שתף קטע נבחר

פייסבוק רוכשת את Redkix הישראלית

הסטארט-אפ של האחים אודי ורועי ענתבי, המציע פתרון משודרג לבעיית המייל הארגוני בסביבת העבודה, יצטרף לצוות ה-Workplace של פייסבוק. סכום הרכישה מוערך בעשרות מיליוני דולרים

רכש ישראלי נוסף בפייסבוק העולמית: הרשת החברתית רוכשת את Redkix, המציעה פלטפורמת תקשורת משולבת צ'אטים ודואר אלקטרוני לסביבת העבודה. הסטארט-אפ של האחים אודי ורועי ענתבי, יעבור לפעול תחת צוות ה-Workplace של פייסבוק, המאגד פתרונות תקשורת לחברות, ארגונים ובתי עסק. סכום הרכישה טרם פורסם, ונראה כי ההערכות שסבבו סביב 100 מיליון דולר היו מופרזות, וכי מדובר בעשרות מיליוני דולרים.

 

 

מפייסבוק נמסר: "אנו שמחים מאוד לקבל את Redkix לצוות Workplace ונמשיך לחבר אנשים ולתת לעולם מקום משותף לעבודה. בכל העולם יש למעלה מ-30,000 חברות שמשתמשות ב- Workplace כדי לשתף פעולה עם עמיתים ולהצליח לעבוד טוב יותר יחד״.

 

ל-Redkix משרדי הנהלה בעמק הסיליקון, אולם מרבית עובדי החברה מועסקים כיום במרכז הפיתוח שבישראל. כעת הם צפויים לעבור לעבוד במשרדי Workplace של פייסבוק בלונדון.

 

אודי ורועי ענתבי (צילום: Redkix)
רועי ואודי ענתבי, אחים וגם מייסדים(צילום: Redkix)

 

בכך הופכת Redkix לחברה הישראלית החמישית במספר, הנקנית על ידי פייסבוק העולמית. קדמו לה החברות "סנאפטו", שנקנתה ב-2011 תמורת כ-70 מיליון דולר, "פייס.קום" ב-2012 תמורת כ-100 מיליון דולר, "אונאבו" ב-2013 בכ-150-200 מיליון דולר, ו"פבלס" ב-2015 בכ-40 מיליון דולר.

 

לפני כשנה השיקה "רדקיקס" את גרסת הבטא של המוצר שלה, שמתחרה בשירותי תכתובת ומייל ארגוני מצליחים דוגמת Slack. היתרון המשמעותי שלה, הוא באינטגרציה בין שירותי דואר אלקטרוני לבין ממשק דמוי צ'אט. מייסדי החברה כבר נחלו הצלחה דומה, גם היא בתחום התקשורת הארגונית, כשמכרו ב-2011 את הסטארט-אפ הצעיר שלהם "אופיסניק" ל-Jive בכ-30 מיליון דולר.

 

ההודעה על הרכישה מגיעה בבוקר שאחרי התרסקות המנייה של הרשת החברתית. צניחה של 24 אחוזים נרשמה אתמול (ד'), בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים הרבעוניים של פייסבוק, שלא תאמו את תחזיות האנליסטים. לצד גידול בהכנסות החברה, דיווחה פייסבוק על האטה מורגשת בהכנסות וגם בקצב גידול המשמשים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Redkix
רועי ואודי ענתבי
צילום: Redkix
מומלצים