שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "נינג'ה ישראל": זה לא נראה מבטיח

  תוכנית הריאליטי החדשה מבטיחה להביא את גוף האדם לקצה גבול היכולת, אבל בפועל מדובר במסלול מכשולים מרשים ועלילה שמייצרת פיהוק. מזל שהתגובות האותנטיות של אסי עזר ורותם סלע עוזרות לרומם את האווירה

   

   

  לפני פחות משבועיים נגמר המונדיאל ולקח איתו באבחה אחת את כל הגופים המסוקסים שרצו על מגרשי רוסיה. בדיוק לחלל הריק הזה נכנסת קשת עם תוכנית הריאליטי החדשה שלה "נינג'ה ישראל" (קשת, ימי רביעי ושבת). נכון, ישראל היא לא מעצמת ספורט עולמית. אבל זה לא אומר שאין פה כמה אינדיבידואלים שמכורים לספורט ולטיפוח קוביות בבטן ששווה להראות בפריים טיים.

   

  נינג'ה ישראל ()
  תגובות המומות ואמינות. אסי עזר ורותם סלע

   

  אז כן, מתברר שיש סביבנו אנשים שלא רק משלמים על חדרי הכושר, אלא גם אשכרה הולכים אליהם. ועכשיו האנשים האלה, שנוהגים ללהג על איך הריצה שינתה את חייהם ובאמת ובתמים בטוחים שקייל זה טעים, מנסים לעבור מכשולים ולהתחרות על התואר הנכסף "נינג'ה ישראל". מדובר בפורמט שרץ כבר עשור בהצלחה בארה"ב ולא קשה לנחש מאיזו מדינה הוא הגיע אלינו (רמז - האימא של הריאליטי הגופני והזוי, או בקיצור - יפן).

   

  בעמדת ההנחייה עומדים רותם סלע ואסי עזר. להגיד שהם נמאסו על הצופים זה כבר מאוס, וגם אי אפשר להתכחש לכימיה בין השניים. חוץ מזה שהתגובות ההמומות שלהם והאכזבה על פניהם כשהמתמודדים לא צולחים את המסלול דווקא היו אמינות. על הפרשנות אחראים רותם ישראלי, או בקיצור "רותם האחרת", ושדר הספורט ניב רסקין. אף שהם חביבים וענייניים, הפרשנות שלהם די מיותרת - אבל זה לא הם, זה הפורמט. בואו, לא באמת צריך פרשנים שיסבירו לנו שהמתמודד עושה חימום או שקשה לו. גם בטטות כורסא היו פעם בשיעור ספורט.

   

  נינג'ה ישראל ()
  כן, אנחנו רואים שקשה לו

   

  ההפקה מאוד מושקעת, ונראה כי המסלול מתוכנן בחוכמה ובקפידה, עם רמת קושי ראויה ומאתגרת. אבל בסופו של דבר לא בטוח שההשקעה הרבה משתלמת. לא שמדובר בטלוויזיה גרועה, אלא פשוט באחת לא מאוד מעניינת. רוב המתמודדים לא מצליחים לעבור את המסלול הקשוח, ועל אף הניסיון לספר לנו סיפור אישי וקורע לב על המשתתפים, לא נוצר מספיק קשר כדי שהצופים יתאכזבו מעוד נפילה. קשה לראות לאן התוכנית הזאת תתקדם ואיזה פוטנציאל גלום בה, אבל בינתיים זה לא נראה מבטיח.

   

  מצד שני, בהחלט יש פה יתרון על פני תוכניות ריאליטי אחרות. התלונה העיקרית על תוכניות המציאות בישראל, מלבד האורך שלהן (נכון גם במקרה הזה, אגב), הוא שהמשתתפים בו הם אנשים ריקים מתוכן. פה לפחות מציגים אנשים שעובדים קשה מאוד כדי להשיג את המטרה ואפילו מקדמים אורח חיים בריא ומעורר השראה. אם "משחקי השף" ו"מאסטר שף" גורמים לצופה לאכול ואולי אפילו להכין משהו יותר מושקע מחביתה לארוחת הערב, פה הצופה דווקא רוצה להתחיל דיאטה ולעשות ספורט. אבל ממחר כמובן.

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: משה נחמוביץ'
  "נינג'ה ישראל"
  צילום: משה נחמוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים