שתף קטע נבחר

פגשנו בתולות ים ישראליות אמיתיות: "אני נורמלית, נשבעת"

"בתור ילדה התאהבתי באריאל - דמיינתי שאני בת ים. לרוב כולן יוצאות מזה בגיל 12, אני לא". יש להן סנפירים, הן נפגשות לשחות ולצלול יחד, ובילדות כולן העריצו את הסרט של דיסני. קהילת בתולות הים הישראלית מונה מאות נשים וגם לא מעט גברים. צפו

 

   

לחיות בסרט של דיסני: חוף הדולפינריום, אמצע השבוע, חבורה של כ-15 אנשים יושבים במעגל ומקשיבים להדרכה כיצד לשים עליהם סנפירים. "אנחנו מתקרבים לחוף, מתיישבים ומכניסים קודם כל את כפות הרגליים", אומרת מישל קורצקי, המקימה ואחת ממנהלות הקבוצה של בני ובנות הים בישראל. יש לה ניסיון רב בלהיות בת ים - במקצועה היא מפיקה אירועים ועושה הפעלות לילדים בדמותה, "מישל בת הים". אבל לאחרונה היא החלה למצוא עוד ועוד אנשים שגם אם לא יעשו את זה באופן מקצועי, מעוניינים להיות בני ובנות ים. לשים סנפיר וללכת לשחות, ממש כמו אריאל מ"בת הים הקטנה". עבור רבים בקבוצה, אריאל היא השראה ומי שהכניסה אותם לעולם התחביב החדש שאותו הם רוכשים בימים אלה.

בנות ים (צילום: טל שחר)
בנות ים(צילום: טל שחר)

בנות ים (צילום: טל שחר)
"המקום שבו אני הכי מאושרת, רגועה, זה מתחת למים"(צילום: טל שחר)

"אני אוהבת להגיד שהייתי בת ים בלי זנב מגיל עשרה חודשים ותמיד רציתי", אומרת קורצקי. "זה היה לי משהו בראש תמיד. לקראת יום הולדת 18 גלשתי באינטרנט, חיפשתי ומצאתי. איך שהזנב הגיע שמתי אותו על הכורסא, והייתי בהיי, אושר שאי אפשר לתאר במילים". כשקורצקי בים היא מרגישה בבית, עם זנב במקום רגליים. "המקום שבו אני הכי מאושרת, רגועה, זה מתחת למים".

 

עד לפני שנתיים, קורצקי, בת 22 בלבד, חשבה שהיא בת הים היחידה בישראל. אבל אז היא פגשה את שיר קצנל, יועצת לפיתוח מנהיגות בצה"ל, שתפרה לעצמה סנפיר משלה וירדה לאילת לשחות איתו. הסרטון שצילמה שם הגיע לשני מיליון צפיות. כשקורצקי וקצנל נפגשו, הן החליטו לפתוח קבוצת פייסבוק ולמצוא עוד אנשים שמעוניינים להפוך לבני ובנות ים.

 

לאחרונה החליטה קצנל, בת 33, לעזוב את עבודתה ולהפוך לבת ים במשרה מלאה. "יש לי כמה מטרות כרגע, ואחת מהן זה שאנשים ירגישו בנוח לקחת דבר כזה וללכת איתו לים, לבד, לשחות", היא אומרת. "אני יודעת שיש מלא חבר'ה שיש להם סנפירים בבית אבל הם מתפדחים לצאת איתם החוצה. אפשר לראות איך אנשים מסתכלים עלינו כאן. הקמתי עסק שנקרא 'עולם בת הים', ובו אני הופכת אנשים לבני ובנות ים. אני מאפשרת להם את ההתנסות הראשונה שלהם עם סנפירים. אני גם היחידה בארץ שמוכרת סנפירים כרגע".

 

ואילו תגובות את מקבלת מהלקוחות שלך?

"זה כיף אדיר, כי אני מקבלת פניות גם מילדות בנות שש שכותבות לי הודעה, 'יו שיר, הגשמת לי חלום, אני כל כך רציתי להיות בת ים'. ואני מקבלת הודעות מנשים בנות ארבעים שאומרות לי שהן חלמו על זה 25 שנה.

 

בנות ים (צילום: טל שחר)
חלום של 25 שנה(צילום: טל שחר)

ומאיפה הגיעה ההשראה?

"אני כמו מלא בנות ונשים, התאהבתי בסרט 'בת הים הקטנה' של דיסני. כמו כולן דמיינתי את עצמי שוחה בבריכה עם סנפירים, ציירתי בנות ים. לרוב כולן בגיל 12 יוצאות מזה. אני לא".

 

הקבוצה, שכוללת כרגע מאות אנשים בפייסבוק, נפגשת מדי כמה שבועות בשביל לשחות ביחד ולנסות סנפירים. הסנפירים עצמם מגיעים בכמה צורות, ברמות מחיר שונות. ישנם סנפירי הבד הפשוטים הכוללים את החלק הצבעוני של הסנפיר מבחוץ ובד שמיועד לצלילה חופשית מבפנים. סנפירים כאלה יכולים לעלות בין 500 ל-700 שקלים. הרמה הבאה היא סנפירים שעשויים ניאופרן - הבד שממנו עשויה חליפת צלילה מלאה. אלה יכולים להגיע לאלפי שקלים. המקצוענים יכולים גם לרכוש סנפירי סיליקון שמטפסים כבר לעשרות אלפי שקלים.

 

גם בנים מגיעים למפגשים. ליאור חג'בי מנסה ללמוד לשחות עם הסנפירים שבינתיים הוא שוכר יחד עם בן זוגו. השניים בתהליך רכישה של סנפירים משלהם. "אני מחפש סנפיר פחות מצועצע", הוא מסביר. "אני יותר אוהב שהוא מתחבר אליי. בגלל זה אני אוהב את הסנפיר השחור, הוא מתאים יותר ללוק שלי. לגברים יש פחות אביזרים - טופים וקשתות - אז הסנפיר השחור בא לי טוב עם הזקן, עם השיער השחור שלי".

 

מאיפה הרצון להיות בן ים?

"בגיל שש-שבע אני חושב, מ'בת הים הקטנה' שהוציאו דיסני. כל החיבור לסרטי דיסני היה מאוד פשוט. יום אחד מצאתי את הקבוצה הזאת ואמרתי, 'איזה מגניב, במיוחד בארץ החמה שלנו, שיש בה הרבה קיץ, הרבה שמש, שאפשר להגיע ולשחות עם סנפיר'. זו הגשמת חלום".

 

ואיך התגובות מהסביבה?

"אני חושב שלכל אחד יש את התשוקה שלו. אנחנו אוהבים לעשות את מה שאנחנו אוהבים, אנחנו לא פוגעים בעצמנו, אנחנו לא פוגעים

 באנשים אחרים. זה נראה קצת מוזר אבל זו אהבה כמו כל האהבה".

 

וקצנל מוסיפה: "בחורה שאני מכירה ראתה את תמונת הקאבר שלי בפייסבוק עם המשפחה שלי, אז היא כתבה לי, 'אוי, את דווקא נראית נורמלית בתמונה הזאת'. אני נורמלית, נשבעת, פשוט יש לי תחביב שאתם לא מכירים".

 

קורצקי כבר התרגלה לתגובות. "יש לפעמים תגובות מבחורים שלא מצליחים להבין. בטינדר יש לי תמונות בתור בת ים במים והרבה פעמים שואלים אותי מה זה אומר, ואם זה פשוט תחביב. ואני כותבת, 'לא. אני בת ים'".

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
קדחת אריאל בת הים הקטנה
צילום: טל שחר
לאתר ההטבות
מומלצים