחר דיווח על צניחה של 35% ברווח - שעות לאחר מותו של המנכ"ל האגדי סרג'יו מרקיונה. ענקית הרכב האמריקאית ג'נרל מוטורס איבדה 4.6% אחרי שחתכה את תחזית הרווח ל-2018

  המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב בעליות נאות, על רקע דיווחים על סיכום שהושג בין הנשיא טראמפ ונשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר, שעשוי למנוע מלחמת סחר בין הצדדים. על פי הסיכום, תפחית אירופה את התעריפים על מוצרים תעשייתיים אמריקאיים ותרכוש יותר פולי סויה. לאחר הדיווחים, נאסד"ק ננעל בעלייה של 1.2%, S&P 500 התחזק ב-0.9% ודאו ג'ונס עלה ב-0.7%.

    

  ברקע למסחר

  מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה היום ב-1.1% (78 סנט) ל-69.3 דולר לחבית. העלייה נרשמה לאחר דיווח של מינהל האנרגיה בארה"ב, שלפיו מלאי הזהב השחור במדינה ירד ב-6.1 מיליון חביות בשבוע שנגמר ב-20 ביולי. ירידה זו גבוהה מהצפי שהיה (על פי ה"וול סטריט ג'ורנל") להפחתה של 2.9 מיליון חביות.

   

  מחיר הזהב עלה היום ב-0.5% (6.3 דולר) ונקבע על 1,231.8 דולר לאונקיה. העלייה במחיר המתכת היקרה היום נרשמה לאחר יומיים של ירידות, על רקע היחלשות של הדולר.

   

  בנעילה באירופה - דאקס נסוג ב-0.9%, פוטסי נחלש ב-0.6% וקאק ירד ב-0.1%. דויטשה בנק מחק מערכו 1.7% לאחר הדוחות. בנעילה באסיה: ניקיי עלה ב-0.6%, שנגחאי ננעל ביציבות.

   

  מניות מרכזיות

  ג'ון מיליגן, מנכ"ל גיליאד, שרכשה את קייט פארמה הישראלית, התפטר מתפקידו.

   

  יצרנית בגדי הספורט לולולמון הודיעה על מינוי קלווין מקדונלד (Calvin McDonald) לתפקיד המנכ"ל. מקדונלד שימש כמנכ"ל ספורה אמריקה בחמש השנים האחרונות, ולפני כן כמנכ"ל סירס קנדה. הוא ייכנס לתפקיד ב-20 באוגוסט. בפברואר השנה התפטר מנכ"ל לולולמון לורן פוטדבין מתפקידו כמנכ"ל וחבר הדירקטוריון של החברה. מלולולמון נמסר: "החברה מצפה מכל עובדיה להוות דוגמא לרמות הגבוהות ביותר של יושרה וכבוד לזולת, ומר פוטדבין לא עמד בדרישה זו". בחברה לא פירטו עוד על הסיבות להתפטרות.

   

  חברת אטיוניטי הישראלית, ספקית פתרונות התוכנה לאינטגרציית נתונים ולניהול Big Data, פירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני לשנת 2018 מהן עולה כי ההכנסות הסתכמו ב-19.8 מיליון דולר, בהשוואה ל-13.5 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-1.7 מיליון דולר, בהשוואה להפסד נקי של 2 מיליון דולר אשתקד. בעקבות כך, החברה בניהולו של שמעון אלון, יו"ר ומנכ"ל אטיוניטי, העלתה את התחזיות שלה לשנת 2018 כולה וכעת צופה החברה גידול בהכנסות שיסתכמו ב-81-78 מיליון דולר, בהשוואה לתחזית קודמת של 78-75 מיליון דולר.

   

  הרווח הרבעוני של פיאט קרייזלר צנח ב-35% והחברה חתכה את התחזיות לשנה כולה. יצרנית הרכב פירסמה את דוחות הרבעון השני של 2018 ודיווחה על רווח נקי של 754 מיליון יורו – לעומת 1.2 מיליארד יורו ברבעון המקביל אשתקד. היצרנית ציינה כי חלק מהירידה ברווח נובע מחולשה במכירות באסיה. הרווח המתואם נפל ב-11% ל-1.7 מיליארד יורו לעומת 1.9 מיליארד יורו, מתחת לצפי האנליסטים שעמד על 2.1 מיליארד יורו.

    

  המנכ"ל החדש, מייק מנלי (Mike Manley), אמר כי פתרון הקשיים של החברה באסיה עומדת בראש סדר העדיפויות שלו מאז שנכנס לתפקיד בשבת האחרונה. מנלי נכנס לתפקיד לאחר שהמנכ"ל הקודם, סרג'יו מרקיונה, עזב בעקבות בעיות רפואיות. הבוקר מרקיונה הלך לעולמו בגיל 66. פיאט אישרה את תחזיות הרווח שלה ל-2018 אך הנמיכה את תחזית ההכנסות והרווח התפעולי המתואם.

   

  דוחות ענקית המטוסים בואינג: היכתה את תחזיות הרווח וההכנסות לרבעון השני של השנה, אך דיווחה על ירידה בהכנסות הפעילות המרכזית שלה. הרווח הנקי עלה ל-2.2 מיליארד דולר או 3.73 דולר למניה, לעומת 1.8 מיליארד דולר או 2.9 דולר למניה ברבעון המקביל. ההכנסות צמחו ב-5% ל-24.3 מיליארד דולר ועקפו את צפי השוק שעמד על 24 מיליארד דולר. ההכנסות ממטוסים מסחריים עלו ב-1% ל-14.5 מיליארד דולר, אך פספסו את תחזיות השוק ל-14.9 מיליארד דולר.

   

  יצרנית הרכב הגדולה בארה"ב, ג'נרל מוטורס, חתכה את תחזית הרווח שלה לשנת 2018, בעקבות עליית מחירי חומרי הגלם – ביניהם מתכות שמושפעות ממלחמת הסחר והטלת המכסים ההדדית בין ארה"ב לסין. כעת מצפה היצרנית לרווח של 6 דולר למניה, לעומת התחזית הקודמת שהעריכה רווח של בין 6.3 ל-6.6 דולר למניה.

   

  GM רשמה ברבעון השני קפיצה של 40% ברווח הנקי שהסתכם ב-2.4 מיליארד דולר או 1.8 דולר למניה – שלושה סנט מעל הצפי, אך הרווח מפעילות מתמשכת ירד לעומת התקופה המקבילה. ההכנסות בשלושת החודשים הסתכמו ב-36.8 מיליארד דולר, מעט מעל תחזיות השוק אך ירידה של 0.6% מהכנסות הרבעון המקביל אשתקד.

   

  דוחות UPS: חברת השילוחים רשמה ברבעון השני הכנסות של 17.46 מיליארד דולר, בהשוואה ל-15.93 מיליארד דולר ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על 17.33 מיליארד דולר. הרווח המתואם עמד על 1.94 דולר למניה, הצפי עמד על 1.93 דולר למניה.

   

  דוחות קוקה קולה: ההכנסות ירדו ב-8% ל-8.9 מיליארד דולר, תחזיות השוק עמדו על 8.6 מיליארד דולר. הרווח המתואם למניה עמד על 61 סנט, צפי האנליסטים עמד על 60 סנט.

   

  דוחות צ'ק פוינט: הרווח הנקי עמד על 218 מיליון דולר עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שבו עמד הרווח על 212 מיליון דולר. הרווח למניה עלה ל-1.37 דולר, מעל תחזיות השוק שעמדו על 1.31 דולר - ובהשוואה ל-1.26 דולר ברבעון המקביל.

   

  דוחות וויקס: הרווח הנקי עמד על 13.8 מיליון דולר, או 29 סנט למניה, בהשוואה להפסד נקי של 200 אלף דולר ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על רווח של 15 סנט בלבד.  

  היועץ המשפטי הבכיר של פייסבוק הודיע על פרישתו, רגע לפני פרסום הדוחות (הערב לאחר המסחר): עורך הדין קולין סטרץ' (Colin Stretch), שהצטרף לפייסבוק ב-2010, הודיע אתמול בערב כי יעזוב את החברה בסוף השנה - כאשר ברקע שורה של חקירות פדרליות של כשלים שביצעה פייסבוק בכל הנוגע למידע פרטי של משתמשים. סטרץ' הוביל את הייצוג של פייסבוק בחקירה אחרת של הרשויות, הנוגעת למעורבות הרוסית במערכת הבחירות.

    

  סטרץ' ציין שהוא עבר לפני כמה שנים לבירה וושינגטון כך שהוא מרוחק מהמטה במנלו פארק (Menlo Park) קליפורניה גם באזורי זמן. "בשעה שפייסבוק לוקחת על עצמה אחריות נרחבת יותר, הגעתי למסקנה שהחברה והצוות המשפטי שלה צריכים מנהיגות קבוע במנלו פארק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים